in

Zaman Çarkı Dizisi 2. Sezon Senaryo Hazırlığı Başladı

Robert Jordan imzalı epik fantazi serisi Zaman Çarkı için Amazon Prime Video tarafından gerçekleştirilen uyarlamada ikinci sezon heyecanı yaşanıyor.

Zaman Çarkı

Amazon Prime Video tarafından diziye uyarlanan Robert Jordan’ın meşhur epik fantazi destanı Zaman Çarkı (The Wheel of Time) cephesinden yeni bir haber var. Çekimleri geçtiğimiz eylül ayında başlayan dizi, şimdi de ikinci sezonu için ön hazırlığa koyuluyor.

Dizinin yaratıcı koltuğunda oturan ve Agents of S.H.I.E.L.D., The Vision, Chuck gibi yapımlardan tanıdığımız Rafe Judkins, senaryo ekibinin çalışma odasından bir fotoğraf paylaştı.

Zaman Çarkı dizisinin 2. sezonu için çalışma odasını hazırladıklarını duyuran Rafe Judkins, Çek mimarların ‘koca bir televizyon şovunu hazırlamak için kaç beyaz tahta gerektiğini anlamadığını’ esprili bir şekilde dile getiriyor.

Elbette dizinin ikinci sezonu henüz Amazon tarafından resmen onaylanmış değil. Ancak henüz ilk sezon çekimleri devam ederken ikinci sezonun senaryosu için hazırlığa başlanması; yapımcıların projeye inancını gösteren cinsten.

Zaman Çarkı Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Amazon Prime Video’nun Zaman Çarkı dizisi ne zaman ekranlara gelecek? Bu, herkesin merak ettiği bir soru. Yanıtı ise şu an için resmi olarak paylaşılmış değil. Çekimleri Prag’da devam eden yapımın, herhangi bir aksilik yaşanmaması durumunda 2020 yılı içerisinde hayranlarla buluşacağı tahmin ediliyor.

Zaman Çarkı

Ekibe son olarak Peaky Blinders dizisinde de gözüken Daryl McCormack katıldı. Kendisinin Fain ya da Ba’alzamon rolünü canlandırması bekleniyor. Ondan önce ise Game of Thrones dizisinde Roose Bolton’u canlandıran Michael McElhatton’un, Tam Al’Thor karakteri için kadroya katıldığı onaylanmıştı.
“Zaman Çarkı dönerken başlangıçlar ve sonlar yoktur. Ama bir başlangıçtı.”
Dizide belli olan diğer rollerin dağılımı şu şekilde:

Moraine: Rosamund Pike
al’Lan Mandragoran: Daniel Henney
Rand al’Thor: Josh Stradowski
Perrin Aybara: Marcus Rutherford
Matrim Cauthon: Barney Harris
Nynaeve al’Meara: Zoë Robins
Egwene al’Vere: Madeleine Madden

Serinin kitapları ülkemizde dilimize İthaki Yayınları tarafından kazandırılıyor. Serinin yaratıcısı usta yazar Robert Jordan’ın, Zaman Çarkı’nı tamamlayamadan hayatını kaybetmesi üzerine; kitaplar bir başka yazar Brandon Sanderson tarafından nihayete erdirildi. Seri toplamda 15 eserden oluşuyor.

Zaman Çarkı

Diziye dair yeni haberler geldikçe sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Bu süreçte sizler de yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

The Wheel of Time Uyarlaması Kitaplardan Kısmen Farklı Olacak

Brandon Sanderson’dan Robert Jordan’ı Anma Yazısı

Kaynak: Tor

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Önce bi’ biz de izleseydik? Kendilerine çekmiş gibi… :joy:

 2. Avatar for syl syl dedi ki:

  Baktımda kesinlikle Fain ile bağdaştıramadım, umarım olmaz.

  Keşke bize bir pilot bölümü verseler, ona göre nasıl bekleyeceğimize karar verirdik :sweat_smile:

 3. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Aynen, ben de yayınlandı da ben mi kaçırdım dedim :smiley:

 4. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Adamlar izlemiş, beğenmiş. Şimdi de ikinci sezonu yapalım diyorlar. Biz de böyle duvara bakıp bekliyoruz. :joy:

 5. Avatar for Yeniay Yeniay dedi ki:

  Ya hu önce bir izleseydik, belki beğenmeyeceğiz? Ne kadar da eminler. :smiley:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Netflix

Netflix Yapımı Fantastik Türk Dizisi Atiye’den İlk Fragman

SpongeBob

200 Milyon Dolarlık Dev Anlaşma: SpongeBob Evreni Squidward Hikâyesiyle Genişliyor