in

X-Men: Dark Phoenix Gişede Büyük Hayal Kırıklığı Yarattı

X-Men serisinin son filmi Dark Phoenix, ilk hafta sonunda gişede büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

X-Men Dark Phoenix

21st Century Fox imzasıyla geçtiğimiz cuma günü beyaz perdeye gelen X-Men: Dark Phoenix, ilk hafta sonunda beklenenin çok altında kaldı. Boxofficemojo verilerine göre Kuzey Amerika’da 33 milyon dolar gişe hasılatı elde eden filmin dünya çapındaki kazancı 140 milyon dolar. Bu rakam X-Men filmlerinde ilk hafta sonunda alınmış en kötü sonuç anlamına geliyor. Öyle ki film Amerika Box Office listesinde ilk sıraya bile yerleşemedi.

Game of Thrones serisinden Sansa Stark rolüyle tanıdığımız Sophie Turner‘ın başrolünde olduğu film için uzun süredir birçok tanıtım yapılıyordu. Belli ki hem eleştirmenler hem de ilk izleyenlerin verdiği olumsuz tepkiler sonrası birçok kişi filmi izlemekten vazgeçti.

Filmin 200 milyon dolarlık bir bütçeyle çekildiğini ve şu haliyle kendi yapım bütçesini bile karşılayamadığını ekleyelim. Her ne kadar genel toplamda ucu ucuna bu rakamı toparlayacak olsa da söz konusu serinin hakları Marvel’a geçmemiş olsaydı muhtemelen yeni bir X-Men görmemiz çok uzun sürebilirdi. (Hoş şimdi de ne zaman göreceğimiz pek belli değil.)

Peki ya sizler filmi izlediniz mi? İzlediyseniz nasıl buldunuz? X-Men: Dark Phoenix aldığı bu sonucu hak ediyor mu yoksa kötü bir talihsizlik mi yaşamış? Yorumlarınızı bizlerle forumlarımız üzerinden paylaşabilirsiniz!

* * *

Disney Stüdyoları X-Men, Deadpool ve Fantastik Dörtlü’nün Haklarını Satın Aldı

Keanu Reeves Marvel Hayranlarını Heyecanlandırdı: Wolverine’i Oynamak İsterdim

Süper Kahraman Furyası Sürüyor: Marvel’ın 2019’da Yayınlanacak Tüm Film ve Dizileri

Hugh Jackman Neredeyse Wolverine Olamıyormuş

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Oh sonunda be,artık midemiz bulandi X Men izlemekten.

  Normalde bir şeyin modası en fazla 10 yıl sürerdi. Süper kahraman filimlerinin modasi biraz fazla sürdú.

 2. Avatar for rann rann dedi ki:

  X Men serisini sevmiyorum ama bu film ciddi olarak hoşuma gitmişti. Duygusal yönü yüksek ve çizgi roman hissi alabildiğim bir yapımdı. Kötü karakter konusunda soru isaretleri vardi, kimdir nedir bilemedim. Sanırım X Men evreninin en önemli hikayelerinin birini seyirci daha görkemli izlemek isterdi.

 3. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Filmi bırak ‘‘Sophie’ den Phoneix / Jean Grey olmaaz. Jean Grey Famke Janssen ablamızdır.’’ da demiştim. Sonuçta film de olmamış. :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Elden Ring

George R.R. Martin ve From Software Oyunu Elden Ring Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Alaaddin Camisi

800 Yıllık Taç Kapı Restorasyonu Skandalı: Motifler Yok Oldu