in

Tenet Dijitale ve Ev Sinemasına Geliyor

Tenet, evinizin konforuna geliyor. Christopher Nolan’ın pandemiye rağmen vizyona soktuğu filmi dijitale ve 4K, Blu-Ray, DVD formatlarına kavuşuyor.

Tenet Dijital Ev Sineması
- Reklam -
- Reklam -

Christopher Nolan’ın son filmi Tenet, önümüzdeki ay hem dijital ortama hem de ev sinemasına geliyor. Filmin 4K, Blu-Ray, DVD formatları ve dijital ortamda kiralama hizmeti önümüzdeki günlerde başlayacak.

Warner Bros. ve Nolan’ın Koronavirüs pandemisine rağmen sinemaya sokmakta ısrar ettiği Tenet, büyük sinema salonlarını kurtarmak için yeterli olmadı. Film, dünya çapında gişede toplamda 350 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. Bu miktar, bir Nolan filmi için düşük sayılabilir. Öte yandan filmin IMDb puanı da (7,8) Tenet’ın, Nolan’ın en iyi işlerinden birisi olarak karşımıza çıkmadığını gösteriyor.

Pandemiye karşın vizyon ısrarı sonucu, Tenet hâlâ açık olan birçok sinemada vizyonda. Ancak gelen izlenme rakamları pek de tatmin edici gözükmüyor. Öte yandan Covid-19 salgını ABD başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde yükselişini sürdürüyor. Artık 2. dalga olarak anılan bu yükseliş, birçok sinema salonunun yeniden kepenk indirmesi ile sonuçlandı.

- Reklam -

Tenet Dijital Ev Sineması

Tüm bunların sonucu olarak ağustos ayının sonunda vizyona giren Tenet, kısa bir süre sonra hem dijitale hem de ev sinemasına gelecek.

Tenet Filmini Evinin Konforunda İzlemek İsteyenler Aralık 2020’yi Beklemeli

Tenet.’ın dijital kiralama sitelerinde ve film satış raflarındaki yerini alacağı tarih açıklandı. 15 Aralık 2020 itibarıyla filmi 4K, Blu-Ray, DVD formatlarında evde izlemek mümkün olacak. Yapımı çeşitli dijital ortamlardan kiralayabilecek ya da bir mağazadan satın alabileceğiz.

Filmin, Warner Media’ya ait olan HBO Max’e ne zaman geleceği ise şimdilik belli değil. Yaklaşık 200 milyon dolara mal edilen Nolan yapımı, kötü gişe dönüşü ile birçok farklı filmin de vizyon tarihini ertelemesine neden oldu. Öyle ki 2020 yılı Marvel, Disney, Warner Bros. gibi büyük şirketlerin toplu halde vizyonda yer almadığı; kısır bir sinema yılı oldu.

- Reklam -

tenet gişe

15 Aralık’ta yayınlanacak yapım, beraberinde Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet adlı bir saatlik belgeseli de getirecek. Bu belgesel, filmin yapım sürecine dair detayları konu alacak.

Bir casusluk hikâyesine odaklanan Tenet, oyuncu kadrosunda Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh ve Aaron Taylor-Johnson gibi isimleri barındırıyor.

Peki siz Tenet’ı evinizin konforunda izlemeye hazır mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilir, Tenet incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kırmızı Oda İnceleme

Kırmızı Oda İncelemesi: Alya Özelinde Sevgisizliğin ve Bencilliğin Bedeli

Monsters - Barry Windsor-Smith

Monsters: Conan the Barbarian Çizerinden 35 Yıllık Proje