in ,

Waiting for the Barbarians Fragmanı: Johnny Depp ve Robert Pattinson’lı Uyarlama Yolda

Johnny Depp, Robert Pattinson ve Mark Rylance’ın rol aldığı Coetzee’nin romanından uyarlanan Waiting for the Barbarians filminden ilk fragman paylaşıldı.

Waiting for the Barbarians

Johnny Depp, Robert Pattinson ve Mark Rylance, J.M. Coetzee’nin kült eseri Waiting for the Barbarians için bir araya geldi. Yönetmenliğini Kolombiyalı film yapımcısı ve senarist Ciro Guerra’nın üstlendiği yapıma ait ilk fragman da yayınlandı.

Ülkemizde Can Yayınları etiketiyle çıkan ve Dost Körpe’nin çevirdiği Barbarları Beklerken, hayalî bir imparatorlukta geçen olayları konu alıyor. Geniş topraklara yayılmış bir imparatorluğun en ucundaki bölgede yaşayan Barbarlar, ayaklanıp imparatorluğu tehdit etmek üzeredirler. Onları bastırmak bahanesiyle merkezden gönderilen Albay ve emrindekiler, müthiş bir işkence ve kıyım başlatırlar. Tüm bu olaylar, o bölgede görevli olan ve emekliliğine az bir süre kala yıllardır başkentin yüzünü görmemiş Sulh Yargıcı’nın ağzından aktarılır.

Waiting for the Barbarians film Johnny Depp

Her ne kadar hayali bir imparatorluk anlatılsa da Nobel ödüllü yazarın, 1970’lerin Güney Afrika’sına göndermelerde bulunduğu eserindeki Sulh Yargıcı’nı Oscar Ödüllü Mark Rylance canlandırıyor. Tedirgin edici gözlükleriyle çıkagelen Albay Joll’ü ise Akademi Ödülü adaylığı bulunan ve birçok ünlü filmden tanıdığımız Johnny Depp canlandırıyor. Şimdilerde adı her ne kadar The Batman ile anılsa da, The Lighthouse ve Good Time gibi birçok bağımsız yapımda da yer almış olan Robert Pattinson onlara eşlik ediyor.

Waiting for the Barbarians Fragmanı

Guerra tarafından yönetilen filmin senaryosu ise bizzat kitabını da kaleme almış olan Nobel Ödülü sahibi yazar J.M. Coetzee tarafından yazıldı. İki kez Oscar Ödülü kazanmış Chris Menges da filmin görüntü yönetmenliğini üstlendi.

Filmin yapımcıları arasında Sir Martin Franklin, Cristina Gallego, Danielle Maloni, Deborah Dobson Bach ve Penelope Glass ile Michael Fitzgerald, Olga Segura, Andrea Iervolino ve Monika Bacardi bulunuyor.

Yapımda Depp, Rylance ve Pattinson dışında rol alan diğer oyunculardan bazıları ise Gana Bayarsaikha, Greta Scacchi, David Dencik, Sam Reid, Harry Melling ve Bill Milner.

Ciro Guerra’nın ilk İngilizce filmi olan yapım, Koronavirüs nedeniyle sinemaları beklemeden doğrudan dijital platformlara gelecek. İlk olarak geçen yılki Venedik Film Festivali’nde gösterilen filmin yayın tarihi ise 7 Ağustos 2020.

Film için yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Bu tür bağımsız işlerde önemli oyuncuların yer alması sinema sektörü için önemli mi? Barbarları Beklerken kitabını okumuş muydunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Batman Yıldızı, Robert Pattinson’ın Oyunculuğu Hakkında Konuştu

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Nasrullah Cami restorasyon

500 Yıllık Nasrullah Cami Badanalı Restorasyonu ile Tepki Topladı

Gentile Bellini Fatih Sultan Mehmet Portresi İBB

İBB, Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet Portresini 770 Bin Sterline Satın Aldı