in ,

One Piece 1000. Bölüm İncelemesi: Bir Efsanenin Dönüm Noktası

One Piece 1000. bölüm incelemesi sizlerle. Önemli bir aşamayı geçen manga, yeni sayısı ile beklentileri karşılayabildi mi?

one piece 1000. bölüm incelemesi
- Reklam -
- Reklam -

One Piece 1000. bölüm incelemesi yayında. Wano arkı zirveye tırmanmışken manga da 1000. sayısına ulaştı. Bu yazıda One Piece’in 1000. sayıya ulaşmasındaki başarıyı neye borçlu olduğunu ve son sayıyı masaya yatırıyoruz.

Neden Milyonlarca İnsan One Piece’i Takip Ediyor?

1000. sayıya ulaşmakla gösterdiği başarının arkasındaki en büyük etken, One Piece’in dünya genelinde milyonlarca okur tarafından takip ediliyor olması elbette. Peki, One Piece hangi özelliği ile milyonlarca insanı peşinden sürükleyebiliyor?

Seriyi yakından takip edenler, aslında bu sorunun cevabını birazdan hatırlayacaklar. Serinin güçlü karakterlerinden Dracule Mihawk’ın ana karakterimiz Monkey D. Luffy için söylediği şu sözler, aslında sorumuzu cevaplıyor.
“Karşılaştığı herkesi müttefiki haline getirebilir. Bu sadece özel bir güç değil. Bu, açık denizlerdeki en korkunç yetenektir.”
One Piece 1000. Bölümü Yayınlandı

- Reklam -

Luffy, One Piece dünyasında karşılaştığı herkesi kendi müttefiki haline getirebildiği gibi bizim dünyamızda da onunla karşılaşan herkesi bir One Piece okuruna çevirebilir. Böylesine korkunç bir yeteneğe sahip olan Luffy, dostlarının ve okurlarının sadakatini aslında saflığa hatta aptallığa varan iyilik dolu kişiliğine borçlu. Azmi, mücadeleyi ve dostluğu ön plana çıkaran seride, kurmaya çalıştığı on kişilik tayfası ile maceralara atılıp Korsan Kralı olmak isteyen Luffy, şimdi milyonları peşinden sürüklüyor.

One Piece Ne Zaman Bitecek?

Daha önceden One Piece’in en büyük savaşına hazırlandığını şu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

İçerikte One Piece mangakası Eiichiro Oda’nın Japonya’da yaptığı bir röportajda şunları diyordu
“Kesinlikle ilginç olacak. Bu duyuruyu okuyucular bu uzun hikâyenin gerçekten sona yaklaştığını anlasın diye yapıyorum. Şimdilik, Wano ülkesi arkının son bölümlerinin keyfini çıkartın. Çizerken elimden gelenin en iyisini yapacağım.”
one piece 1000 inceleme

Seriyi güncel olarak takip edenlerin anlayacağı üzere Wano arkı sonrası One Piece mangasında paneller artık en büyük savaşa yol almaya başlayacak. Seri, her ne kadar Luffy ve tayfasının maceralarını merkeze alsa da arka planda bitmemiş onlarca hikâye ve gizemini koruyan bir o kadar detay hâlâ olduğu gibi duruyor. Hikâye içindeki bir yan karakterin siluetini bile aylarca gizleyen Oda’nın tüm bu detayları açıklamasının baya bir zaman alacağını düşünüyor ve en yakın sonun bile çok uzaklarda olduğuna inanıyoruz. Gerçi lastik bir insan için uzaklıkların ne anlamı var ki?

One Piece 1000. Bölüm: Hasır Şapkalı Luffy

Burada mangayı güncel olarak takip etmeyen okurlarımızı uyarmamız gerekiyor. Kimsenin SPOILER (sürpriz bozan) nedeniyle keyfinin kaçmasını istemeyiz.

Evet, One Piece’in 1000. sayıya ulaşması ile pek sevgili kaptanımız Luffy de nihayet çatıya, Kaido ile Kızıl Kınların dövüştüğü yere çıkıyor. Tabii ki 1000. sayı olmasının şerefine mangaka yolu kısa tutuyor yoksa biz daha on sayı Luffy’nin o merdivenlerde adam patakladığını okurduk.

İbre 1000’i gösterince Minkler yolumuzu temizler, kestirme merdivenler de ortaya çıkar. Luffy, Minklerin açtığı yoldan yukarı çıkarken diğer sayfada da Marconun King ve Queen’i oyalayıp Zoro’yu çatıya asıl savaşın olduğu yere uçurduğunu ya da gelişi güzel fırlattığını görüyoruz. Kaido’nun en güçlü iki adamını tek başına idare eden Marco bize gücünü de tekrar hatırlatmış oluyor bu sayede.

