Daniel Radcliffe, Marvel Evreni’ne Süper Kahraman Olarak Katılabilir

Marvel'ın Disney+ dizisi Moon Knight için başrolde, Harry Potter rolüyle tanınan Daniel Radcliffe ismini görebiliriz.

Aradan yıllar geçmesine rağmen bizler Daniel Radcliffe ismini hâlâ Harry Potter serisindeki rolüyle anıyoruz. Ancak kendisi bu süreçte irili ufaklı birçok yapımda rol almış bir isim. Birçoğunda da oldukça sevildi. İşte şimdi, Radcliffe’ı Disney+ için hazırlanan Moon Knight (Ay Şövalyesi) dizisinin başrolü olarak görebileceğimiz haberiyle karşınızdayız. Anlayacağınız oyuncumuz da MCU’ya katılan isimler arasında yerini alacak gibi gözüküyor.

Tabii bu bilginin şimdilik sadece bir “iddia” olduğunu belirtmekte fayda var. İddiayı ortaya atan isim ise, bundan önce de Marvel hakkında bazı bilgileri paylaşan Daniel Richtman adındaki bir yazar. Patreon sayfasından paylaştığı bilgiye göre Daniel Radcliffe, Moon Knight’ın baş kahramanı olmak üzere. Hayranlar Disney’in Moon Knight’ı oynaması için oyuncu arayışında olduğunu biliyordu. Bu gelen bilgi de ilk ipucu oldu.

marvel moon knight

Moon Knight Hakkında Bilinenler

Peki Moon Knight hakkında şimdilik ne biliyoruz? Aslında dizi projesiyle ilgili henüz pek fazla bilgi paylaşılmış değil. Dizinin baş yazarının Jeremy Slater olduğu biliniyor. Bu ismi de Netflix’in sevilen yapımlarından The Umbrella Academy’nin oluşturulmasına ve geliştirilmesine yardımcı olan kişilerden biri olarak tanıyoruz.

She-Hulk ve Ms. Marvel gibi diğer Marvel’ın 4. faz yapımlarıyla birlikte çıkması planlanan Moon Knight, Mahershala Ali’nin başrol oynayacağı Blade filmine bağlanacağı da çıkan söylentiler arasında. Oyuncu seçimi için Radcliffe’ın rolü aldığı henüz kesinleşmemiş bir söylenti durumunda. Ancak Radcliffe, Moon Knight’ın bölünmüş kişilik yinelemelerini canlandırdığı takdirde, Ali ve Radcliffe’nin birlikte ne tür ekran etkileşimleri olabileceği hayranlar için şimdiden merak konusu.

marvel moon knight

Henüz Marvel Sinematik Evreni’nde yer almamış olmasına rağmen, Marvel başkanı Kevin Feige, hayranlarının Moon Knight’ın televizyon dizisinin ardından gelecekteki süper kahraman filmlerinde görüneceğini garanti etmişti. Karakter, 1975’te orijinal yaratılışından bu yana çok sayıda farklı köken hikayesi ve tasvire sahip oldu. Ancak bunlardan en yaygın olanı Moon Knight’ı, Mısır Tanrısı Khonshu ile yolları birleşmeden önce boksör ve denizci olan Yahudi bir hahamın oğlu olarak biliniyor. Pek tabii Disney+ dizisinde bu versiyonlardan hangisinin görüneceği de henüz bilinmiyor.

Moon Knight karakteri hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce Daniel Radcliffe bu role yakışır mı ve hakkını verebilir mi?

GÖZ ATIN  Aquaman: DC'nin En DISNEY Filmine Hazır mısınız? (Spoiler'sız İnceleme)

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Loki Dizisi İçin Çalışmalar Başladı

* Marvel Filmleri Eleştirilerine Terry Gilliam da Katıldı

Kaynak: CBR
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Daniel Radcliffe, Marvel Evreni’ne Süper Kahraman Olarak Katılabilir için 2 yorum

  1. mit dedi ki:

    Marc Spector için fazla yumuşak yüzlü biri bence.


  2. Çok iyi seçim olmuş, Moon Knight’in şizofren ruh halini çok iyi yansıtır bence.


Daniel Radcliffe, Marvel Evreni’ne Süper Kahraman Olarak Katılabilir

Marvel’ın Disney+ dizisi Moon Knight için başrolde, Harry Potter rolüyle tanınan Daniel Radcliffe ismini görebiliriz.

Başa dönün