in ,

Game of Thrones Dizisindeki En İyi 10 Kostüm

HBO’nun epik fantastik uyarlaması Game of Thrones, her yönüyle olduğu gibi dizide kullanılan kostümleriyle de ön plana çıkıyor.

Game of Thrones En İyi 10 Kostüm
- Reklam -
- Reklam -

HBO’nun yayınladığı Game of Thrones adlı epik dizisi hatırlarsanız geçtiğimiz 19 Mayıs’ta 8. sezonuyla final yapmıştı. Birçok alanda ödül alan dizi kıyafetler konusunda da oldukça başarılı.

Dizideki kostümlerin sıradan birer kıyafet olmadığını, karakterlerin kişiliklerini ve hikayelerini de yansıttığını görüyoruz. Kıyafetlerdeki detaylar karakterin nereli olduğunu ve kişiliğini bize gösteriyor. Detaylara bu denli özen gösterilmesi Game of Thrones kostümlerini özel kılıyor. Dizideki en iyi 10 kostümü seçmek zor olsa da ön plana çıkan bazı kıyafetler var.

Screen Rant’ın derlediği Game of Thrones dizisinin en iyi 10 kostümü içeriğini gelin birlikte inceleyelim.

- Reklam -

Game of Thrones Melisandre

İşte En İyi Game of Thrones Kostümleri

10. Melisandre’nin Klasik Görünüşü

Melisandre dizinin başında gizemli bir karakter olarak karşımıza çıkmıştı. Kızıl Rahibe olduğu için kıyafetleri de bunu yansıtıyordu. Kırmızı elbisesi ve başlığı oldukça sade ama şık. Ayrıca tasmaya benzeyen bir kolye de takıyor. Genel görünüşü doğal kızıl saçlarını ve güzelliğini daha da ortaya çıkarmakta. Kıyafetindeki gizem sayesinde, karakter ile ilgili görünenden çok daha fazlası olduğunu anlıyoruz.

Game of Thrones DAENERYS

9. Daenerys’in Ejderha Pullu Elbisesi

Tüm dizi boyunca en çarpıcı kıyafetleri olan karakter tabii ki Daenerys. Kıyafetleri her zaman yolculuğunu yansıtıyor. Westeros’tan Qarth’a, Köle Körfezine ve daha birçok yere giderken kıyafetleri bulunduğu şehirlerden bir parça taşıyor. Birçok kıyafetine ejderha detayları işlenmiş ve özellikle bu elbisede bunu bariz olarak görüyoruz. Bu kostüm Daenerys’in hem kadınlığını hem de lider olarak güçlü olduğunu yansıtıyor.

Brienne’nin Klasik Plaka Zırhı

8. Brienne’nin Klasik Plaka Zırhı

Game of Thrones’daki tüm kadın karakterlerin kendilerine has yolculukları var ve diziyle ilgili en sevdiğimiz yönlerden biri bu diyebiliriz. Bir şövalye olarak Brienne, Westeros’taki toplumsal kadın rollerinin dışına çıkıyor. Dizi boyunca birçok zırhı olsa da bu klasik zırh diğerlerinden bir adım önde. Brienne’in plaka zırhı, kendini tamamen savaşçı olmaya adadığını gösteriyor bize.

Margaery gelinliği

7. Margaery’nin Gelinliği

Daha önce belirttiğimiz gibi kıyafetler karakterlerin nereli olduğu, toplumdaki statüsü hakkında ipuçları veriyor. Bu yüzden farklı birçok kıyafet görüyoruz dizide. En güzel elbiselerden biri ise Margaery’nin Joffrey ile olan düğününde giydiği gelinliği. Gelinlik, Tyrell Hanedanını simgeliyor ve daha sıcak bir iklime uygun. Elbisede birçok çiçek detayı yer alıyor. Özellikle üzerinde bulunan güller ile Margaery’nin dikenleri görünmeyen bir gül olduğunu söyleyebiliriz.

