in

Steve Carell’lı Netflix Dizisi Space Force’un Devam Sezonu İptal Edildi

Space Force 3. Sezon iptal edildi. Başrolünde Steve Carell’ın yer aldığı Netflix komedi dizisi, beklenen ilgiyi göremedi.

Space Force 3. sezon iptal edildi

Space Force 3. Sezon ile yola devam etmeyecek. Steve Carell’ın başrolünde yer aldığı komedi dizisi, Netflix’in iptal edilen yapımları kervanına katıldı.

Steve Carell (The Office) ile Greg Daniels (Parks & Recreation) tarafından yaratılan dizi, ABD Silahlı Kuvvetlerinin yeni kurulan bir kolu olan Space Force’un biraz beceriksiz çabalarına odaklanıyordu. İlk sezonu Mayıs 2020’de yayınlanan dizide Steve Carell, yeni atanan operasyon şefi General Mark R. Naird olarak rol aldı. Carell’la birlikte John Malkovich (In the Line of Fire), Benjamin Schwartz (Parks & Recreation), Diana Silvers (Booksmart), Jimmy O Yang (Silicon Valley), Tawny Newsome, Don Lake ve Lisa Kudrow (Friends) gibi tanıdık yüzler de Netflix dizisinde yer alıyordu.

Dizinin yayınlanan ilk sezonu karışık eleştiriler alsa da, çıkışından birkaç ay sonra 2. sezon için onay almayı başardı. 2. sezona ortak sorumlu isim olarak Parks and Recreation’dan Norm Hiscock da dahil oldu. Ayrıca One Mississippi’den tanınan Ken Kwapis’in de yönetmen koltuğuna oturdu. İlk sezondan yaklaşık 2 yıl sonra, Şubat 2022’de Netflix’teki yerini alan 2. sezon, ne yazık ki dizinin devam etmesi için beklenen çıkışı sağlayamadı.

Space Force 3. Sezon İptal Nedeni Düşük İzlenme Sayıları Olarak Gösterildi

Space Force 3. Sezon iptal

Deadline’ın haberine göre Space Force 3. Sezon, Netflix tarafından resmen iptal edildi. Söz konusu kararın alınmasındaki sebebin de, tahmin edileceği üzere düşük izleyici sayısı ve ortalama incelemeler olması gösterildi. 2. sezon Netflix’in Günlük En Çok İzlenen 10 İçerik listesinde ilk beşe girememesiyle, Raising Dion, Archive 81 ve The Baby-Sitters Club gibi dijital yayın devinin kısa süre önce iptal ettiği diğer yapımlar arasındaki yerini aldı.

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın gerçek hayattaki Uzay Kuvveti (Space Force) oluşumundan ilham alan dizi, The Office yaratıcıları Daniels ve Carell aracılığıyla özel bir komedi hayran kitlesi kazanmayı umuyordu. Ancak dizinin 2. sezonunda yaratıcı değişikliğine gitmesine rağmen izleyicileri kazanma çabalarının başarısız olması, fişinin çekilmesine neden oldu.

Space Force’un iptali hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce dizinin devam etmesi gerekir miydi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Deadline

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

moskova 2042 vladimir putin distopya kehanet

1986 Tarihli Sovyet Distopyası, Putin ve Rusya’ya Dair İsabetli Öngörülerde Bulunuyor

DC’s Legends of Tomorrow 7. Sezonun Ardından İptal Edildi