in ,

Dünyaca Ünlü Satranç Şampiyonu Garry Kasparov, Sıkı Bir Hearthstone Tutkunuymuş

Garry Kasparov da Hearthstone arenasında kendisine yer bulanlardan. Dünyaca ünlü satranç şampiyonu, verdiği söyleşide dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Garry Kasparov - Hearthstone
- Reklam -
- Reklam -

Garry Kasparov sıkı bir Hearthstone tutkunuymuş! Dünyaca ünlü satranç şampiyonu, geçen günlerde verdiği söyleşide kendisine dair bilinmeyen bazı detayları paylaştı.

Tarihin belki de en iyi satranç oyuncularından biri olan 58 yaşındaki Garry Kasparov, satranç oynamadığı vakitlerde Hearthstone tavernasının altını üstüne getirdiğini söylüyor.

İlk defa 1985 yılında Anatoli Karpov’u yenerek dünya şampiyonu unvanını kazanan oyuncu, bu unvanı 2000 yılına kadar korumayı başarmıştı. Kasparov, verdiği bir söyleşide oyun dünyasına dair kimi detaylardan bahsetti.

- Reklam -

Eski dünya şampiyonu verdiği söyleşide Hearthstone adlı oyunda en güçlü bulduğu sınıfın Rogue olduğunu açıklıyor. Kasparov aynı zamanda Blizzard’ın diğer oyunlarından Warcraft’ı da oynadığını belirtiyor.

Garry Kasparov Sıkı Bir Hearthstone Hayranı Çıktı

Kasparov, Kasparovchess.com’daki yeni ustalık sınıfını duyurmak için PC Gamer dergisine bir söyleşi verdi. Ünlü satranç ustasının oyun dünyasına dair verdiği cevapları sizler için Türkçeleştirdik.

PC Gamer: Hearthstone’dan bahsettiniz, oyunu oynuyor musunuz?

Garry Kasparov: Evet, oyunu bir aralar Blizzard ile olan çalışmamda keşfetmiştim, şimdi de oynuyorum. Şu anda Elmas beş sıralamasındayım.

Başarılısınız o halde?

Maalesef hayır. Efsanevi sıralamalara çıkabilmeniz için daha fazla vakit harcamanız gerekiyor. Çok vaktim yok fakat oldukça fazla destem var. Oyuna tüm dikkatinizi vermeniz gerekiyor. Birazcık daha uğraşsam efsanevi ligine çıkabilirim. Elmas beş çıkması oldukça kolay bir sıralama.

Hangi rolü oynuyorsunuz, Rogue mu?

Rogue veya büyücü oynamıyorum. Sanırım rogue oyundaki en güçlü destelerden biri, çünkü yani rakibinizi henüz yedinci tur bile gelmeden yere serebiliyorsunuz. Bu da komboları tam denk getirirseniz neredeyse otuzun üzerinde hasara denk geliyor. Fakat yine de yeteneğinizi konuşturmanız gerekiyor. Ama benim oyun tarzım şu şekilde: Libram Paladin ya da Taunt Druid olarak oynuyorum. Değişik şekillerde oynamayı seviyorum. Şimdilik kendime göre dizdiğim destemle Priest karakterimi farklı şekillerde oynuyorum. Yine de yolun daha çok başındayım. Bir ara Pirate ve Pirate Warrior karakterlerini de denedim fakat hoşuma gitmediler. Şimdilik Libram ve Druid üzerinden devam ediyorum.

- Reklam -

Garry Kasparov - Hearthstone

Warcraft’ı ne zaman oynadınız?

En büyük oğlum altı, yedi ya da sekiz yaşlarındayken, yani 2003-2004 yıllarında bilgisayar oyunlarına yeni yeni başlamışken oynadım. O zamanlar WarCraft 3 ve Frozen Throne oynamıştık. Fakat oğluma bir şart koymuştum, oyunu bensiz asla açamazsın dediğimi çok iyi hatırlıyorum. (gülüyor) Böylelikle birkaç oyunu birlikte oynamıştık. Oğlumun en sevdiği karakter orklardı, genelde o ırkı seçerdi. Sanırım ben genellikle Alliance’ı seçerdim, tam emin değilim üzerinden çok zaman geçti.

Bu tür oyunlar çoğu zaman hız gerektiriyor, eliniz ne kadar hızlıysa o kadar iyi oynuyorsunuz. Ama ben daha çok Hearthstone gibi oyunları seviyorum. Çünkü daha stratejik ama hala bir zaman kısıtlaması da içeriyor. Stratejinizi, hamleler arasındaki bağlantıları ve hesaplamaları ne kadar iyi yaparsanız o kadar başarılı oluyorsunuz. Ayrıca tekrar belirteyim sevdiğim şey oyunun dengelenmemiş değerlere sahip olması. Yani denklemdeki değerleri değiştirdiğiniz zaman sayısız kombinasyona ulaşabiliyor olmanız. Böylece en güçlü rakibinizi bile yenebiliyorsunuz.

En sevdiğiniz oyu hangisi?

Şu oyun en sevdiğimdir diyemiyorum. Yani, şu an Hearthstone oynuyorum. Oyunu Blizzard için çektiğimiz bir reklam sırasında keşfettim ve şu sıralar bunu oynuyorum.

Siz Kasparov’un Hearthstone açıklamalarını nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: PC Gamer

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hellbound Fragmanı Netflix Kore dizisi

Netflix’ten Squid Game’e Rakip: Yeni Kore Dizisi Hellbound Fragmanı Yayında

Squid Game 2. Sezon onay

Squid Game 2. Sezon Geliyor: Yönetmenden Resmi Açıklama