in

Bebek Yoda Sonrası Şimdi de Bebek Sonic Karşımızda

Star Wars dizisi The Mandalorian ile popüler olan Bebek Yoda sonrası, Sonic the Hedgehog filminden Bebek Sonic hamlesi geldi.

Bebek Yoda Bebek Sonic

Sonic The Hedgehog filmi bütün badireleri atlatmış, vizyon için gün sayarken bu defa da yeni fragmanıyla gündeme gelmeyi başardı. Disney+’ta yayınlanan Star Wars dizisi The Mandalorian’da karşımıza çıkan ve kısa sürede fenomene dönüşen Bebek Yoda sonrası, yeni Sonic filmi bizlere Bebek Sonic’i takdim ediyor.

Japonya’da Sonic the Hedgehog filmine ait bir televizyon fragmanı, hayranların karşısına yeni bir ikonu çıkartıyor: Bebek Sonic. SEGA’nın meşhur oyun serisinden uyarlanan film, 2020’nin ikinci ayında beyaz perdeye konuk olacak. Jim Carrey, James Schwden ve Tika Sumpter gibi isimleri barındıran yapımda, Sonic’i Ben Schwartz seslendiriyor.

bebek yoda

Sonic’in yeni fragmanı, daha önce karşımıza çıkmamış olan bir figürü hayranlara sundu. The Mandalorian’ın Bebek Yoda karakterinden sonra, yeni Sonic filminde bizleri bir de Bebek Sonic bekliyor gibi görünüyor. Fragmanda küçük Sonic’i elinde bir çiçek, masum masum bakarken görüyoruz.

The Mandalorian’ın Bebek Yoda Karakteri Sonrası Bebek Sonic ile Tanışma Vakti

Bildiğiniz gibi Sonic the Hedgehog filmi, ilk fragmanı sonrası karakter tasarımı açısından oldukça eleştirilmişti. Bunun üzerine filmin yapımcısı eleştirileri kabul etmiş ve geri adım atarak Sonic’in yeniden tasarlanmasını sağlamıştı. Yayınlanan ikinci fragman ise hayranları tatmin etmeyi başarmıştı. Bununla birlikte filmin çıkış tarihi de -haliyle- ertelenmişti.

Buradan yola çıkarak The Mandalorian ile popüler kültürün hızlı bir parçası haline gelen Bebek Yoda’nın, Bebek Sonic’e ilham vermesi için yeterli zaman kazandırılmış oluyor. Elbette bu tasarım daha önce düşünülmüş müydü yoksa sonradan mı harekete geçildi, bunu bilmek şimdilik mümkün gözükmüyor.

Bebek Sonic’li Yeni Sonic The Hedgehog Tanıtımı

Japonya fragmanından sonra Bebek Sonic için anahtarlık gibi ürünlerin de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Uzun süredir sinema filmlerinin sadece sinema filmi olmadığı bir dönemin içindeyiz. Bu yılın başarılı filmlerinden Joker’ın yönetmeni Todd Phillips de, oyuncak meselesi konusunda Warner Bros.’a tepkisini dile getirmişti.

Bebek Sonic gibi bir pazarlama hamlesinin hayranlarda nasıl bir karşılık bulacağı merak konusu.

Sonic’in yeni tasarımını üstlenen Moving Picture Company’nin kapatılma kararına rağmen, yapımcılar yeni filmden oldukça umutlu görünüyor. Sonic de daha vizyona girmeden aylar önce, oldukça fazla bir süre gündem de kalmayı başardı.

Sonic the Hedgehog filmini 14 Şubat 2020 tarihinde beyaz perdede göreceğiz.

sonic the hedgehog yeni 2020

Siz bu hamleyi nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybeden Star Wars Hayranı Jedi Oldu

Kaynak: Polygon

Bengü Akagül

1997'de Kadıköy'de doğdum. Yeditepe Üniversitesinde Sinema bölümünden mezun oldum. Sinemanın yanına edebiyatı da koyarak sevdiğim yazarlar ile kitaplarının ön okumalarında çalıştım. Bugünlerde bir prodüksiyon şirketinde çalışıyor, ukulele çalmayı öğreniyor ve deneyimlerime yenilerini katmaya çalışıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Sanki çizgi film serilerinden birinde böyle bir şey vardı. Robotnik bebeğe dönüştürüyordu bir makina ile.

 2. Avatar for Stardust Stardust dedi ki:

  Yanlış hatırlamıyorsam Sonic Underground 'da vardı. :thinking:

 3. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Evet, orada kundakta bebek olarak görünüyordu açılış kısmında ama ayakkabıları ile koşan küçük bir sonic anımsıyor gibiyim.

 4. Avatar for Stardust Stardust dedi ki:

  Bende. Acaba hangisindeydi? :sweat_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Lashana Lynch - James Bond

Lashana Lynch, Yeni James Bond Filmindeki 007 Rolünü Devralma İhtimalini Yorumladı

Atiye Netflix

Atiye – Netflix Türkiye’nin Yeni Fantastik Dizisi Yayında