in , , ,

Ubisoft’un Hazırladığı Far Cry Animesi Netflix’e Geliyor: İşte “Captain Laserhawk”tan İlk Fragman

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix fragmanı yayınlandı. Netflix ve Ubisoft’un “90’lara aşk mektubu” bu sonbaharda yayınlanıyor.

Captain Laserhawk Fragmanı: Far Cry Animesi Yolda
- Reklam -
- Reklam -

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix fragmanı paylaşıldı. Ubisoft’un Far Cry oyun serisinden uyarladığı yeni Netflix animesi “90’lara aşk mektubu” şeklinde tanımlanıyor.

Netflix ve Ubisoft, Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix adlı anime dizisini sonunda gün yüzüne çıkarmaya hazır. Yetişkinlere yönelik animasyon dizisi, Far Cry video oyun serisine dayanan ve özellikle çılgın 80’ler etkisiyle dolu DLC Far Cry 3: Blood Dragon’dan ilham alan bir yapımdır. 2019’dan beri çalışmaları devam eden projenin duyurusu 2021 yılında gelmişti. İki yıllık sessizlik döneminin ardından Ubisoft, Captain Laserhawk’ın ilk fragmanını bugünkü Ubisoft Yaz Sunumu’nda göstererek oyun şirketinin geniş kataloğundan ikonları bir araya getirdiğini duyurdu. Fragman ayrıca dizinin bu sonbaharda Netflix’te yayınlanacağını da doğruladı.

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix, 1992 yılında Amerika’da alternatif bir gerçeklikte geçiyor. Hikâye, ABD’nin artık “Eden” adı verilen bir teknokrasi haline geldiği, yolsuzluğun egemen olduğu bir dünya vaat ediyor. Süper asker Dolph Laserhawk, hayatının aşkı tarafından ihanete uğrayarak Eden’ın en kötü hapishanesi olan Supermaxx’e atılmış durumdadır. Hayatta kalabilmek adına Ubisoft’un birçok karakterinden oluşan dışlanmış bir grupla gizli görevlerde bir araya gelir. Blood Dragon’daki Rex “Power” Colt gibi, bu da geride retro temalı birçok kaosun bırakılacağı anlamına gelir.

- Reklam -

Captain Laserhawk Fragmanı: Far Cry Animesi Yolda

Kısa fragman, hikâyeden ziyade Ubisoft ikonlarıyla dolu ve bol aksiyonlu yolculuğa odaklanıyor. Gizemli bir figürün eğlence vaadiyle başlayan fragmanda, bir Watch Dogs logosu belirir ve birisi sinyali hackler. O andan itibaren Captain Laserhawk ve takımının aksiyon dolu maceraları başlar. Laserhawk’a, Assassin’s Creed’den bir suikastçi katılır, ancak kapüşonlu figürün sıçrama yaptığı sırada bir kurbağa şeklindedir. Rayman Raving Rabbids yan oyunlarından Rabbids’ler, Power Rangers tarzında bir grupla birlikte dünyaya bir portal aracılığıyla gelir. Dizi ilerledikçe, muhtemelen daha fazla Ubisoft içeriği ortaya çıkacaktır.

Yayınlanan fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmana YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Dizi yaratıcısı Adi Shankar, Ubisoft Yaz Sunumu etkinliğinde klibi tanıttı ve Captain Laserhawk’a nasıl dahil olduğunu anlattı. Netflix’in sevilen Castlevania uyarlamasını da üreten Shankar, Ubisoft’un “çok, çok, çok ciddi bir marka”ya bir anime yapması için kendisine başvurduğunu ve bu talebin sonucunda beklenenden daha çılgın bir şey ortaya çıktığını belirtti.

“Far Cry 3: Blood Dragon’ın atmosferinden esinlenen çılgın bir konseptle geri döndüm. Bu konsept, Ubisoft’un karakterlerini bir araya getirerek 90’ların bir aşk mektubuna dönüşen bir anime dizisi haline geldi – ya da en azından benim 90’ları hatırladığım gibi.”

- Reklam -

Ubisoft'un Hazırladığı Far Cry Animesi Netflix'e Geliyor: İşte "Captain Laserhawk"tan İlk Fragman

Shankar, daha önce Ubisoft içeriklerini nasıl bir araya getirdiğini anlatarak, bunun DC’nin Elseworlds etiketiyle benzer olduğunu veya Captain N: The Game Master’ın başarılı bir yorumu olduğunu söyledi. Diziden ne beklenmesi gerektiğini daha detaylı olarak açıklayarak, Captain Laserhawk’ın farklı türler ve fikirlerin birleşiminden oluştuğunu belirtti:

“Bu dizi birçok şeydir: Şiddetlidir. Aldous Huxley’in eserlerinin ruhunda distopik bir kurgudur. Bir parodi, bir hiciv, kara mizahdır. Bir aşk hikâyesidir. Ve Hint mistiklerinin soyundan gelen biri olarak size söyleyebilirim ki, uzun zamandır izlediğiniz en felsefi bilinçli dizilerden biridir.”

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix, bu sonbaharda Netflix’te yayınlanacak.

Captain Laserhawk’ın fragmanını sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Twitter Muzik Davasi

Twitter Tarihinin En Büyük Davasıyla Karşı Karşıya: Müzik Yayıncılarından 250 Milyon Dolarlık Telif Hakkı İhlali Davası

Gerçeklik Düğümü - Çizgi Roman

Gerçekliğin Birbirine Karıştığı Tekinsiz Çizgi Roman “Gerçeklik Düğümü” Okurla Buluşuyor