in ,

Çığlık 5 Fragmanı: Scream Yıllar Sonra Yeniden Aramızda

Çığlık 5 fragmanı yayınlandı. Scream serisi, Neve Campbell, Courtney Cox ve David Arquette gibi tanıdık yüzleri ile dönüş yapıyor.

Çığlık 5 fragman scream

Çığlık 5 fragmanı yayınlandı. Paramount’un kült korku serisi Scream, yıllar sonra orijinal kadrosunu da içinde barındırarak dönüş yapmaya hazırlanıyor.

1996 yılında Wes Craven yönetmenliğinde başlayan Çığlık serisi, uzun yıllar boyunca korku içerikli yapımları seven izleyicilerin ilgisini çekti. Seri, Ghostface adlı çılgın bir katilin Woodsboro kasabası sakinlerini öldürmesini konu alıyordu. Korku filmlerine kendi referansını verecek kadar ünlenen yapım, türün yeniden canlanması adına da önemli bir adım attı. Her şeyin merkezinde Neve Campbell’in oynadığı Sidney Prescott’u karakteri vardı. Campbell üç devam filmi için geri döndü ve 10 yıllık aranın ardından yaklaşan beşinci film için bir kez daha başrol olarak geri dönmeye hazırlanıyor.

Campbell ile birlikte Courtney Cox ve David Arquette de sırasıyla Gale Weathers ve Dewey Riley olarak rollerine geri dönüyorlar. Marley Shelton da Scream 4’teki ilk görünümünün ardından Judy Hicks olarak geri dönecek. Onlara Ghostface tarafından birer birer seçilecek yeni kurbanlar olan bir dizi yeni oyuncu katılacak. Melissa Barrera, Jenna Ortega, Jack Quaid, Dylan Minette ve Jasmin Savoy Brown, serideki yeni yüzlerden sadece birkaçı.

Serinin asıl yönetmeni olan Wes Craven’ın 2015’deki ölümü sonrası çıkacak ilk Çığlık filminin yönetmenliğini Ready or Not yönetmenleri Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett üstlendi. İkili özellikle Craven’ın mirasını onurlandırmak amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Film için kısa süre önce yayınlanan ilk bakış görselleri sonrası nihayet beklenen ilk fragman da Paramount tarafından paylaşıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çığlık 5 Fragmanı | İZLE

Yayınlanan ilk fragmanda Jenna Ortega’nın karakterine uzun bir bakışla başlıyor ve Drew Barrymore’un yer aldığı orijinal 1996 filminin açılış sahnesine geri dönüyor. Görüntüler daha sonra izleyicileri yeni Woodsboro sakinlerini tanıtırken, Ghostface’in orijinal katillerle ilgili insanlara – Billy Loomis ve Stu Macher – saldırdığını da ortaya koyuyor. Sidney, Gale ve Dewey tabii ki fragmanın ortalarında yeniden karşımıza çıkıyor ve acımasız katili yenmek için çalışmaya başlıyorlar.

Scream 5, 14 Ocak 2022 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak.

Çığlık 5 için yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Serinin önceki filmlerinde aldığınız tadı bu fragmanı izlerken de hissettiniz mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Sis Sis dedi ki:

    Fragman heyecan verici.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Güzide Sabri Eserleri

Güzide Sabri Eserleri Yeni Baskılara Kavuşuyor: Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi ve Nedret

Selim İleri

Usta Yazar Selim İleri Hastaneye Kaldırıldı