in ,

Koronavirüs Sonrası Konserler İçin Siberpunk Esintili Kıyafet Tasarlandı

Koronavirüs salgını sonrası konser ve benzeri etkinliklerde kullanılmak üzere siberpunk esintili bir kıyafet tasarlandı. Micrashell ile tanışın!

Koronavirüs Micrashell

Koronavirüs salgını sebebiyle imkânı olan herkes zamanını ev karantinası ile geçiriyor ve bu gün geçtikçe boğucu bir hal almaya başladı. Bazıları, henüz sonu gözükmeyen bu dönemi distopya romanlarına benzetmeye başladı bile. Salgın, kimi insanları ise üretmeye ve yeni fikirler tasarlamaya itti. İşte bunun en ilginç örneklerinden biri de Los Angeles merkezli Production Club’ın ürettiği Micrashell adlı kostüm oldu.

Siberpunk esintili bir dünyadan çıkmışa benzeyen “Micrashell” adındaki kostüm, yakın gelecekte “kulübe gidip sosyalleşmemize yardımcı olacak giysi” olarak tanıtılıyor. Gerçekten de bu tasarım, koronavirüs salgını sonrası için, “Kulüp, konser ve eğlence mekânları gibi ortamlara nasıl gireceğiz acaba?” diye kara kara düşünenler için üretilmiş. Ayrıca kostümün, hava geçirmez ve kolayca yıkanabilir olduğu da belirtiliyor.

Koronavirüs Micrashell

Koronavirüs Sonrası Etkinliklerin Aranan Kıyafeti “Micrashell”

Production Club’ın yetkililerinden Miguel Risueño, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“İki hafta içinde COVID-19 salgını sebebiyle işlerimizin birçoğunu iptal etmek zorunda olduğumuzu gördük. Tüm eğlence sektörünün durması gerekiyordu ve bu bir felaketti. Yaratıcı bir şirket olarak bizim görevimiz, sorunları çözecek şeyler üretmek. Bu yüzden, sektörü yeniden hareketlendirebilecek bir şeyler yapma ihtiyacı hissettim. Bir beyin fırtınasının ardından yirmi farklı fikre ulaştık. Fakat içlerinden en havalı olanı etkinliklere katılıp sosyalleşmenizi sağlayacak bir kostüm üretmekti. Micrashell böyle doğdu. “
Koronavirüs Micrashell

Miguel Risueño ayrıca, kostümün birçok farklı özelliğe sahip olduğunu da ekliyor. Söz konusu özellikler arasında içecek ya da elektronik sigara tüketmek de var. Hatta bu kostümü giyerken rahatlıkla cinsel ilişkiye girebileceğiniz de belirtiliyor. Kostümün henüz deneme aşamasında olduğunu da ekleyelim. Şirket, üretim aşamasına geçilirken kostüm hakkındaki bazı verilerin çalınmasından da korkuyor. Her şey yolunda giderse bu yeni tasarım, birkaç ay içinde piyasaya çıkacak.

Risueño, kostüm tüketiciyle buluşamazsa bunun daha iyi bir çözüm bulunduğu ya da sosyal mesafe önleminin sona erdiği anlamına geleceği için ayrıca mutlu olacağını da sözlerine ekliyor.

Koronavirüs Micrashell

Kostümün akıbeti ne olursa olsun, salgın devam ettiği sürece birçok yeni fikir ve ürünle karşılaşacağız gibi görünüyor.

İlginç kostüm tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Onu giyip içiniz rahat bir şekilde toplu etkinliklere gidebilir miydiniz? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Koronavirüs Protein Yapısı Müziğe Dönüştürüldü

Kaynak: Digital Trends

Oyla!

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for alper alper dedi ki:

  Aslında markete, bakkala giderken veya toplu taşımaya binerken, toplu işyerlerinde çalışanlara, müşteri ile yüz yüze çalışanlara lazım bu kıyafetlerden.

 2. Avatar for melih melih dedi ki:

  Anlaşılan corona bahane yeni bir çağ şahane :slight_smile: Bunu yaptıktan sonra artık ufak ufak çiplere gelebiliriz.

 3. Avatar for melih melih dedi ki:

  :joy: Çipi aşı ile vermezler. Bu kolunuza yerleştirilen bilmem ne cihazı sayesinde artık sağlık ile ilgili bir sıkıntınız başlarsa hemen haberiniz olur deseler pek çok kişi yaptırır. Sonra yaptırmayanlar içinde ufak ufak paraları kaldırıp, sanal paraya geçseler bize de ya parasız kalırsınız ya da bunu kolunuza takacağız artık harcamalarınızı bu şekilde güvenle yapabileceksiniz deseler mecbur yaptırtırız :smiley:

 4. Avatar for alper alper dedi ki:

  Bunun için saat, bileklik takıyoruz. Telefonumuzda banka uygulamasından NFC ile ödeme yapıyoruz. Elbette mümkünse deri altı çip olayı daha kullanışlı olur.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Yeni Transformers Filmi

Yeni Transformers Macerasının Vizyon Tarihi Açıklandı

Alfred Hitchcock

Alfred Hitchcock Ölümünün 40. Yılında Blackmail’den Kesitlerle Anıldı