Diğer sayfada Yamato ve Momo çıkıyor karşımıza. Momo babası Odenn’in günlüğünü alıyor. Yamato, Oden’nin idam gününde yanan kalede günlüğü birinin yanmaktan koruduğunu söyleyip ortaya bir gizem daha bırakıyor, hadi hayırlısı.

manga inceleme

Yamato’nun geçmişe dönüş sahnelerinde Ace’in ona Luffy’nin hayalinden bahsettiğini ve bu hayallerin Korsanlar Kralı Roger’ın hayalleri ile aynı olduğunu görüyoruz. Tabii ki, sevgili mangakamız bu hayalleri bize açıklamıyor. Eiichiro Oda, seriyi pek yakında sonlandırmak istese de her şeyi saklamaya devam ediyor. Ace, Yamato’nun Luffy’nin hayallerine gülmemesini istiyor ama bu seride ister iyi ister kötü olsun kimsenin hayallerine gülünmez zaten.

- Reklam -

Oden’nin günlüğünü okumuş olan Yamato şu an olanların orada yazılı olduğunu söylüyor. Yaklaşık 20 yıl sonra en kötü jenerasyondan güçlü korsanlar Oden’nin yarım bıraktığı işi tamamlamak için Kurukafa platformunun çatısında Kaido ile yüzleşmek için toplanıyor.

one piece 1000. bölüm inceleme

Karşılarındaysa eskiden aynı tayfanın üyesi olan iki Yonkou var. Big Mom, Kaido ile konuşurken müttefik olmasındaki gerçek niyetini Yol kitabeleri olan Poneglyph olduğunu zaten belli etmişti. Bu çıkar ortaklığı ne kadar güçlü olacak bilemiyoruz. Çünkü her an birbirlerinin ayağını kaydıracaklarmış gibi örülü gizli kumpaslar olduğunu hissettiriyorlar. Yine de çatıda bizim kötü jenerasyon ile karşı karşıya birlikte savaşacakları kesin.

Devamında Neler Olacak?

Luffy de çatıya çıkınca Kızıl kınların Kaido tarafından yenildiğini görüyoruz. Hatta Luffy, Big Mom ve Kaido’nun arasından sizin gücünüz burada geçmez der gibi hiç onları dikkate almadan Kinemon’nun yanına gidiyor. Tüm Kızıl Kınların halini görünce ve Kinemon’nun “Lütfen Wano’yu kurtar,” demesi üzerine ve en önemlisi de 1000. bölümün şerefine Kaido’yu yere seren o Kızıl Anka vuruşunu görüyoruz.

Luffy Kaido ve Big Mom’a ikisini de aşıp Korsanlar Kralı olacak kişinin kendisi olduğunu söylüyor. Evet, bunun geleceğini biliyorduk. Evet, bunu tahmin etmiştik. Buna oldukça yükseldik ama görünce ne oldu? İçimizin yağları eridi…

one piece incelemesi

Sonuçta bu tek bir yumrukla bitecek bir dövüş değil. Oda’ya kalırsa belki de en büyük savaştan önceki son savaş. O yüzden etrafa daha fazla kan saçılacağı kesin.

Peki Wano Arkından sonra neler olacak? Dünya hükümeti, Kızıl-saç korsanları, Karasakal korsanları, Direniş Ordusu, Raftel’e götüren kitabeler, şeytan meyvelerinin gizemi, antik silahlar, kutsal ejderler, D.’lerin kökeni, Joy-boy, Luffy’nin hayali ve daha başka bilinmeyen onca şey sizce en büyük savaşta nasıl rol oynayacak?

Peki ya siz One Piece’in 1000. sayısını okudunuz mu? Siz yeni sayı beklentileri karşılayabildi mi? Yorum ve eleştirilerinizi Kayıp Rıhtım Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Howl

Konuk Yazar

Siz de Kayıp Rıhtım'da konuk yazar olabilirsiniz!

İletişim: [email protected]

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

I. Kılıçarslan'ın Kayıp Mezarı Diyarbakır

I. Kılıçarslan’ın Kayıp Mezarı Diyarbakır’da Bulundu: Anadolu Selçuklu Sultanı’nın Mezarı Keşfedildi

The Overstory Uyarlaması Game of Thrones

The Overstory Uyarlaması Game of Thrones Yaratıcılarına Emanet: Pulitzer Ödüllü Roman Netflix’e Geliyor