in

Eleştirmenlerden Blade Runner 2049 Filmine Tam Not

Blade Runner 2049 ile ilgili yorum yasağı kalktı, eleştirmenler film karşısındaki hayranlıklarını gizleyemedi.

Philip K. Dick’in Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi? adlı bilimkurgu romanından uyarlanan ve kült sinema klasikleri arasında sayılan Blade Runner filminin devamı olarak görülen Blade Runner 2049‘a  kavuşmamıza artık sayılı günler kaldı!

İlkinden 35 yıl sonra gelen ve bünyesinde Ryan Gosling, Jared Leto ve Harrison Ford gibi isimleri barındıran filmle ilgili yorum yasağı, gösterime girmesine tam iki hafta kala yapımcı şirket tarafından kaldırıldı. Filmi izleyen eleştirmenler de bunun üzerine resmî Twitter hesaplarından görüşlerini paylaştılar ve ortaya oldukça olumlu bir tablo çıktı. Tweetlerden bazıları şu şekilde:

Oyla!

İhsan Çağatay Boz

1991 yılında geldiğim bu dünyanın mevcut gerçekliğinden hiçbir zaman memnun olmamam hasebiyle oyunların ve kitapların sonsuz dünyasında yaşarken, her şeyi istediğim şekilde bükebildiğim öyküler yazıyorum. Tarih ve felsefenin yanı sıra insanlığın nükleer savaşlar, durdurulamayan virüsler veya kontrolden çıkan yapay zeka ile intihar ettiği veya karanlığa gömüldüğü eserlere de ilgim ve takdirim sonsuz. Son olarak, George Romero ile başlayan zombi sevdam katlanarak devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Doris Lessing’in Efsanevi Bilimkurgu Romanı “Şikeste” Yıllar Sonra Yeniden Bizlerle

Yeditepe’nin Gizemleri “Efsaneler Kenti İstanbul”da Toplandı