in ,

Distopya Türündeki “The Handmaid’s Tale”ın 5. Sezonundan İlk Fragman

The Handmaid’s Tale 5. Sezon için ilk tanıtım fragmanı paylaşıldı. Margaret Atwood’un ünlü distopik romanından uyarlanan Damızlık Kızın Öyküsü devam ediyor.

The Handmaid's Tale 5. sezon tanıtım fragmanı

The Handmaid’s Tale 5. sezon tanıtım fragmanı paylaşıldı. Yazar Margaret Atwood’un aynı adlı distopik romanından uyarlanan Damızlık Kızın Öyküsü dizisi, maceralarına soluksuz bir şekilde devam etmeye hazırlanıyor.

Margaret Atwood’un 1985 tarihli romanından uyarlanan The Handmaid’s Tale, ilk sezonuyla 2017 yılında Hulu’da başladı. Başrolünde Elisabeth Moss’un yer aldığı ve June Osbourne’u canlandırdığı dizi, kısa sürede beğenilerek popüler oldu ve dijital yayın servisinin en çok izlenen yapımlarından biri haline geldi. Geçen yıl yayınlanan 4. sezon, Gilead ve Canada arasındaki savaşın yeni zirvelere yükseldiğini gösterdi. Bruce Miller’ın yönettiği The Handmaid’s Tale’de Moss dışında ayrıca Ann Dowd, Madeline Brewer, Bradley Whitford, Max Minghella, Fagbenle, Samira Wiley ve Sam Jaeger gibi oyuncular yer alıyor.

Henüz 4. sezonu yayınlanmadan 5. sezon onayını almayı başaran Damızlık Kızın Öyküsü, 4. sezonda Emily (Alexis Bledel) ve eski hizmetçi arkadaşlarının Komutan Fred Waterford’u (Joseph Fiennes) vahşice öldürmesinden sonra belirsiz bir notla sona erdi. 5. sezonun resmi duyurusunun ardından dizi, gelecek bölümlerle ilgili yalnızca birkaç ayrıntı verdi. Bu güncellemeler arasında Christine Ko’nun Direniş’in lideri Lily olarak kadroya katılması ve Bledel’ın 5. sezon öncesinde diziden ayrıldığını duyurması gibi haberler yer alıyordu.

Şimdi The Handmaid’s Tale 5. sezonu için yayınlanan ilk tanıtım fragmanı, June’un çalkantılı yolculuğunun henüz bitmediğini gösteriyor. Yeni fragman, dul ve hamile Serena’nın intikam almak için çıktığını ve uzun zamandır düşmanı olan June ile yüzleşmeye hazır olduğunu vurguluyor.

Yayınlanan tanıtım fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Handmaid’s Tale 5. Sezon Tanıtım Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Yayınlanan tanıtım fragmanına bakıldığında, June’un eylemlerinin 5. sezonda Serena’nın Gilead ve Canada üzerindeki gücünü ve etkisini artırmış gibi görünüyor. June Gilead’den kaçıp kocası Luke ile 4. sezonda yeniden bir araya gelse de, fragmanda June’un Waterford’un dul eşiyle yüz yüze geldiğinde silaha uzandığını gösterdiği için Serena ile olan sürekli çatışması nihayet doruk noktasına ulaşıyor gibi görünüyor.

The Handmaid’s Tale 5. sezon, 14 Eylül 2022 tarihinde Hulu’da yayınlanmaya başlayacak.

The Handmaid’s Tale’ın yayınlanan yeni fragmanını sizler nasıl buldunuz? Dizinin 5. sezonundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Variety

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Orphan: First Kill fragmanı

Korku Yapımı Orphan’ın Öncesini Konu Alan “First Kill” Filminden İlk Fragman

Suzume no Tojimari fragman

Kimi no Na Wa Yönetmeni Makoto Shinkai’nin Yeni Filmi “Suzume no Tojimari”den Yeni Fragman