in

Harry Potter’ın Sonrasını Anlatacak Yeni Filmde Çalışmaların Başladığı İddia Edildi

Harry Potter serisi yeni bir filme ev sahipliği yapabilir. Warner Bros.’un 8. kitap “Lanetli Çocuk” için harekete geçtiği öne sürüldü.

Harry Potter Serisi Yeni Film
- Reklam -

Harry Potter serisi yeni bir film ile Büyücülük Dünyası evrenini genişletmeye hazırlanıyor. Yeni iddialara göre serinin 8. kitabı olan Harry Potter ve Lanetli Çocuk (Harry Potter and the Cursed Child) tiyatro oyunu, orijinal oyuncu kadrosu ile beyaz perdeye taşınacak.

Warner Bros. ile Discovery Inc.’in birleşmesi, WB Pictures’ta da önemli değişikliklere neden oldu. 100. yılını kutlayan film stüdyosu, yeni CEO David Zaslav öncülüğünde popüler serilere geri dönüş hazırlığında. Zaslav, daha önce yaptığı açıklamalarda J.K. Rowling ile yeni Wizarding World yapımları için görüşme hâlinde olduklarını ve WBD’nin Süpermen, Büyücülük Dünyası gibi büyük markalara ağırlık vereceğini açıklamıştı.

Birleşik Krallık’ta yayın yapan The Sun gazetesinin haberine göre, stüdyonun ilk Harry Potter işi Lanetli Çocuk oyununu perdeye taşımak olacak.

- Reklam -

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Film HBO Max

Harry Potter Serisi “Lanetli Çocuk” Filmi ile Devam Edebilir

Kaynaklara göre stüdyodan üst düzey bir yönetici, West End’de sahnelenen Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyununun yeni bir film serisine kaynaklık edeceği öne sürüldü. İddialara göre Warner Bros. şu anda Lanetli Çocuk’u beyaz perdeye nasıl aktarabileceğini tasarlıyor.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyunu, John Tiffany ve Jack Thorne imzalarını taşıyor. Yazar J.K. Rowling’in “sekizinci hikâye” olarak tanımladığı eser, ana hikâyenin bittiği noktadan 19 yıl sonra başlıyor. Oyun prömiyerini 2016 yılında Londra West End’de gerçekleştirmişti.

Harry Potter Serisi Yeni Film Lanetli Çocuk

5 filmden oluşması beklenen ve Newt Scamander’ın maceralarını takip eden Fantastik Canavarlar serisinin 3. film ile birlikte hâlâ bekleneni verememesi, kaynaklara göre stüdyoyu yeni projelere doğru yol almaya itti.

- Reklam -

Radcliffe, Grint, Watson… Orijinal Ekip Geri Dönebilir

Henüz tasarı aşamasındaki projenin ileriki etaplarının hâlâ tartışıldığı yeni Harry Potter filmi için bir diğer önemli iddia ise ana serinin oyuncularını da tekrar geri getirecek olması. Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson’dan oluşan Altın Üçlü yeni yapımda bir kez daha izleyicilerin karşısına çıkabilecek. Öte yandan Lanetli Çocuk oyunu Albus Severus Potter ve Scorpius Malfoy’un maceralarını konu alıyor. Dolayısıyla bu proje gerçeğe dönerse, seri “kendi başrollerini” yaratmak durumunda kalacak.

Yıldız isimlerin geri dönüp dönmeyeceği ise senaryonun ve bütçenin netleşmesinden sonra belli olacağı öne sürülüyor. Oyuncular son olarak iki yıl önce serinin 20. yılı şerefine Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts programında bir araya gelmişlerdi.

Harry Potter Serisi Yeni Film 9

Serinin yaratıcısı J.K. Rowling daha önce yaptığı açıklamalarda Lanetli Çocuk’un bir tiyatro oyunu olarak kaleme alındığını ve öyle kalacağını aktarmıştı. Lanetli Çocuk’un hikâyesi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Siz bu ihtimali nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: The Sun

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for ilkaysf ilkaysf dedi ki:

  Hogwarts Legacy oyununun da geniş kitlece sevilmesi Harry Potter evreninde geçecek olası yeni filmlere veya dizilere kapıyı ardına kadar açtı gibi bence.

 2. Avatar for dikomerro dikomerro dedi ki:

  Fantastik canavarları batırmışken fanların sevmeyi geçtim canon olarak bile kabul etmediği Lanetli Çocuk için film yapmak büyük cesaret cidden. Hogwarts kurucuları, Çapulcular, Snape, Voldemort’un gençliği vb fanlar tarafından istenen işler dururken neden böyle bir işe giriyorlar anlayamıyorum.

  Ayrıca Marvel gibi HP evreninin ekmeğini yemek istiyorlar tamam ama Harry Potter bir evren değil, Rowling seriyi yazarken bir evren yaratmaya hiç çalışmamış. En basitinden büyücü okulları buna örnek. Eğer Marvel gibi ekmek yemek istiyorlarsa yeni filmlerden önce gerçek bir evren yaratmaları gerekiyor.

 3. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Bu tür filmlerin başarılı olması için hazır başarılı olmuş bir kitabın yani uyarlanacak kaynak materyalin olması şart. Kitap olmayınca senaristler kendileri hikaye uydurmaya çalışıyor ve başarısız oluyorlar, fantastik canavarlar gibi. Fanlar Obi Wan’ın dizisini de çok istiyorlardı ve en kötü Star Wars işlerinden birisi oldu.

  Rowling bu evrende yeni kitaplar yazsa mutlaka filmi çekilir fakat belli ki yazamıyor veya yazmak istemiyor.

 4. Avatar for dikomerro dikomerro dedi ki:

  Muhtemelen yazmak istemiyor. Hp evreni ile ilgili kendisine sorulan birçok soruya bunu bir yerde söylemiştim ama şuan hatırlamıyorum diye cevap veriyor.

  HP evreni en sevdiğim evren olsa da diğer birçok evrene göre oldukça basit, Rowling izin verdiği an kaynak materyalin kısa sürede yaratılabileceğine inanıyorum.

  Son çıkan fantastik yapımlara bakarsak kitap olsa bile senaristler kendi hikayelerini uydurmaya çalışıyorlar :stuck_out_tongue:

  Bence bunun başarısız olma sebebi kaynak materyal eksikliği değil. Ana karakter olmaması, ne anlatmak istediklerini kendilerinin de bilmemesi. Sadece fantastik canavarlar veya Dumbledore vs Grindelwald serisi yapsalardı bence çok daha başarılı olurlardı kaynak materyal olmamasına rağmen.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2023 BAFTA KazananlarI

2023 BAFTA Kazananları Belli Oldu: Ödül Gecesinde Kahramanmaraş Depremi Unutulmadı

Diablo 4 Açık Beta Başlangıç Tarihi Belli Oldu

Diablo 4’ün Açık Betasında Başlangıç Tarihi Duyuruldu: İşte Yeni Sinematik Fragman