in

Sin City’nin Yaratıcısı, Kendi Çizgi Roman Şirketini Kurdu: “Frank Miller Presents”

Frank Miller, “Frank Miller Presents” adlı çizgi roman şirketini kuruyor. Çizgi roman efsanesi ve Sin City’nin yazarı yeni işlerini de duyurdu.

Frank Miller Çizgi Roman Şirketi Kurdu Frank Miller Presents

Frank Miller kendi çizgi roman şirketini kuruyor. Çizgi roman dünyasının ikonik isimleri arasında yer alan sanatçı, Frank Miller Presents adı altında tanıtılan yayıneviyle eski klasikleri yeniden yayımlayacak. Miller’ın yazarlığını üstleneceği yeni Sin City ve Robin çizgi romanları da yolda.

Uzun yıllar boyunca çizgi roman yazarları arasında kendisine haklı bir yer bulan Frank Miller DC Comics, Marvel Comics ve Dark Horse gibi sektörün büyük isimlerinin çatısı altında çalıştı. Kendisine ait karanlık ve rahatsız edici tonu ile birlikte okurlar tarafından oldukça beğenilen Miller, The Dark Knight Returns, 300 ve bazı Daredevil sayılarının yazarlığını da yaptı. Ayrıca televizyon dizisi ve filmlere uyarlanan Sin City ile çizgi roman dünyasını derinden sarstı. Bu başarısı sonucunda en çok satan çizgi romanlardan bazıları da kendisine ait oldu.

Ünlü yazar, aradan geçen bunca yılın ardından dev yayıncılardan ayrılıp kendi firmasını kurma kararı aldı. The Hollywood Reporter’a verdiği demeçte çizgi roman yayıncı firması Frank Miller Presents’ı duyurdu. Yeni yayıneviyle birlikte, Sin City ve Ronin gibi klasikleşmiş çizgi romanların yeni baskılarının da geleceğini açıkladı.

Frank Miller Presents Bünyesinde Eski ve Yeni Çizgi Roman Üreticileri ile Birlikte Çalışacak

Frank Miller Çizgi Roman Şirketi Kurdu

Miller verdiği röportajda firmanın geniş bir yelpazeden farklı isimlerle yeni içerikler üreteceğinden bahsediyor. Şu anda şirketin yıllık iki veya dört yeni çizgi romanı okuyucularla buluşturması hedefleniyor. İlk etapta Sin City 1858 ünlü serinin Western spin-off yapımı olarak okurların karşısına çıkacak. Ayrıca Ronin Book Two ünlü Ronin serisinin devamı niteliğinde olacak. Diğer taraftan Pandora ve Ancient Enemies ismiyle iki yeni çizgi roman serisi de Frank Miller Presents etiketi ile raflardaki yerini alacak.

Çizgi roman şirketinde Frank Miller’a eşlik eden isim ise Dan DiDio olacak. DiDio uzun yıllar boyunca DC bünyesinde çalışmalarına devam etmiş ve yardımcı yayıncı olarak görev yapmıştı. 2020 yılında şirketten ayrılmasından sonra DiDio, Frank Miller Presents ile çizgi roman dünyasına geri dönüyor.

Ünlü yazar şirketin gelecek hedeflerine dair çok fazla ayrıntı vermese bile “yeni hikâyeler anlatmak ve yeni şeyler yaratmak isteyenler için zengin bir toprak” olduğunu söylüyor. Yeni çıkacak Pandora ve Ancient Enemies eserleri de bunun göstergesi olabilir.

Siz Frank Miller’ın kendi çizgi roman şirketini kurması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

cehennem boş tüm şeytanlar burada çekimleri

Özgürcan Uzunyaşa’nın Yeni Filmi “Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada”nın Çekimleri Başladı

Hızlı ve Öfkeli 10 Yönetmeni Belli Oldu Louis Leterrier

Hızlı ve Öfkeli 10’un Yeni Yönetmeni Belli Oldu: The Incredible Hulk ve Transporter’ın Yönetmeni Dümene Geçti