in

The Magicians 5. Sezon ile Final Yapıyor

The Magicians 5. sezon ile final yapacak. Lev Grossman’ın Büyücüler adlı fantastik serisinden uyarlanan SyFy dizisi, önümüzdeki günlerde noktalanıyor.

The Magicians 5. Sezon Final
- Reklam -

SyFy kanalının sevilen fantastik uyarlaması The Magicians 5. sezon ile final yapıyor. Şu sıralar son sezonun bölümlerini yayınlayan diziye noktanın konacağı kanal tarafından resmen açıklandı.

2015 yılında başlayan dizi macerası, böylece 5 yıl sonra nihayete ermiş oluyor. The Magicians bugün 5. sezon 9. bölümünü yayınlayacak. 13 bölümden oluşacak sezonun son bölümü ise 1 Nisan 2020 tarihinde izleyiciyle buluşturulacak.

SyFy’nin fantazi dramasının 5. sezon ile final yapacağı çeşitli kaynaklarca doğrulandı. Kanal yetkilileri EW’ye şu açıklamayı yaptı:

- Reklam -

“The Magicians, 5 harika sezon boyunca ailemizin bir parçası oldu. Bu yolculuğun sonuna yaklaşıyoruz. John McNamara, Sera Gamble, Henry Alonso Myers, Lev Grossman ve bütün muhteşem oyuncu kadromuza, teknik ekibimize, yazarlarımıza, yönetmenlerimize bu güzel yaratımları için teşekkür ediyoruz. Ancak en önemlisi, serinin hayranlarına muazzam destek ve tutkularından ötürü müteşekkiriz. Onlar sayesinde sihir sonsuza dek kalbimizde olacak.”

The Magicians 5. Sezon Final

Lev Grossman’ın Türkçeye Büyücüler Serisi başlığı altında kazandırılan 3 kitaplık fantastik serisinden uyarlanan dizi; Narnia benzeri büyülü dünyası Fillory ile oldukça sevilmişti. Alaycı tavrı, neredeyse her sezon gelen özel müzikal bölümler, büyüme hikâyeleri ve sınırsız sihir… The Magicians hem kitapları hem de dizi uyarlaması ile birçok izleyici için kendisine özel bir yer buldu.

The Magicians İzlenme Oranlarında Düşüş Var

Dizinin şu sıralar yayında olan 5. sezonu ortalama 881.000 canlı izleyici tarafından izleniyor. Bunun 415.000’i ise 18-49 yaş grubu arasındaki yetişkin kitle. Bu oran bir kablolu televizyon dizisi için hâlâ gayet sağlıklı olsa da, The Magicians’ın ilk iki sezonu ortalama 1.5 milyon kişi tarafından canlı olarak izleniyordu.

Bölümlerin düşen ortalaması, azalan izlenme oranları ve artan maliyetlerin dizinin iptal kararında etkili olduğu belirtiliyor.

- Reklam -

The Magicians 5. Sezon

Stella Maeve, Hale Appleman, Arjun Gupta, Summer Bishil, Olivia Taylor Dudley, Jason Ralph, Jade Tailor, Brittany Curran ve Rick Worthy gibi oyuncuları kadrosunda barındıran dizi önümüzdeki günlerde ekranlara veda edecek.

Serinin yaratıcısı ve kitapların yazarı Lev Grossman’ın, Büyücüler dışında Codex ve Warp adlı fantastik romanları ve The Connector adlı bir biyografi kitabı var.

Final kararını siz nasıl karşılıyorsunuz? Yeni bölümleri izleme fırsatınız oldu mu? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* American Horror Story 10. Sezon Çekimleri Başlıyor

Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Shazam 2 Superman Henry Cavill

Shazam 2 Filmi Superman Rolünü Henry Cavill’a Verebilir

Star Wars: The Rise of Skywalker - Palpatine

Star Wars: The Rise of Skywalker’daki Palpatine “Klon”muş!