in ,

Obi-Wan Kenobi Dizisine İlk Bakış: Tanıtım Fragmanı Paylaşıldı

Merakla beklenen Obi-Wan Kenobi dizisinden ilk görüntüler geldi. Ewan McGregor’lı dizide Hayden Christensen yeniden Darth Vader rolünü canlandıracak.

Obi-Wan Kenobi Dizisi Star Wars
- Reklam -
- Reklam -

Obi-Wan Kenobi dizisinden tanıtım fragmanı niteliğinde ilk görüntüler geldi. Heyecanla beklenen Star Wars macerasında, Ewan McGregor’ın Hayden Christensen’in canlandırdığı Darth Vader ile karşı karşıya geldiği sahneler de yer alacak.

Geleceğiyle ilgili ilk açıklamaların yapıldığı 2019 yılında bu yana hayranlar Obi-Wan Kenobi dizisini merakla bekliyor. Yapım, sevilen oyuncuları yeniden ekranlara taşımasının yanı sıra Jedi ustasının yaşamındaki önemli noktaları da dolduruyor.

Lucasfilm ve Disney diziye dair her türlü bilgiyi şimdiye dek gizli tutmuştu. Ancak paylaşılan görsel çalışmalar ve açıklamalar sonrası Disney+ bünyesindeki yapım hakkında beklentiler yükseliyor. Çalışmalardan biri özellikle beklenen rövanş Obi-Wan ile Darth Vader’ın karşı karşıya geldiği sahneyi içeriyor. Diğer çalışmalar ise İmparatorluk’un yükseldiği dönemdeki Stormtrooper birliklerini ve gemi tasarımlarını içeriyor.

- Reklam -

Obi-Wan dizisi

Disney+ Day etkinliği ile yapımdan başrol Ewan McGregor ve yönetmen Deborah Chow ile yapılan kısa bir röportaj da paylaşıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Obi-Wan Kenobi İlk Tanıtım Fragmanı | İZLE

YouTube video

Lucasfilm tarafından yapılan resmi açıklada dizinin Star Wars: Revenge of the Sith filminden sonrasını konu alacağı söylenmişti. Ayrıca dizi Jedi ustası Kenobi’nin en yakın dostu ve öğrencisi Skywalker’ı karanlık tarafa vermesinden sonra yaşadığı hayatı da izleyicilere gösterecek. Bu nedenle zaman dilimi Luke ve Leia’nın yaklaşık 10 yaşlarında olduğu kısmı işaret ediyor. Bu dönemde İmparator Palpatine, Darth Vader’ın yardımı ile galaksinin hakimiyetini almıştı. Diğer yandan Engizisyon galaksinin dört bir tarafında Jedi ustalarını avlamaktaydı.

Dizinin zorlu yapım sürecinden sonra konsept çalışmalarının paylaşılması olumlu karşılandı. Özellikle 2020 yılının başlarında senaryonun değiştirilmesiyle çekimlere ara verilmişti. Yapılan düzenlemelerden sonra dizinin yazar koltuğuna Joby Harold getirilmiş ve çekimlere baştan başlanmıştı.

Obi-Wan Kenobi Ewan McGregor

- Reklam -

Evan McGregor seriye dair yaptığı açıklamada dizinin Star Wars ruhunu geri getireceğini ve evrene yeni bir katman ekleyeceğini söylüyor.

“Şu an bu rolü ikinci (Attack of the Clones) ve üçüncü (Revenge of the Sith) defa oynamaktan çok daha heyecanlıyım. Obi-Wan karakterini tekrar canlandırmaktan dolayı mutluyum, bu rolü oynamayalı uzun zaman olmuştu.”

Ne yazık ki etkinlikte Obi-Wan Kenobi dizisinin çıkış tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak 2023’ten önce çıkışı oldukça zor gözüküyor.

Siz Obi-Wan Kenobi dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Teorilerinizi ve yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Nerdeyse en merak edilen dönemi anlatacak. Ben aslında bu dönemi anlatan iki ya da üç bölümlük film serisi çekilmesini bekledim yıllarca. Ama iyi çekilirse dizi de muhteşem olur elbette.

 2. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

  Evan Mcgregor’u çok severim. Christiansen ise Darth Vader olduktan sonra bir türlü beklenen sıçramayı yapamadı. İkisinin olduğu diziyi kesinlikle izlerim.

 3. Avatar for Vordue Vordue dedi ki:
 4. Avatar for lostcontrol lostcontrol dedi ki:

  Fragmanın sonunda Darth Vader nefes alıyor sanki dikkat ettiniz mi?

 5. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Dizide Darth Vader olacak zaten. Bu arada sese dikkat etmedim, akşam dikkatli dinleyeyim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

2021 Disney+ Günü Etkinliği

2021 Disney+ Günü Etkinliği Gerçekleşti: İşte Açıklanan Tüm Yapımlar

Kurtadam paniği güney afrika

Kurtadam Paniği: Güney Afrika’da Bir Köyde Yaşanan Olay, Yerel Halkı Korkuttu