in

47 Ronin Devam Filmi ile Geliyor: Keanu Reeves Şimdilik Kadroda Yok

47 Ronin devam filmi ile Netflix’e gelecek. 2013 yılında başrolünde Keanu Reeves’in yer aldığı yapım, şimdi yeni bir şansa sahip!

47 ronin devam filmi keanu reeves
- Reklam -
- Reklam -

Japon ve Samuray kültürlerini sevenlerin hatırlayacağı 47 Ronin devam filmi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yapım Universal 1440 Entertainment tarafından hazırlanacak ve Netflix’te izleyiciler ile buluşacak.

Carl Rinsch’in yönetmenliğini üstlendiği 2013 yapımı film, samuraylar ile fantastik dünya unsurlarını bir araya getirmişti. Keanu Reeves’in Orta Çağ Japonya’sında 46 Samuray’la güçlerini birleştirip Tadanobu Asano ve başka dünyalardan getirdiği işbirlikçilerine karşı savaş vermesini izlemiştik.

Film hem seyircilerden hem de eleştirmenlerden düşük puan almış; gişede de çakılarak 175 milyon dolar zarar etmişti. Üzerinden 7 sene geçti ve şimdi 47 Ronin evreni yeni bir şans yakalamış durumda. Devam filmi Netflix’e gelecek, yeni bir yönetmen ve yeni bir zamanda geçecek.

- Reklam -

47 ronin devam filmi keanu reeves

Disney’in Mulan filminde başrol olan Ron Yuan yeni filmin başına geçecek isim olacak. Yuan hem aktörlük hem de yönetmenlik kariyerinde aksiyon ve dans filmlerinde boy gösterdi ve ikisinde de koreografi yönünden çok başarılıydı. Yeni Ronin filmi Yuan’ın büyük bir bütçeye sahip olacağı ilk film olacak, neler başaracağını göreceğiz. Film için sektöre ve koreografilere hakim bir ismin getirilmesi Reeves’in bir diğer yapımı olan John Wick’i hatırlatıyor. Chad Stahelski 2014’te yönettiği ilk film olan John Wick’le aksiyon dünyasını kökünden değiştirmişti.

Netflix’in 47 Ronin Devam Filmi Kadrosu Henüz Belli Değil

Stahelski’nin sahip olduğu çok önemli bir silahın Yuan’ın elinde olup olmayacağıysa henüz belirsiz. Keanu Reeves’in seriye dönmesi kararlaştırılırsa zaman çizelgesini oturtmak zorlaşacak. Yeni film Ronin 47’nin 300 yıl geleceğinde geçiyor.

Samuray ve fantastik türlerinin karışımı olan filmin devamı için cyberpunk ve hatta korku ögelerinin ekleneceği de açıklandı. Cyberpunk korku samuray filmi kesinlikle yepyeni bir deneyim olacaktır. Yönetmen Yuan’dan da şu açıklamalar geldi:

- Reklam -

“Universal’la ve yapım ekibiyle bu kategori tanımaz, dövüş sanatları, aksiyon korku ve cyberpunk filminde çalışacak olmak beni çok heyecanlandırıyor. Çekeceğimiz eğlenceli, yoğun ve durmak bilmez aksiyon filmi bütün dünyadan izleyicileri koltuğuna hapsedecek.”

47 ronin 2

Filmin oyuncu kadrosu veya yayın tarihi henüz belli değil. Keanu Reeves’in geri dönüp dönmeyeceği net olmasa da henüz prodüksiyon tarihinin bile açıklanmaması oyuncunun sıkışık takvimine uyma isteklerini gösteriyor olabilir. Yeni haberler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

47 Ronin filmini seviyor musunuz? Devamı için heyecanlı mısınız? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı belirtebilirsiniz.


* The Matrix Yıldızı Keanu Reeves’in Canlandırdığı 10 Unutulmaz Karakter

Kaynak: Geek Culture

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Nuh Tepesi HBO Haluk Bilginer Ali Atay Noah Land

Nuh Tepesi HBO’ya Geliyor: Haluk Bilginer ve Ali Atay’lı Film ABD Kanalında Gösterilecek

Baykuş Evrimi Primoptynx poliotauros

55 Milyon Yıllık Fosil Baykuş Evrimi Hakkında İpuçları Veriyor