in

Açlık Oyunları Serisine Yeni Kitap Geliyor

Suzanne Collins’in Açlık Oyunları serisinin yeni kitabı The Ballad of Songbirds and Snakes duyuruldu. Kapak ve çıkış tarihi bilgileri de bizlerle.

açlık oyunları suzanne collins

Suzanne Collins’in kaleme aldığı Açlık Oyunları serisi, dünyanın en popüler distopyalarından birisi. Seri, filmlerinin de etkisiyle kısa sürede dünya çapında adını duyurdu ve büyük bir kitleye ulaştı. Yeni kitabın gelmesi de ümit ediliyordu. Bir süre önce yazar Suzanne Collins’ten, seriye yeni bir kitap ekleneceği açıklaması gelmiş ve hayranlar heyecanlanmıştı. Açıklamadan aylar sonra, kitabın adı ve kapağı belli oldu!

Yeni Kitabın Adı Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı Olacak

Good Morning America’daki habere göre yeni kitabın adı The Ballad of Songbirds and Snakes (Kuşların ve Yılanların Şarkısı) olacak. Kitap, Katinss’in devriminden altmış dört yıl öncesini konu alarak bize onuncu Açlık Oyunları’nın detaylarını gösterecek. Hayranların bildiği üzere söz konusu dönemde geçen Açlık Oyunları, Panem’in Karanlık Günleri olarak nitelendirildiği döneme denk geliyor.

Eser, 19 Mayıs 2020’de raflara girecek. Kitabı Türkçede ne zaman göreceğimiz ise henüz belli değil.

Kitabın kapağındaysa serinin simgesi haline gelmiş olan alaycı kuşu, yukarıya bakarken görüyoruz. Bu pozun, yazarın yeni kitabın vereceği otoriteye, insan doğasına ve şiddete önemli sorular yöneltme arzusu mesajıyla alakalı olduğu söyleniyor. Kapağa buradan göz atabilirsiniz.

Hemen o güzel haberi de verelim. Yeni kitabı da beyaz perdede görme ihtimalimiz hayli yüksek. Lionsgate, yeni kitaptan çıkarılabilecek hikayelerle spin-off yapımların gelebileceği sinyalini de verdi.

Açlık Oyunları, Ateşi Yakalamak ve Alaycı Kuş kitaplarından oluşan üçleme, böylece öncül bir hikâyeyle evrenini genişletmiş olacak.

* * *

* Hans Fallada’nın Yükselmek İsteyen Adam’ı Raflarda

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for ozanercan ozanercan dedi ki:

    Heyecanla bekliyorum umarım Türkiye’de de aynı günde yayınlanır. Önceden seriyi Pegasus basıyordu daha sonra DEX’e geçti, kendilerine defalarca sormama rağmen yanıt alamadım.

  2. Avatar for Edward Edward dedi ki:

    Yeni kitabın çıkış tarihi 19 Mayıs.
    Türkiye’de de tüm dünyayla aynı anda çıkaracak DEX.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Disney

Disney, Netflix Reklamlarına Yasak Getirdi

Sinan İpek

Sinan İpek İmzalı Beyin Kırıcı Çıktı