in

Scream 5 İlk Bakış Görselleri: “Çığlık” Geri Dönüyor

Scream 5 ilk bakış görselleri yayınlandı. Kült korku filmi Çığlık, orijinal oyuncu kadrosundan isimlerle birlikte geri dönüyor.

scream 5 gişe hasılatı

Scream 5 için ilk bakış görselleri yayınlandı. Kült korku filmi serisi Çığlık geri dönüyor. Yapımın başrollerinde Neve Campbell, David Arquette ve Courteney Cox yer alıyor.

Korku filmi klasikleri arasındaki yerini alan Çığlık, ilk defa 1996 yılında izleyicinin karşısına çıkmıştı. Wes Craven imzalı yapım, 1997’de ikinci filmi ile yola devam etmişti. 2000 ve 2001’de ise serinin devam bölümleri gelmiş ve dörtleme tamamlanmıştı. Ek olarak sinema dünyası dışında televizyonda da kendisine bir yol çizen Scream, 3 sezonluk bir dizi ile karşımıza çıkmıştı.

Popüler kültürün bir parçası hâlini alan Ghostface maskesi sık sık karşımıza çıkmaya devam ediyordu. Serinin yaratıcısı Wes Craven’ın 2015 yılında hayatını kaybetmesiyle yeni bir Çığlık için ihtimaller bir hayli zayıflamıştı. 2019’da eski oyuncuların devam filmine sıcak bakması, 2020’de de hazırlıkların resmen başlamasıyla macera kaldığı yerden devam ediyor.

yeni çığlık filmi scream 5

Yapımdan ilk görseller Time Warner’ın haftalık sinema ve televizyon dergisi Entertainment Weekly’de yayımlandı.

Scream 5 Orijinal Kadrodan İsimleri Bir Araya Getiriyor

Spyglass Media Group ve Paramount Pictures tarafından geliştirilen 5. Çığlık filmi, oyuncu kadrosuna orijinal kadrodan Neve Campbell, David Arquette ve Courteney Cox’u katarak iddialı bir başlangıç yapmıştı.

Filmin yönetmen koltuğuna ise slasher türündeki Ready or Not ile adından söz ettiren Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett ikilisi geçmişti.

çığlık 5 yeni

Senarist koltuğu ise yine Ready or Not’ın hikâyesini kaleme almış olan Guy Busick’e emanet edildi. Kendisine Zodiac’ın senaristi James Vanderbilt eşlik ediyor. Ayrıca orijinal seriden Kevin Williamson ve Chad Villela da yürütücü yapımcı olarak ekipteki yerlerini aldılar.

Yeni yapım, Wes Craven imzasını taşımayan ilk Scream filmi olacak.

yeni çığlık filmi

Serinin oyunculardan David Arquette, yeni Çığlık filmi için daha önce şu açıklamayı yapmıştı:

“Dewey’i yeniden oynayacak olmaktan, eski ve yeni Scream ailesiyle yeniden bir araya gelmekten dolayı heyecanlıyım. Scream hayatımın çok büyük bir parçasıydı. Hem serinin hayranlarını hem de Wes Craven’ın mirasını onurlandırmayı dört gözle bekliyorum.”

Scream 5 filmi 14 Ocak 2022 tarihinde izleyicilerle buluşacak. Yapımdan ilk fragmanın da yakında yayınlanması bekleniyor.

çığlık filmi

scream 5 ilk bakış çığlık filmi

scream 5 ilk bakış

Güncelleme: Filmden yeni fragman yayınlandı.

Scream 5 Fragmanı | İZLE

Sizin yapımdan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Entertainment Weekly

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Eski oyuncularla çekilmesi anlamlı olacak.

  2. Avatar for dickens dickens dedi ki:

    Sonunda Edvard Munch çıkıp tüm kadroyu temizlemeli. Maskesini çıkardığında da Freddy’i görmeliyiz.

    Bu seri gördüğüm en kötü kadro seçimlerinden biriyle başlamıştı. Dönüş görsellerine baktım, yine bir heyecan duyamadım.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

kulüp netflix türkiye dizisi

Eski İstanbul’un Gece Hayatını Anlatan Netflix’in Dönem Dizisi “Kulüp”ten Fragman

Last Night in Soho Hakkında

Psikolojik Korku Filmi “Last Night in Soho”dan Son Fragman: Edgar Wright Zamanı