in

Yeni Mad Max Filmi “Furiosa”nın Çekimleri Başladı

Mad Max: Furiosa çekimleri başladı. Chris Hemsworth ve Anya Taylor-Joy’un başrollerinde yer aldığı yapım, en erken 2024 yılında vizyona girecek. 

mad max: furiosa çekimleri

Mad Max: Furiosa filmi çekim aşamasına geçti. Kült yapım, yeni bir macerayla evrenini genişletmeye hazırlanıyor.

Filmin başrollerinden Chris Hemsworth sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mad Max: Furiosa çekimlerine başladıklarını duyurdu. Ön hazırlık safhası Koronavirüs pandemisi sebebiyle aksayan yapımda George Miller yeniden kamera başına geçti.

İlk etapta 2023 yılının Haziran ayında izleyicilerle buluşması planlanan yapım tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi sebebiyle gecikmişti. Filmin kadrosunda yer alan Chris Hemsworth ise geçen günlerde hesabından paylaştığı görsel ile Furiosa setine geri döndüklerini takipçileriyle paylaştı.

mad max: furiosa çekimleri

Mad Max evrenine yakışır bir şekilde çölün ortasında ve bulutlu bir gökyüzünü alacak şekilde yerleştirilen klaket resmi aynı zamanda George Miller’ın ismini taşıyor. Daha önceki Mad Max filmlerinde de yer alan Miller, İmparatoriçe Furiosa’nın hikâyesinin anlatılacağı yapımda Nico Lathouris ile birlikte yazar koltuğunda da yer alıyor.

Furiosa karakterini en son 2015 yılında çıkan Fury Road filminde Charlize Theron canlandırmıştı. Theron’un canlandırdığı karakter filmde çalınan benzini geri almak için gönderilmiş fakat sonrasında Immortan Joe’nun beş karısını da kaçırmasıyla efsanevi Fury Road kovalamacasını başlatmıştı. Dolayısıyla Furiosa karakteri evrenin genel gidişatı içerisinde oldukça önemli bir yere sahip. Bu karakterin geçmişi ise Miller ve Lathouris tarafından daha detaylı bir şekilde ele alınacak.

Mad Max: Furiosa Filmi 2024 Yılında Vizyona Girecek

Hemsworth’ün paylaşımı dışında devam filmi hakkında netleşen çok fazla bilgi yok. Filmin başrolü Furiosa karakterini Altın Küre ödüllü Anya Taylor-Joy oynayacak. Son zamanlarda The Witch, The Northmen ve Last Night in Soho gibi filmlerde yer alan aktrisin, Furiosa filminde de adından söz ettirecek bir performans sergileyeceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte ünlü oyuncunun kovalamaca sahnelerinde dublör kullanmadığı ve bütün sahnelerde kendisinin yer aldığı söyleniyor.

Chris Hemsworth Mad Max Furiosa

Diğer taraftan filmin kötü karakterini ise Marvel Sinematik Evreni’nde Thor karakterini canlandıran Chris Hemsworth üstleniyor. Ancak Hemsworth’ün karakterine dair henüz bir detay paylaşılmasa da söylentiler ünlü aktörün Immortan Joe’nun gençliğini canlandıracağı yönünde.

Warner Bros.’un yapımcılığını üstlendiği Mad Max: Furiosa filminin bir aksilik olmaması durumunda 24 Mayıs 2024 tarihinde izleyicilerle buluşması planlanıyor.

Siz Mad Max serisinin devam filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant, Collider

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Charlize Theron’un yerini doldurmak zor…

 2. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

  Tom Hardy’de yok galiba, ne anladım ben bu işten.

 3. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  Tom Hardy yoksa :frowning:
  Ayrıca artık içimiz dışımız Chris Hemsworth oldu.

 4. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Hardy de mi yok :astonished: Kötü olmuş.

 5. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Tom Hardy niye olsun ki? Max ve Furiosa’nin daha onceden tanismisliklari yoktu.

  Chris Hemsworth’un ilk filmdeki Joe’nun kucuk kardesi, yegeni yada uvey oglunu oynayacagini düşünüyorum.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Disney Plus Türkiye Altyazı Çevirmenlerine Uyarı

Disney Plus’ın Türkiye Yolculuğu Başlıyor: Platform, Ülkemizde Kaç Dizi ve Film Yayınlayacağını Açıkladı

Our Flag Means Death 2. sezon

HBO Max’in Dönem Komedisi “Our Flag Means Death” 2. Sezon Onayı Aldı