Gece Yarısı Güneşi Twilight

Zack Snyder’s Justice League ile Siyah Kostümlü Superman İlk Kez Göründü

Yeni Zack Snyder's Justice League klibi, Henry Cavill’lı Superman’in siyah kostümlü bir sahnesini barındırıyor. Filmin uzun fragmanı gelecek ay yayınlanacak.

Zack Snyder’s Justice League için yayınlanan bir klip, Henry Cavill’ın Superman’ini filmin orijinal halinde kullanılmayan siyah kostümle gösteriyor.

Yönetmen Zack Snyder DC Extended Universe film serilerinin ilk yıllarında önemli figürlerdendi. Man of Steel, Batman V Superman ve Justice League ile evreni başlatan ve önemli noktalarında dümeni ele alan isimdi. Usta yönetmen Justice League’in yeniden çekimleri sırasında yapımdan ayrılınca Warner Bros. filmi tamamlaması için Joss Whedon’ı başa getirdi. Sonuç olarak Snyder’ın niyetlendiği filmden çok farklı bir yapım beyaz perdelere sunuldu. Film eleştirmenler tarafından iki yönetmenin farklı vizyonlarının başarısızca birbirine yapıştırılmış hali olarak görüldü. Eleştiriler sonucunda gişede de böylesine büyük bir yapım için çok kötü bir performans sergiledi.

Zack Snyder’s Justice League

Snyder’ın hayranlarıysa filmin orijinal halini görebilmek için yıllardır Warner Bros.’a baskı yapıyorlardı. Geçen mayıs ayında nihayet filmin oyuncularının da katıldığı kampanyalar meyve verdi ve filmin Snyder versiyonunun 2021’de HBO Max’te yayınlanacağı duyuruldu. O günden beri Zack Snyder filmin kullanılmayan sahnelerini de ekleyerek hummalı bir çalışma içerisinde. Pek çok kısa videoyla elindeki yeni ürünü gösteriyor. Bir kısa fragmanda Wonder Woman’ın Darkseid’in geçmişini öğrenişini göstermişti. Geçtiğimiz hafta da yeni bir video duyurulmuştu. Bugün de yeni Snyder Cut klibi yayınlandı.

Bu yıl sosyal mesafeye uyarak evlerden yapılan Justice Con’da Spotlight on Zack Snyder panelinde konuşan usta yönetmenin yayınladığı video aşağıda, 31. dakika 35. saniyeden görülebilir. Kısa klip Superman’in Alfred’ın bir araba üzerinde çalıştığı garaja inişini ve ona doğru yürüyüşünü gösteriyor. Siyah kostümü de üzerinde.

Zack Snyder’s Justice League Fragmanı Önümüzdeki Ay Yayınlanacak

Klip pek bir şey göstermese de hayranların yeni Zack Snyder’s Justice League’ta neler bulacağı ile ilgili bir fikir veriyor. Snyder siyah kostümün aslında gerçekten yapılmadığını, Cavill’ın çekimler sırasında mavi-kırmızı kostümü giydiğini ve post-prodüksiyonda renklerinin değiştirildiğini belirtiyor. Çizgi romanlarda siyah kostüm Recovery Suit (İyileşme Kostümü) olarak biliniyor. Stüdyodan isimler Superman’in ölümden dönüşü sonrasında tam gücüne kavuşmasına yardımcı olan kostümün gerekliliğini anlamamış ve yeni kostümü yapmak için gereken bütçeyi onaylamamış.

GÖZ ATIN  Warner Bros ve Donald Trump Mahkemelik Oldu

zack snyder justice league hbo max

Panelde daha uzun ve gerçek bir fragmanın da haberi verildi. Fragman önümüzdeki ay DC FanDome etkinliğinde yayınlanacak. Hem hayranlar hem de yapımdan şüphe duyanlar nihayet filmin yeni halinin neye benzeyeceğini tam olarak görebilecekler. O zamana kadar kısa kliplerle yetinmek zorundayız.

Zack Snyder’s Justice League için beklentiniz var mı? Cavill’ı siyah kostüm içinde görmek heyecanlandırdı mı? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bekliyoruz.

* * *

* Avengers: Endgame Yönetmenleri: “Secret Wars Marvel’ın En Büyük Filmi Olabilir”

Kaynak: Screen Rant

antares
21 yaşında, İstanbul Üniversitesi'ne gidiyor, İngiliz Dili okuyor. Babasının 7 yaşında Yüzüklerin Efendisi'ni izletmesinden beri fantastik ve bilimkurgu sever, Shelob'u görüşünden beri anakrofobik.

Zack Snyder’s Justice League ile Siyah Kostümlü Superman İlk Kez Göründü için 3 yorum

 1. melih dedi ki:

  Beğenmedim. Batman kostümü ya da Spiderman’da ki Symbiote kostümüne benzemiş.


 2. gamora dedi ki:

  Yakında bütün kostümler siyah olur. İyice taktılar bu kara atmosfere…

  Batman v superman filmini sahnelerin karanlığından izlerken zorlandım desem abartmış olmam herhalde.

  DC nin karanlık bir havası var anladık ama biraz daha karartsalar filmler izlenemez duruma gelecek.


 3. Bu siyah kostüm yeni ortaya çıkmış bir şey değil. Çizgi romanlarda uzun zamandır olan bir durum. Özellikle Superman ölümden döndüğünde daha hızlı iyileşmesi ve eski gücüne geri dönmesi için kullanılmıştı. Özellikle karanlık bir kostüm yapalım diye bir olay yok yani.


Zack Snyder’s Justice League ile Siyah Kostümlü Superman İlk Kez Göründü

Yeni Zack Snyder’s Justice League klibi, Henry Cavill’lı Superman’in siyah kostümlü bir sahnesini barındırıyor. Filmin uzun fragmanı gelecek ay yayınlanacak.

Başa dönün