in

WandaVision 1. Sezon Bölüm Sayısı Belli Oldu

WandaVision 1. sezon bölüm sayısı resmi olarak açıklandı. Şimdiye dek yapılan tahminlerden daha uzun bir macera hayranları bekliyor!

WandaVision 1. Sezon Bölüm Sayısı Belli Oldu

WandaVision 1. sezon bölüm sayısı resmi olarak belli oldu. Uzun bir süredir heyecanla beklenen ve birkaç gün sonra Disney+ üzerinden yayınlanacak yeni Marvel dizisi, beklenenden daha fazla bölüme sahip olarak geliyor.

Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü aşaması, ilk başta planlandığından çok farklı bir şekilde başlıyor. Sıkı hayranların hatırlayacağı üzere resmi olarak 2019 başlarında Comic-Con etkinliği ile duyurulan 4. faz, ilk olarak geçen yılın mayıs ayında çıkması beklenen Black Widow ile başlangıcını yapacaktı. Ancak tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan ve hâlâ sürmekte olan Koronavirüs pandemisi bütün planları alt üst etti.

Tüm gecikmeler ardından, yenilenen takvimle birlikte Disney+ dizilerinin ilk MCU projesi, bu hafta WandaVision 1. sezonu ile başlıyor. Heyecanla beklenen ve Wanda Maximoff (Scarlet Witch) ile Vision’un dönüşünü içerecek yeni dizi, sit-com tarzında başlayacak.

WandaVision 1. sezon disney+

Şimdiye kadar iki ayrı fragmanı ve birçok kısa TV spotu yayınlanan yapımın, sonunda Doctor Strange’in ikinci filmi olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness’a bağlanması bekleniyor. 4. Faz yapımlarının duyurulduğu andan bu yana Scarlet Witch’i canlandıran Elizabeth Olsen’ın Benedict Cumberbatch‘e eşlik edeceği biliniyor.

WandaVision 1. Sezon 9 Bölümden Oluşacak

WandaVision 1. sezon her ne kadar komedi dizisi gibi başlayacak olsa da, Vision’ı canlandıran Paul Bettany, katıldığı bir programda dizinin ilk sezon finalinin tam bir MCU aksiyonu gibi olacağını açıkladı. Pek tabii bu haber ile hayranlar biraz daha heyecanlandı. Şu an için sır gibi saklanan ve detaylarına tam olarak vakıf olmadığımız fragmanların, ilk iki veya üç bölümden kesitler olduğu tahmin ediliyor.

WandaVision 1. sezon bölüm sayısı

Şimdiye kadar yurt dışındaki tüm kaynaklar, dizinin 6 bölümden oluşacağını tahmin ediyordu. Kayıp Rıhtım’da hazırladığımız WandaVision haberlerinin bazılarında da bu bilgileri sizinle paylaşmıştık. Ancak resmi gelen bilgiler, dizinin 9 bölümden oluşacağını gösteriyor. IMDb’de yer alan Bölümler listesi de güncellenerek, dizinin ilk sezonunun toplamda dokuz bölümden oluşacağını resmi olarak doğruluyor. Bu da, uzun süredir Marvel içeriklerine hasret kalan hayranları oldukça mutlu edecek gibi gözüküyor.

İlk iki bölümüyle 15 Ocak 2021’de başlayacak olan WandaVision 1. sezon, 9. bölümü ile 5 Mart’ta sonlanacak. Kısa bir süre sonra da The Falcon and the Winter Soldier başlayacak.

Yeni Marvel dizisinden sizler neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for NamelessOne NamelessOne dedi ki:

    Bakalım nasıl bir şey ortaya çıkacak.

  2. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Korsana ne zaman düşer acaba ?

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Onunla Evlendim Sevgili Okurum Jane Eyre

Onunla Evlendim Sevgili Okurum: Jane Eyre’ın Ünlü Sözü Öykü Derlemesine Konu Oldu

Yeni Sex and the City HBO Max

Yeni Sex and the City Onaylandı: Dizi, HBO Max’e Geliyor