in ,

Marvel Dizileri Nasıl Hazırlandı? Assembled, WandaVision Yapım Belgeseli ile Başlıyor!

Marvel dizilerinin kamera arkasını anlatacak Assembled başlıyor. WandaVision yapım belgeseli, serinin ilk bölümü olarak gelmeye hazırlanıyor.

marvel assembled belgesel disney plus
- Reklam -

Marvel dizileri hakkında daha çok bilgi ister misiniz? Disney+ kanalı bu soruya gelecek cevabın çoğunlukla “evet” olduğunu düşünerek Assembled adlı bir belgesel serisi başlatıyor.

Marvel Sinematik Evreni, 10 yıllık gelişimini uzun süre önce tamamladı. Avengers: Endgame ile Avatar’ın yıllardır sahip olduğu gişe tahtını da aldı. Marvel’ın sevilen filmi yaklaşık iki yıldır tarihin en çok gişe hasılatı yapan filmi konumunu elinde tutmaya devam ediyor. Bu liderliği de kolay kolay bırakacağa benzemiyor.

3. fazını kapatıp dördüncü aşamaya geçen MCU, artık sadece beyaz perdede değil; dijital yayın servisi Disney+ için özel dizilerle de izleyicilerin karşısına çıkıyor. Eskisine göre çok daha fazla Marvel içeriği hayranları bekliyor. Bunlardan ilki olan WandaVision geçen ay macerasına başladı. Hız kesmeden de her bölümde üstüne koyarak devam ediyor.

- Reklam -

Hayranlar heyecanla WandaVision 7. bölüm gelsin diye beklerken, Marvel Stüdyoları boş durmuyor. Tüm bu sürecin nasıl başladığını anlatan ASSEMBLED belgesel serisi sürprizi ile geldi!

Marvel Assembled Belgesel Serisi WandaVision ile Başlayacak

WandaVision Assembled belgesel

“Kapsamlı” olacağı belirtilen yeni özel belgesel serisi; Marvel Sinematik Evreni dizilerinin ve filmlerinin perde arkasına gidiyor. Film yapımcılarını, oyuncu kadrosunu, ekibi ve Marvel kahramanlarını her adımda takip ediyor.

Assembled, izleyicileri özel set içi çekimlerle WandaVision, The Falcon and The Winter Soldier ve Loki gibi yapımların detaylarına götürecek. Black Widow filminin ve Hawkeye serisinin oluşumunu detaylandıran Scarlett Johansson ve Jeremy Renner gibi film yıldızlarıyla da özel bölümler hazırlıyor.

Yeni belgesel serisi, hem film hem de dizilerin sonraki aşamalarını derinlemesine inceleyecek. Tamin edileceği gibi tüm bölümler sadece Disney+’ta yayınlanacak.

- Reklam -

Assembled’ın ilk bölümü 12 Mart 2021 tarihinde, WandaVision dizisini odağına alacak şekilde Disney+ kütüphanesindeki yerini alacak.

Disney+ bu belgesel işini sevmiş gözüküyor. Daha önce de The Mandalorian 2. sezonu gelmeden önce, ilk sezonun nasıl hazırlandığı ile ilgili bir belgesel hazırlayıp yayınlamışlardı.

Assembled belgesel serisi hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Disney’in Türkiye’ye gelmesi halinde Marvel yapımlarının kamera arkasına dair görüntüleri de izlemeyi düşünür müsünüz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çekiliş: 8 Kişiye 3 Kitaplık Han Kang Seti

Çekiliş: 8 Kişiye 3 Kitaplık Han Kang Seti

Nasa Mars Salda Gölü

NASA’dan Salda Gölü Paylaşımı: Mars Araştırmaları İçin Bilimsel Çalışmalar Yapıldı