in

Cruella 2 Çalışmaları Başladı: Disney Maceranın Devamı için Hazırlanıyor

Cruella 2 için gerekli hazırlıklar başladı. Disney, başrolünde Emma Stone’un yer aldığı devam filmi için şimdiden kolları sıvadı.

Cruella 2

Disney, Cruella 2 için çalışmalara başladı. İlk filmiyle sinemalarda olan ve Disney+ Premier Access ile dijitalde sunulan macera, daha şimdiden devam filmi onayını kapmış gözüküyor.

Hevesli bir moda tasarımcısı olan Estella’nın, kötücül Cruella de Vil karakterine dönüşen köken hikâyesini konu edinen ve başrolünde Emma Stone’un yer aldığı film nihayet ertelemeler sonrası vizyona girdi. 28 Mayıs 2021’de çıkan ve Paramount’un A Quiet Place: Part II filminin ardından gişelerde ikinci sıraya yerleşen Cruella, Koronavirüs salgınına rağmen iyi bir gişe hasılatıyla açılış yaptı. Üstelik hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından çoğunlukla olumlu karşılandı.

1996 yılında çıkan canlı aksiyon 101 Dalmaçyalı uyarlamasında Cruella’yı canlandıran ve şimdiki Cruella’nın da baş yapımcılarından biri olan Glenn Close, Emma Stone ile birlikte Godfather Part II tarzı bir devam filmi hazırladı. Yönetmen Craig Gillespie de ilk film çıkmadan önce verdiği bazı röportajlarda, gelen sorular üzerine devam filmi hakkındaki düşüncelerinden ve geri dönme konusundaki ilgisinden bahsetti. Tüm bu tartışmalar, ekibin aklında daha en başından bir devam filminin olduğunu gösteriyordu. Ancak asıl soru ortaya çıkacak işçiliğin geri dönüşlerinin, devam filmini onaylatacak kadar yeterli olup olmadığıydı.

Cruella 2 Aynı Ekip ile Gelecek

Emma Stone Cruella 2

Görünen o ki Disney, Cruella’nın gişesinden ve eleştirel yorumlarından oldukça memnun. Bu yüzden bir devam filmi üzerinde çalışmaların başlaması adına onay vermiş durumda. The Hollywood Reporter’a göre yönetmen Craig Gillespie ve yazar Tony McNamara’nın devam filmi için dönmesi bekleniyor. Bir Disney sözcüsü, Cruella’nın stüdyo için ne kadar başarılı olduğunu ve karakterle ilerlemek için ne kadar heyecanlı olduklarını vurgulayan bir bildiri yayınladı.

“Cruella’nın çıktığı günden bu yana yakaladığı güçlü Disney+ Premier Access performansıyla birlikte gişe başarısından da oldukça memnunuz… Film, Rotten Tomatoes’da %97 İzleyici Puanı ve açılış haftasında CinemaScore’daki her demografide A notuyla dünya çapındaki izleyiciler tarafından inanılmaz derecede iyi karşılandı. Bu geri dönüşler onu canlı aksiyon yeniden yapımlarımızın en popülerleri arasına ekledi. İzleyiciler bu fantastik filmin tadını çıkarmaya devam ederken, uzun bir koşu için sabırsızlanıyoruz.”

Cruella’nın pandemiye rağmen yakaladığı başarısı ile Disney’in yeniden çekim canlı aksiyon filmleri konusundaki çalışmaları hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor.

Peki ya sizler Cruella’yı izlediniz mi? Maceranın devam edecek olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Avrupalı Kâşifler Türler Yok Oluş Kertenkele

Avrupalı Kâşiflerin Karayipler’i Keşfi, Özel Bir Kertenkele Türünün Sonu Oldu

Minik Madam Tussaud Edward Carey

Iremonger’in Yazarı Edward Carey’den Madam Tussaud’ya Odaklanan Tarihi Bir Roman: “Minik”