in

Sandman 4: Sisler Mevsimi Yeni Baskısına Kavuştu

Neil Gaiman’ın yazdığı ve dönemin yetenekli sanatçıları tarafından çizilen “Sandman” serisinin tekrar basımlarında sıra “Sisler Mevsimi”ne geldi.

sisler mevsimi ust
- Reklam -
- Reklam -

“Cennete hizmet etmektense cehenneme hüküm sürmeyi yeğlerim.”
– Lord Lucifer

Bir DC Comics karakteri olan Sandman, 1988-1996 yılları arasında Neil Gaiman tarafından baştan aşağı yenilenerek 75 fasikül halinde tekrar yayınlanmış ve çizgi roman dünyasını derinden sarsmıştı. Çünkü o dönemin çoğu kült eseri gibi çizgi romanların da pekâlâ edebi değere sahip bir sanat eseri olabileceğini fazlasıyla kanıtlamıştı. Öyle ki bir öyküsüyle (Bir Yaz Gecesi Rüyası) Dünya Fantazi Ödülü’nü kazandı, hatta bir karakteri de (Lucifer) kendi dizi uyarlamasına kavuştu.

Vesaire…

- Reklam -

Uzun süredir ülkemizde baskısı tükenen bu seriyi İthaki Yayınları geçtiğimiz yıl yeni çevirisi ve kaliteli baskısıyla tekrar yayınlamaya başlamıştı. Biz de böylece sırasıyla Prelüdler ve Noktürnler, Bebek Evi ve Düş Ülke ciltlerine tekrar kavuşmuş olduk. Şimdi ise sıra 4. cilt olan Sisler Mevsimi’ne geldi. “Sabah yıldızı cehennemi neden ve nasıl terk etti?”, “Morpheus (Düş) ile arasında nasıl bir olay vuku buldu?” ve benzeri soruların çizgilerden oluşan cevapları bu ciltte bulunuyor.

Tanıtım bülteni şöyle:

- Reklam -

sisler mevsimiSandman’in zirve noktalarından biri olan dördüncü cildinde şimdiye dek anlatılan tüm küçük hikayeler bir bütünün etrafında dönmeye başlıyor. Düşler Kralı Morpheus ölümsüz ailesi Sonsuzlar ve Cehennem Lordu Lucifer Sabahyıldızı’nın yanı sıra perilerden iblislere, Mısır ve İskandinav tanrılarından daha birçok kutsal ve mitolojik figüre kadar sayısız önemli yaratıkla yüzleşmek zorunda kalıyor. Ve bütün bunları yaparken tüm varoluşu etkileyecek bir kararın anahtarını elinde tutuyor.

“Çizgi roman tarihindeki en müthiş destan.”
– The Los Angeles Times Magazine

“Neil Gaiman hikâyelerle dolu bir hazine sandığı ve elini hangi işe atsa biz kârlı çıkıyoruz.”
– Stephen King

“Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız.”
– Patrick Rothfuss

“Gaiman, zengin bir hayal gücüne ve büyük konuları ustalıkla anlatma yeteneğine sahip.”
– Philip Pullman

Harlan Ellison’ın sunumuyla

Sisler Mevsimi 15 Aralık‘ta raflarda yerini alacak. Bu devasa kurgu özgün karakterleriyle, tuhaf öyküleriyle, ebedileriyle, düşleriyle, kâbuslarıyla ve benzersiz unsurlarıyla sizleri bekliyor. Çevirisini önceki tekrar basımlarda olduğu gibi Elif Ersavcı üstleniyor.

Mustafa İzmirli

1986 Kırcaali doğumluyum. Kırcaali, İzmir, Ankara ve Bolu gibi bir yol haritam oldu. Bu yolculukta Veteriner Hekim oldum ve çalışmaya başladım. Evlendim ve şeker mi şeker kızım dünyaya geldi. Aynı zamanda bilimkurgu ve fantastik eserler arasında bitmek tükenmek bilmeyen bir yolculuğum var. Çok sevdiğim eşim ve biricik kızım Asu ile günümü gün ederken edebiyatın gel-git etkisiyle kendimi Kayıp Rıhtım'da buldum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

roverandom ust

Roverandom’un Resimli Özel Baskısı Raflarda

En Güzel Kütüphaneler

Dünyanın En Güzel Kütüphanelerinden Fotoğraflar