in

Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybeden Star Wars Hayranı Jedi Oldu

ABD’de bir okulda gerçekleştirilen silahlı saldırıda, saldırgana müdahale etmek isterken hayatını kaybeden Riley Howell’ın adı Star Wars evreninde yaşatılacak.

Star Wars Jedi

Amerika Birleşik Devletleri okullarında silahlı saldırılar sık rastlanan korkunç olaylar arasında. Bunlardan birisi de 30 Nisan’da Kuzey Karolina Üniversitesi’nde gerçekleşti. Saldırganla mücadeleye giren genç Riley Howell, daha fazla kişinin zarar görmesini önlemeye çalışırken canından oldu. Howell’ın bir Star Wars hayranı olduğunu duyan yapımcılar ise onu kurgu dünyasında ölümsüzleştirmek istedi.

Kuzey Karolina Üniversitesi’nde öğrenci olan 21 yaşındaki Riley Howell, okulun Charlotte kampüsünde bir kişinin sınıfta ateş açması sonrası harekete geçmiş ve olaya müdahale etmişti. Olayın sonucunda Howell, daha fazla can kaybı olmasını engellemiş ve polis tarafından kahraman olarak nitelendirilmişti. Bahsi geçen saldırıda ise dört kişi yaralanmıştı.

Riley Howell’ın bir Star Wars hayranı olduğu ortaya çıkınca yapımcılar da bu kahraman genci ölümsüzleştirmek için harekete geçti. Lucasfilm, gencin ailesini yeni Star Wars filmi The Rise of Skywalker galasına davet ederken aynı zamanda çocuklarının adını; filmle alakalı görsel bir sözlükte yaşatacaklarının müjdesini de verdi.

Rily Howell Adı Star Wars Evreninde Jedi Yaşatılacak

Lucasfilm’de iletişim sorumlusu olan Lucas Seastrom, Riley’in cesareti ve özverisinin içlerindeki Jedi’ı ortaya çıkarttığını ifade etti.

Riley’in Yıldız Savaşları evrenine girişi ise bir Jedi ustası ve tarihçi olan Ri-Lee Howell karakteriyle oldu. Kendisi gücün keşfi ve kodlaması üzerine en eski verileri toplamakla görevli bir karakter.

Star Wars Jedi

Riley Howell’ın annesi, Natalie Henry Howell ise oğlunun bu fikre bayılacağını ifade etti. Star Wars: The Rise of Skywalker galasına katılan aile, Riley’in küllerini de filme getirip onun için bir koltuk ayırdı.

Howell’ın kız arkadaşı Lauren Westmoreland ise Riley’in Jedi’ları çok sevdiğini söyledi. Onun bir çizer olmadığını ama Klon Savaşçıları’nın miğferlerini çizmekten çok zevk aldığını da sözlerine ekledi. Lauren, Howell’ın bazen kendisine doğum günü kartlarında Klon Savaşçısı çizimi yaptığını da belirtti.

Star Wars Riley Howell

Lucasfilm’in bu jesti hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Riley Howell’ın adının kurmaca bir evrende yaşayacak olması sizlere ne hissettirdi?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

Star Wars: The Rise of Skywalker – Bir Yıldız Savaşları Enkazı

* 2019’un En Çok Gişe Yapan Filmlerine Disney Damgası

Kaynak: The Guardian

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for mit mit dedi ki:

    Gerçek bir kahramanmış. Keşke en büyük hayalinin gerçekleştiğini görebilseymiş :frowning: Toprağı bol olsun…

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Disney

2019’un En Çok Gişe Yapan Filmlerine Disney Damgası

Bir Kadının Hayatından 24 Saat Stefan Zweig 11 Alıntı

Bir Kadının Hayatından 24 Saat Kitabından Stefan Zweig’ın Gözlem Gücünü Gösteren 11 Alıntı