in

Mulan 2, İlk Film Daha Vizyona Girmeden Gündeme Geldi

Mulan 2 geliştirme aşamasında olabilir. Disney, henüz ilk adımını vizyona sokmadığı yapım için devam filmi çalışmalarına başlıyor.

Mulan Disney+

Disney, henüz ilk yeniden çevrimini vizyona sokmadığı Mulan için olası bir devam filmi üzerinde çalışıyor olabilir.

Koronavirüs salgını sebebiyle bazı filmlerin vizyonu es geçip doğrudan dijital yayın platformlarına geleceği haberlerini paylaşmıştık. Özellikle Disney’in bazı yapımları bu kaderi paylaşmış ve Disney+’ta yerini alacağı söylenmişti. Fakat Disney’in bazı filmlerini vizyona sokmadan Disney+’a koyma gibi bir riski almayacağı tahmin ediliyordu. Sonuçta dünya çapında ilgi göreceği düşünülen filmleri vizyona sokmamak büyük bir fırsatı kaçırmak anlamına gelecekti. Disney’in vizyona sokulması konusunda ısrarcı davrandığı filmlerden birinin de Mulan olduğu açıklanmıştı. Bu haberin ardından, Mulan hakkında yeni söylentiler çıktı. Söylenenlere göre film vizyona girmeden Mulan’ın devam filmi için çalışmalara başlanmış.

Daniel Richtman’e göre Mulan 2 filminin çalışmaları başlangıç aşamasında. Projede yeniden Chris Bender, Jason Reed ve Jake Weiner’ı da göreceğiz. Fakat resmi olarak açıklanan bir senarist, yönetmen ya da oyuncu kadrosu mevcut değil.

Mulan 2

Mulan’ın çizgi filmine 2004’te bir devam filmi gelmişti. Söz konusu filmde Mulan, General Li Shang’la birlikte imparatorun üç kızına, nişanlılarıyla buluşmak için çıktıkları yolda eşlik ediyordu. Fakat Mulan’ın devam filminin bu hikâyeyi işlemeyeceği de söylentiler arasında. Diğer bir deyişle, devam filmi için hepimizi heyecanlandıracak yepyeni bir hikâye görmemiz mümkün.

Disney’in Mulan Filminden Beklentisi Büyük

Devam filmi gelse de gelmese de Disney’in Mulan’dan büyük bir başarı beklediği biliniyor. Koronavirüs salgını sebebiyle sinemaların kapatılmasından önce şirket, özellikle Çin’den büyük bir ilgi bekliyordu. Salgından sonra Çin’in filme gösterdiği ilginin nasıl olacağı tartışmaya açık olsa da yapımın yeni vizyon tarihi 24 Temmuz olarak belirlendi bile. Yine de salgının seyrine göre, tarihin değiştirilebileceği de konuşuluyor. Filmde Yifei Liu, Donnie Yen ve Jason Scott gibi oyuncuları göreceğiz.

Mulan Disney

Disney, gerçek oyuncularla çektiği filmler arasında yalnızca Mulan için devam filmi planlamıyor. Prince Anders merkezli bir hikâyeye yoğunlaşacak Aladdin filmi için seçenekleri masaya yatırılıyor. Ayrıca, Jungle Book için de yeni bir yapım göreceğimiz de söylentiler arasında.

Mulan’ın “potansiyel” devam filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha ilkini görmeden ikincisinin planlanması, Disney’in seriye gerçekten de güvendiğinin bir göstergesi olabilir mi? Görüşlerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Neil Gaiman, Sandman Senaryosunu Koronavirüs Sayesinde Tekrar Gözden Geçiriyor

Kaynak: CBR

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

the batman the flash shazam 2

The Batman Dahil Birçok Warner Bros. Filminin Vizyon Tarihi Değişti

Vampir Wolfgang Hohlbein

Ölümsüzlerin Tarihi Serisi “Vampir” ile Devam Ediyor