in

The Devil All the Time: Tom Holland ve Robert Pattinson’lı Netflix Filminden İlk Görseller

The Devil All the Time filminden ilk görseller! Antonio Campos’un Netflix filmi kadrosundaki Tom Holland, Robert Pattinson ve Bill Skarsgård gibi isimlerle dikkat çekiyor.

The Devil All the Time Tom Holland netflix

Kadrosunda Tom Holland ve Robert Pattinson gibi yıldız oyuncuların yer aldığı, bir aile hikâyesini işleyen Antonio Campos’un yeni filmi The Devil All the Time için ilk görseller yayınlandı.

Netflix yapımı The Devil All the Time, Donald Ray Pollock’un 2011’de yayınlanan aynı isimli romanına dayanıyor. Entertainment Weekly ile konuşan yönetmen, yeni filmini, “Bu, İkinci Dünya Savaşı’nın sonu ile Amerika’nın Vietnam’a katılımının başlangıcı arasında rengarenk bir karakter grubunun kesiştiği çok yönlü bir anlatı,” cümlesiyle tanımlıyor.

Bill Skarsgård, Riley Keough, Jason Clarke, Sebastian Stan, Haley Bennett, Mia Wasikowska, Eliza Scanlen, Robert Pattinson ve Tom Holland ile yıldızlar geçidi gibi görünen film kadrosu, genel içeriğin sağlam olacağını düşündürtüyor.

The Devil All the Time netflix

Holland film hakkında şunları söylüyor:
“Antonio ile çalışmaya gerçekten hevesliydim çünkü daha önce gördüğüm filmleri sansürsüzdü. Sanırım farklı bir aksan yapma, kırsal çocuğu oynama, bir dönem filminde bulunma ve yeni bir yönetmenle çalışmaya meydan okuma çabası. Her maddesi benim için kutucukları işaretlememe sebep veriyordu.”
Yönetmen de oyuncu için şu cümleleri kuruyor:
“Tom çok tatlı bir insan ve çok nazik bir aktör ama karakter için duygusal olarak gitmesi gereken her yere gitmek istiyor. Bu iş için sınırlarını aşmak zorunda olduğu her yere gitmek istedi. Hiçbir şey yapmadan orada otursa bile bu son derece izlenebilir.”

The Devil All the Time Konusu ve Çekim Yerleri

İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda başlayan hikâye 1960’lı yıllara kadar devam ediyor. Ölüm döşeğindeki eşini kurtaramayan bir savaş gazisinin oğlunun dönüşüm hikâyesi, seri katil bir çiftin macerası ve bir din adamı ile yardımcısının kanundan kaçışı filmde karşımıza çıkan öyküler arasında.

Preston Teagardin adlı bir vaizi oynayan Robert Pattinson için ise yönetmen şunları söylüyor:
“Rob bir sürü fikir hazırladı. Ne elde edeceğinizi tam olarak bilmediğiniz halde bile hepsi çok ilginç gelebiliyor. Karakter sanki canlanıyor – Bunu setteyken önümde gördüm.”
The Devil All the Time Robert Pattinson

Film büyük ölçüde Ohio kırsalında geçmesine rağmen, yönetmen filmi Alabama’da çekmişti. Tercih ettiği yer ve zorlu çekim hakkındaysa şu cümlelere yer veriyor:
“Çekim yapılacak çok fazla mekân olduğu ve gerçek anlamda Kuzey Alabama’nın büyük bir bölümüne yayıldığımız için zorlu bir çekim oldu. Güzel olan şey ise, Alabama ekranlarda çok fazla görünmüyordu. Bu nedenle çeşitli filmler ve TV şovları tarafından çekilen birkaç kareye sahip ve günümüzde fotoğraflandırılan diğer bazı yerler kadar tanınırlığı yok.”
Filmin başrol oyuncusu da yer ile ilgili görüşlerini şu şekilde paylaşıyor:
“İlginçti. Birmingham’daydık ve eyaletin kırsal kesimlerinde çok fazla şehir dışına çıktık. Bir mekanın, filmdeki ana karakterin görünürlüğü kadar büyük ve dikkat çekici olabileceği filmlerde çalışmayı seviyorum. Alabama kesinlikle bu amaca hizmet eden ve kırsal atmosferi bu süreçte gözler önüne seren bir yer oldu.”
The Devil All the Time

Antonio Campos senaryoyu kardeşi Paulo Campos ile birlikte yazdı. Yönetmen, senaryoyla ilgili pek fazla bilgi vermese de şunları söyledi:
“Uyarlamakta zorlandığımız bir kitap oldu çünkü sevdiğimiz çok fazla şey vardı. Güneyli gotik tarzın ve noirin büyük bir hayranıyım ve kitap bu ikisinin mükemmel bir şekilde gerçekleştirilmiş evlilikleri gibi. Bazen bir parçayı uyarlarken ‘burada iyi bir fikir tohumu var ve ben sadece her şeyi atıp sıfırdan başlayacağım,’ diye düşünebiliyorsunuz. Bu durumda, yine de her şeyi seviyoruz!”
The Devil All the Time, 16 Eylül 2020 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak. Donald Ray Pollock imzalı kitabın Türkçe tercümesi ise şu an için bulunmuyor.

Siz filmin ilk görselleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu ekip bu işin altından kalkabilecek mi? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Robert Pattinson: “Tenet Her Sahnede Başka Filme Dönüşen Bir Sihirbazlık Gösterisi”

Kaynak: Entertainment Weekly

Oğuzhan Karacaoğlan

Edebiyatın her türü ile haşır neşir, konsept sanat ve karakter tasarımı delisi. İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimine devam eden arada bir kendi diyarlarında kaybolan en tazesinden bir yazar adayı.

Michael Jackson X-Men

Michael Jackson, X-Men Serisinde Profesör X Rolünü Oynayabilirdi

Binbir Gece Polisiyeleri - Robert Louis Stevenson

Binbir Gece Polisiyeleri: Robert Louis Stevenson’ın Polisiye Hikâyeleri Tek Ciltte