Winterfell Leydisi Sansa

6. Winterfell Leydisi Sansa

Kostümleri ele aldığımızda, en çok konuşulan hikayelerden biri Sansa’ya ait. Birçok kişi Sansa’nın kıyafet ve saç stilinin etrafındaki kişileri yansıttığını belirtiyor. Örneğin Kral Toprakları’ndayken saçları Cersei’nin saçlarına benziyordu. Winterfell’e döndüğünde ise kendi saç şekline de geri dönüyor. Koyu renk kıyafetleri yolculuğu hakkında ipuçları veriyor. Örneğin kolyesinden kesinlikle statüsünün değiştiğini anlıyoruz. Bu kıyafet, Sansa’nın kendi içinde bulduğu gücü simgeliyor.

Game of Thrones Cercei

- Reklam -

5. Cersei’nin Metalik Görünüşü

Dizi boyunca Cersei’nin tarzı sürekli değişiyor. İlk sezonlarda Cersei’yi yardımcı bir konumda görüyoruz. Bu durumdan elbette memnun değil ama yine de geleneksel ve kadınsı kıyafetler giyiyor. Westeros kraliçesi olduktan sonra ise dış görünüşü farklılaşıyor. Kıyafetlerinden, daha zorba ve katı biri olduğunu görüyoruz. Zırha benzeyen bu kıyafet Cersei’nin statüsünü gösteriyor.

Jon Snow

4. Jon Snow’un Kürklü Mantosu

Dizide genelde kadınların kıyafetleri ön planda olsa da erkeklerin de dikkat çeken kıyafetleri var. Jon Snow’un büyük kürklü mantosu olmazsa listemiz eksik kalırdı tabii. Bu kıyafet ile Ned Stark’a duyulan saygıyı hissediyoruz. Ayrıca Kuzey’in zorlu kışlarını geçirmek için oldukça uygun bir kıyafet.

Daenerys

3. Daenerys’in Son Görünüşü

Daenerys’in kıyafetleri oldukça ön planda olduğu için doğal olarak listemizde birden fazla yer veriyoruz. Son görünüşü için kesinlikle en iyilerden biri diyebiliriz. Karanlık ve güçlü bir görüntüye sahip ve deri üzerinde yine ejderha pulları bulunuyor. Bu kıyafet, Daenerys’in zamanla kazandığı güçleri temsil ediyor.

Jon’un Lord Kumandan Kıyafeti

2. Jon’un Lord Kumandan Kıyafeti

En iyi kıyafetler genelde son sezonlarda görülse de bunu da listeye eklemeliyiz. Bu kıyafet, Gece Nöbeti kıyafetinin daha iyi bir çeşidi. Lord Kumandan kıyafeti tıpkı Kara Kale gibi bakımsız ancak heybetli. Dramatik görüntüsü Jon Snow’un hikayesine de uyuyor.

Daenerys

1. Daenerys’in Beyaz Kabanı

Bu kıyafet Daenerys’in önceki kıyafetlerinden oldukça farklı. Bu ağır, beyaz kürklü kaban Kuzey’e hemen uyum sağlıyor. Son sezonlarda karakterler genelde siyah deri ve kürkten oluşan kıyafetler giyerken Daenerys, beyaz kabanı ile bunun dışına çıkıyor. Her ne kadar Kuzey’in yanında yer alsa da Daenerys’in tek başına öne çıkmak istediğini söylesek yanlış olmaz.

Siz bu liste hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu kostümler ilk 10’a girmeyi hak ediyor muydu? Veya listeye girmeyen ama çarpıcı olarak nitelendirilebilecek farklı kostümler var mı?

Kayıp Rıhtım Forum’larında konuyla ilgili yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz!


* Bilimkurguda Moda Ne Arar mı Dediniz?

* Game of Thrones Yan Dizisinde Pilot Bölüm Çekimleri Tamamlandı

Melin Arda

1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Nynaeve Nynaeve dedi ki:

    Renly’nin o süslü zırhını unutmuşlar keşke bu ilk 10da oda olsaydı.
    resim

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Leyla Erbil

Leylâ Erbil’in Kişisel Arşivi Dijital Ortama Geliyor

Gelecek Dmitry Glukhovsky

Metro Serisi’nin Yazarı Dmitry Glukhovsky İmzalı “Gelecek” Raflarda