in

Contagion 2 Geliyor: Koronavirüs ile Tekrar Popülerleşen Salgın Filmi Devam Edecek

Contagion 2 resmen geliyor. Steven Soderbergh’ün Koronavirüs öngörüsüyle yıllar sonra tekrar gündeme oturan Salgın filmi devam edecek.

Contagion 2 Devam Filmi Koronavirüs
- Reklam -
- Reklam -

Contagion 2 geliyor! Steven Soderbergh tarafından yönetilen 2011 tarihli Salgın filminin devamı için hazırlıklara başlandı.

Koronavirüs yavaş yavaş bir pandemi haline gelmeye başladığı günlerde, popüler kültürden pek çok eser yeniden gündeme taşınmıştı. “Covid-19 pandemisini yıllar önceden öngören X” temalı haberlerde ipi ise bir The Simpsons bölümü, bir Asterix çizgi romanı ve Dean Koontz’un The Eyes of Darkness eseri göğüslüyordu. Bir de Türkçe adı Salgın olan Steven Soderbergh imzalı Contagion filmi de bu listelerde en ön sırada yer aldı.

Oscar ödülüne de layık görülen Amerikalı yönetmen Steven Soderbergh’ün 2011 tarihli Salgın filmi, konusu itibarıyla Koronavirüs pandemisi ile kolayca özdeştirildi. Aksiyon, drama ve bilimkurgu türlerine dahil edebileceğimiz; başrollerinde Gwyneth Paltrow, Matt Damon, Jude Law ve Kate Winslet gibi ünlü isimlerin yer aldığı Contagion filminde ortaya çıkan salgının kaynağı bir yarasaydı.

- Reklam -

Contagion 2 Devam Filmi Koronavirüs

Contagion’da virüs yarasalardan domuzlara, domuzlardan ise insanlara geçiyordu. Yine filme göre hastalığın semptomları gribe bir hayli benziyordu. Ardından ise tüm dünyaya yayılan virüs ile birlikte yapım başarılı bir “gelecek öngörüsünde” bulunarak yıllar sonra kendisini tekrar hatırlatıyordu.

Contagion 2 Hakkında İlk Açıklama Steven Soderbergh’ten Geldi

Traffic, Behind the Candelabra ve Sex, Lies and Videotape filmlerinin yönetmeni Steven Soderbergh; Happy Sad Confued adındaki pocast programında Contagion 2 üzerine çalıştıklarını belirtti. Devam filminde, ilk yapımın da senaristi olan Scott Z. Burns de ekipte yer alacak.

Henüz ön hazırlık aşamasında olan yapıma dair ünlü yönetmen şu sözleri aktardı:

- Reklam -

“Scott Burns ile geliştirmekte olduğumuz bir proje var. Contagion’ın felsefi olarak devamı olacak nitelikte bir yapım. Ancak farklı bir bağlamda gelişecek. Bu iki filme bir çiftmiş gibi bakacaksınız. Ancak farkları olacak. Contagion tipi bir hikâye nasıl devam edebilirdi? Bunun üzerine çalışacağız. Biraz hızlanmalıyız.”

Steven Soderbergh imzasıyla yeni bir salgın filmi izleme fikri kulağa oldukça ilgi çekici geliyor. Devam filminin ilkinin felsefesini sürdüreceği açık. Ancak hikâyenin birebir devam etmeyeceği de ortada.

Peki siz böyle bir yapıma ne dersiniz? İlk filmi izlemiş miydiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum sayfalarında bizimle paylaşarak sohbete katılabilirsiniz.

Kaynak: Entertainment.ie

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Amazon Podcast Wondery

Amazon, Dev Podcast Şirketi Wondery’yi Satın Aldı: Spotify’a Rakip Olma Hazırlığı

Canvermezler Tekkesi Gotik Merve Köken

Canvermezler Tekkesi – Merve Köken | Çevirmenin Çemberi