Ghostbusters: Afterlife Filminden Beklenen Fragman Yayınlandı!

Orijinal Hayalet Avcıları evreninde geçen ve tanıdık yüzleri de içeren Ghostbusters: Afterlife filminden ilk fragman yayınlandı.

2019 Comic Con Experience – São Paulo (CCXP19) film festivali kapsamında yeni fragmanlar bizlerle buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay çekimlerinin tamamlandığı haberini aldığımız Ghostbusters: Afterlife filminden, beklenen ilk fragman yayınlandı.

Filmin ismi şimdiye kadar Ghostbusters 2020 olarak geçiyordu. CCXP19 etkinliği kapsamında, 2 gün önce filmin resmi adı ve afişi açıklanmıştı.

Hayalet Avcıları serisi şimdiye kadar toplamda üç filme sahip. Serinin orijinal filmleri 1984 ve 1989 yıllarında çıkmış ve oldukça sevilmişti. Buna rağmen uzun bir süre boyunca devam filmi gelmedi. Ardından 2016 yılında, seriden bağımsız ve kadınların başrolünde olduğu yeni bir film vizyona girdi. Fragmanlarının yayınlandığı andan itibaren eleştiri yağmura tutulan film tahmin edeceğiniz üzere sinemalara geldiğinde de pek fazla sevilmedi. Gerek eleştirmenlerden gerekse seyircilerden olumsuz tepkiler aldı.

Böylece yapım şirketi seriyi köklerine döndürme kararı aldı ve orijinal Hayalet Avcıları evrenine yeni bir film daha hazırlamaya başladı. Üstelik bu açıklama yapıldıktan çok kısa bir süre sonra Bill Murray, Dan Aykroyd ve Ernie Hudson’ın da filmde kendi rolleriyle olacağı duyuruldu. (Orijinal kadroda bulunan Harold Ramis 2014’te aramızdan ayrılmıştı.) Yaklaşık 6 ay süren çekimler de geçtiğimiz ekim ayının sonlarına doğru açıklandı. Ve ilk fragman da nihayet yayınlandı.

Ghostbusters: Afterlife Fragmanı

Uzun zamandır beklenen Ghostbusters 3, Jason Reitman tarafından yönetiliyor. Oscar adaylığı bulunan yönetmenin Ghostbusters 1 ve 2’nin başındaki isim olan Ivan Reitman’ın oğlu olduğunu da hatırlatmış olalım.

Senaryosunu Monster House ve City of Ember gibi yapımlarla tanıdığımız Jason Reitman ve Gil Kenan ikilisinin üstlendiği Afterlife, orijinal Ghostbusters’ın ana kadrosunu meşaleyi daha genç bir nesile aktarmak için geri getiriyor. Yeni filmde yer alan oyuncular arasında Finn Wolfhard (Stranger Things) ve Mckenna Grace (Annabelle Comes Home) ile birlikte Carrie Coon ve Antman’den tanıdığımız Paul Rudd gibi isimler bulunuyor.

Ghostbusters: Afterlife ne zaman sinemalarda olacak sorusunun cevabını ise geçtiğimiz aylarda almıştık. Film, 8 Temmuz 2020 tarihinde beyaz perdede olacak.

GÖZ ATIN  2017 Hugo Ödülleri Adayları Açıklandı

Bir önceki kadınların başrolde olduğu Hayalet Avcıları sonrasında gelen yeni film konusunda sizlerin düşünceleri nelerdir? Sizce ortaya daha iyi bir iş çıkabilir mi?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Ghostbusters 2020’nin Çekimleri TamamlandıSite Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Ghostbusters: Afterlife Filminden Beklenen Fragman Yayınlandı! için 8 yorum

  1. Pardus dedi ki:

    Her an birisi bir espri patlatacak ve bir yerlerden o soundtrack çalınacak diye bekledim ama olmadı. Umarım bu fragman sadece tadımlıktır, asıl GB ikinci fragmanda belli olacaktır. Aksi halde kimse GB’ yi korku filmi tadında izlemek istemeyecektir. :smiley:


  2. Gurlino dedi ki:

    Ghostbusters: Upside Down isimli filmin fragmanını ben de izledim. Fragmanda Eleven’ı göremediğim için eksiyi bastım geçtim. Şimdi Netflix’i açıp otuz yıllık Ghostbusters’ı tekrar izleyeceğim.


Ghostbusters: Afterlife Filminden Beklenen Fragman Yayınlandı!

Orijinal Hayalet Avcıları evreninde geçen ve tanıdık yüzleri de içeren Ghostbusters: Afterlife filminden ilk fragman yayınlandı.

Başa dönün