in

Looney Tunes’un Efsane Karakteri Wile E. Coyote Sinemaya Geliyor

Looney Tunes evreninin sevilen kahramanı Wile E. Coyote beyazperdeye geliyor! Chris McKay tarafından yönetilecek “Coyote vs. Acme”nin yapım süreci başladı.

Chris McKay tarafından yönetilecek Warner Bros filmi “Coyote vs. Acme”nin yapım süreci başladı!

Onu hepimiz tanıyoruz: 1949’dan beri koşuyor, uçurumlardan düşüyor, planlar yapıyor ve ne yazık ki her seferinde feci şekilde başarısızlığa uğruyor. Looney Tunes’un kaybetmeye mahkum karakteri Wile E. Coyote, şimdi de bir sinema uyarlamasıyla karşımıza çıkacak!

Variety‘nin haberine göre Filmin yönetmen koltuğunda, daha önce The Lego Batman Movie (2017) ile çıkışını yapan Chris McKay bulunuyor. Halen yazım sürecinde olan eserin senaryosu ise daha önce Living Biblically, Bordertown ve It’s Always Sunny in Philadelphia ile karşımıza çıkan Silberman kardeşlerin imzasını taşıyacak!

Looney Tunes, şöhretine kıyasla zayıf bir sinema geçmişine sahip. Karakterleri en son 2003 yılında “Looney Tunes: Back in Action” filmi ile uzun metraj bir yapımda görmüştük. Coyote dışındaki karakterlerin de bu yeni filmin senaryosunda yer alması beklentiler arasında.  Filmin adından yola çıkarak oluşturulan birkaç teoriye göre bu kez Coyote, hedefini değiştirerek onu hep hayal kırıklığına uğratan Acme şirketine dava açacak. Neredeyse hiç konuşmayan karakterimizin ve yalnızca “beep beep” deyişini duyduğumuz Road Runner’ın nasıl seslendirileceği ise ayrı bir merak konusu.

Looney Tunes evrenini tekrar beyaz perdede görmeyi dört gözle bekliyoruz. Bu kez Coyote, Road Runner’ı yakalayabilir mi dersiniz?

Elif Laçin Aytaç

98, İstanbul. Küçükken Harry Potter sayesinde fantastik edebiyata giriş yaptım ve daha sonra hayal gücü içerikli her şey hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bunun yanısıra animasyonun her türlüsünü, özellikle bilgisayar animasyonunu çok seviyorum. İflah olmaz bir Disney ve Pixar hayranıyım. Boş vakitlerimde Fleet Foxes dinleyip hayal kuruyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

    Wile E. Coyote, kazanmasını umarak çektiği ızdıraba tanıklık ettiğimiz kötülerden. Bu filmde de kazanamayacak, biliyoruz.

    Filmden ayrı bir umutsuzum. Looney Tunes karakterlerinin mizahı, gerçek dünyadaki karakterle birlikte yapılmaya kalkışılınca, hafif "Ne izliyorum ben!"ci bi’ yapaylık oluşuyor. Space Jam’de bu hissiyat oluşmamıştı, çünkü LT mizahının uçarılığı gerçek karakterlerce sırtlanılmamıştı; Looney Tunes: Back in Action’daysa gerçek oyuncular da hikâye gereği çizgifilm karakteri gibi rol kesmekteydiler.

    Filmin hikâyesi, döneme uygun olarak, çakal olduğu için hep kötü rollerin üstüne yapıştığını düşünen ve bu ayrımcılığa son vermeye uğraşan Wile E. Coyote üzerine olması, yapıma umut bağlattırır. Ama "vs."ten kasıt, Coyote’un, geriye kalan Looney Tones karakterlerinin başına musallat olmaya çalışan bir tür süper kötüye dönüşmesiyse, proje sallantıdadır.

    Bekleyip göreceğiz.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Geometrik Faşizmin Felsefi Bir Tahlili: Veba

Game of Thrones’un Yan Dizisinin Çekim Tarihi Belli Oldu