in ,

Janis Joplin’in Hayatı Tekrar Film Oluyor: “The Rose”

Janis Joplin hayatı ile bir kez daha filme konu oluyor. The Rose adlı yeniden çevrimde, ünlü müzisyeni Cynthia Erivo canlandıracak.

Janis Joplin hayatı film the rose
- Reklam -
- Reklam -

Dünyaca ünlü müzisyen Janis Joplin bir kez daha sinemaya konuk oluyor. Müzisyenin yaşam öyküsü The Rose adlı filmde anlatılacak. Joplin’i canlandıracak isim ise Cynthia Erivo olarak açıklandı. Searchlight Pictures çalışmalara başladığını duyurdu.

1943 – 1970 yılları arasında yaşayan, 27 yaşındayken hayatını kaybeden Janis Lyn Joplin; hayatı ve müziği ile bugün hâlâ anılmaya devam ediyor. Amerikalı müzisyen ve söz yazarı Joplin, ilk çıkışını psychedelic-acid rock grubu olan Big Brother and the Holding Company yapmıştı. Sonrasında solo bir kariyer tercih eden sanatçı, soul ve blues türlerine yatkın isimlerle çalıştı.

Daha önce 1979 yılında yönetmen Mark Rydell tarafından sinemaya aktarılan The Rose, şimdi tekrar çekilmeye hazırlanıyor. O yıllarda Bette Midler’ın hayat verdiği ikonik karakterin filmi, aralarında En İyi Kadın Oyuncu kategorisinin de bulunduğu 4 dalda Oscar’a aday gösterilmişti.

- Reklam -

Janis Joplin Hayatı ile Bir Kez Daha Sinema Dünyasına Konuk Olacak: “The Rose” Tekrar Çekiliyor

Bir yeniden çevrim olacak The Rose filminde, Janis Joplin’e hayat verecek isim ise Cynthia Erivo oldu. Erivo’yu The Outsider, Widows, Harriet ve Bad Times at the El Royale gibi yapımlardan hatırlıyoruz. Oyuncu aynı zamanda Grammy, Tony ve Emmy gibi prestijli ödüllerin de sahibi olan bir isim olmasıyla dikkat çekiyor.

Cynthia Erivo janis joplin
Cynthia Erivo

Yeni The Rose filminde senarist ve yönetmen bilgisi ise henüz paylaşılmış değil.

Eski Janis Joplin’e hayat veren Bette Midler, bu gelişmeye duyduğu coşkuyu Twitter hesabından, “Bu harika, değil mi?” ifadesi ile duyurdu.

Şöhretin yüksek bedeline çağdaş bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen yapım, şimdilerde The Walt Disney Studios’un sahibi olduğu Searchlight Pictures tarafından gerçekleştirilecek.

- Reklam -

Pearl, In Concert, I Got Dem Ol’ Kozmic Blues Again Mama!, Cheaper Thrills, The Typewriter Tape, One From The Heart ve Anthology gibi albümlerin altında imzası olan Janis Joplin; 27 yaşında hayatını kaybeden sanatçıların yer aldığı 27’ler Kulübü listesinin de bir parçası.

janis joplin

Siz The Rose filmini izlemiş miydiniz? Janis Joplin’in hikâyesini, sinemada bir kez daha izlemeye hazır mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Dünya Yaşam İzi bulunmayan toprak Antarktika

Mikrop Bile Yok: Üzerinde Yaşam İzine Rastlanmayan İlk Dünya Toprağı Keşfedildi

Tımarhane - Patrick McGrath

Patrick McGrath’ın Gotik Korku Eseri “Tımarhane” Türkçe Raflarında