in

Chad Stahelski: “Ghost of Tsushima Muhtemelen En Başarılı Video Oyun Uyarlaması Olacak”

Chad Stahelski, geliştirilme aşamasında olan “Ghost of Tsushima” uyarlaması hakkında iddialı açıklamalarda bulundu.

Chad Stahelski Ghost of Tsushima Uyarlama

Chad Stahelski, Ghost of Tsushima adaptasyonu hakkında konuştu. Şu sıralar John Wick: Chapter 4 filminin tanıtım faaliyetlerini yürüten ünlü yönetmen gelecek projelerinden bahsetti.

Son olarak John Wick: Chapter 4’un yönetmenliğini üstlenen Chad Stahelski, bir yandan da ünlü PlayStation oyunu Ghost of Tsushima’nın film uyarlaması için hazırlıklar yapıyor. Uyarlamanın yolda olduğu haberleri 2021 yılında çıkmış, filmin tamamen Japon oyuncularla ve Japonca çekilebileceği değerlendirilmişti.

Chad Stahelski geçen bu süreçte John Wick serisinin 4. filminin prodüksiyon aşamasıyla ilgilenirken yeni yapımın vizyon tarihinin gelip çattı. The Hollywood Reporter’a konuşan yönetmen biraz nefes almak için seriye bir süre ara vereceğini belirtirken Stahelski’nin odak noktası da Ghost of Tsushima olacak.

Chad Stahelski: “Ghost of Tsushima’nın Harika Bir Hikâyesi Var”

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve 2020 yılında Sony tarafından yayınlanan aksiyon ve macera oyunu Ghost of Tsushima, Feodal Japonya döneminde geçiyor ve hayatta kalmaya çalışan Jin Sakai adlı bir samurayın hikâyesini konu alıyor.

Chad Stahelski, verdiği demeçte en güncel video oyun uyarlamalarından HBO yapımı The Last of Us’ı işaret ederek bu adaptasyonun başarısının dikkat çekici olduğunu belirtti.

Chad Stahelski Ghost of Tsushima Uyarlama Film

Stahelski, yıllar içerisinde video oyunların TV ve film uyarlamalarının vasat kaldığını belirtirken The Last of Us’ın önemli bir fark yarattığını ve bu farkın oyunun yazarı Neil Druckmann’ın da projede olmasına bağlıyor.

Ünlü yönetmen Ghost of Tsushima hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

“The Last of Us’ın gelecek video oyunu uyarlamalarına daha fazla yol göstermesini umut ediyorum. Rainbow Six ve Ghost of Tsushima üzerinde çalışıyorum. Her ikisi de sonuçlarını görmeyi gerçekten istediğim harika projeler.

Ama Ghost of Tsushima… Onun harika bir hikâyesi var. Samuray karşıtı samuray filmi. Harika temalara sahip. Bu konuda çok baskı ve ilgi var. The Last of Us bunu zorluyor, evet. Video oyunundan filme uyarlama sürecindeki lanet bir şekilde ortadan kalktı.

Bu film yapılabilir. Sadece ona sevgi ve ilgi göstermelisin. Ve Ghost, muhtemelen şu an geliştirilen diğer tüm video oyunu uyarlaması filmler arasında, bence en başarılı olacak olanı.”

Chad Stahelski

John Wick: Chapter 4 filmi 24 Mart 2023 tarihinde vizyondaki yerini alacak. Ghost of Tsushima uyarlaması hakkında ise bilinenler şimdilik sınırlı.

Sizin Ghost of Tsushima uyarlaması için beklentileriniz nasıl? Yönetmenin görüşlerine katılıyor musunuz? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazla sinema içeriği için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Game Spot, SyFy

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Berlin Tanıtım Fragmanı: Yeni La Casa de Papel Dizisi

La Casa de Papel Dünyasında Geçen “Berlin” Dizisinden İlk Tanıtım Yayınlandı

Gattaca Dizi Showtime Film

Kült Bilimkurgu Filmi “Gattaca” Dizi Olmaya Hazırlanıyor