in

Madame Web Filmi ile Spider-Man Evreni Genişliyor

Madame Web filmi yolda. Sony’nin Spider-Man evreni, yeni Marvel karakterlerinin katılımıyla genişlemeyi sürdürecek.

Madame Web

Marvel Sinematik Evreni bir süre önce ikiye ayrıldı: Disney’in oluşturduğu Avengers gibi yapımları içeren Marvel cephesi ve Sony’nin oluşturduğu Venom ve Morbius gibi yapımları içeren Marvel evreni. Disney evreni her ne kadar uçsuz bucaksız bir hal almış olsa da Sony’ye ait dünya henüz geniş çaplı olamamıştı. Geçen günlerde alınan bilgilerle beraber Spider-Man evreninin sevilen karakterlerinden Madame Web için solo film hazırlıklarının başladığı öne sürüldü.

Eylül 2019 tarihinde Sony zaten Madam Web üzerinde çalışmak istediklerini söylemişti. Variety tarafından yayınlanan habere göre Dexter, Jessica Jones ve Collateral gibi dizilerin pek çok bölümünü yönetmiş olan S.J. Clarkson; Sony’nin Marvel Evreni için ilk kadın baş karaktere sahip filmini geliştirmek adına işe alındı. Bu kadın karakterin kim olduğu tam olarak belirlenmese de içeriden bilgi sızdıran kaynaklar onun Madame Web olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirttiler.

Madame Web Spider-Man

Aynı zamanda gelen son bilgiler Sony’nin bu film için henüz bir senarist veya oyuncu seçimi de yapmadığı yönünde. Ancak stüdyonun planının önce baş rolde kimin oynayacağının seçilmesi, ardından sahne yazarının işe alınması olduğu söyleniyor. Kadın bir karakter muhtemelen Sony’nin Spider-Man evreni için şu an bir öncelik. S.J. Clarkson’ın işe alınması ise Madame Web projesine düşünülenden çok daha kısa sürede yeşil ışık yaktı.

Madame Web Karakterini Kimin Canlandıracağı Henüz Belli Değil

Madame Web karakterinin evrene dahil edilmesiyle beraber Sony Evreni’nin elindeki Marvel karakteri sayısı dört olacak. Venom ile başlayan serüven önümüzdeki yıl vizyona girmesi beklenen Morbius ve Venom: Let There Be Carnage yapımlarıyla devamlılığını sürdürecek. Sony’nin Marvel Evreni için planları başlayan diğer yapımlar ise Nightwatch, Silk ve Kraven The Hunter olarak sıralanmakta. Yine sızdırılan bilgilere göre Madame Web’in çekimlerine başlanmasına kadar uzayacak süreç için Sony’nin çok uzun süre beklemeyi planlamadığı söyleniyor.

Madame Web Sony

Jared Leto’nun başrolde olduğu Morbius the Living Vampire filmi için planlanan vizyon tarihi 19 Mart 2021 olarak planlanmış durumda. Venom’ın sıradaki filmi ise yine 21 Haziran 2021 tarihinde izleyenlerle buluşacak. Madame Web filminin vizyon tarihi hakkında konuşmak için ise henüz çok erken.

Peki siz böyle bir filme nasıl yaklaşıyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* En Kötüsünden En İyisine Tüm Spider-Man Filmleri

Kaynak: Cinema Blend

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Jean Baudrillard Simülakrlar ve Simülasyon Youtube

Simülakrlar ve Simülasyon Çerçevesinde Günümüz Youtube Camiası

The New York Times Covid-19 Koronavirüs

The New York Times Ön Sayfasını Covid-19’dan Hayatını Kaybedenlere Ayırdı