in

Mother/Android: The Batman Senaristinden Yeni Bilimkurgu Filmi

The Batman senaristlerinden Mattson Tomlin, bilimkurgu türündeki Mother/Android filmini yönetecek. Matt Reeves de projede yapımcı olarak yer alıyor.

Mother/Android The Batman Chloe Grace Moretz

The Batman senaristlerinden Mattson Tomlin, yaklaşmakta olan bilimkurgu gerilim filmi Mother/Android için Chloe Grace Moretz ile birlikte çalışıyor. Üstelik The Batman’in yönetmeni Matt Reeves da filmde yapımcı olarak yer alıyor.

Mattson Tomlin, son dönemde iki proje ile adından söz ettirmeyi başarıyor. İlk olarak geçen ay Netflix’te çıkan, yönetmenliğini Henry Joost ve Ariel Schulman’in üstlendiği; başrollerinde ise Jamie Foxx ve Joseph Gordon-Levitt’in yer aldığı Project Power filmiyle iyi bir çıkış yakaladı. Bunun dışında elbette en çok merak edilen işi ise, Matt Reeves’in yönetmenliğini üstlendiği ve gelecek yıl beyaz perdeye gelecek olan The Batman filmi.

Hollywood’da nispeten yeni bir isim olmasına rağmen, Tomlin bilimkurgu ve aksiyon filmi türlerinde isim yapmayı başardı. Mayıs ayında Paramount, Tomlin’in yazdığı totaliter bir toplumda ayaklanmaya başlayan bir çiftin hikayesini izleyen orijinal senaryosu 2084’ü satın almıştı. Şimdi Tomlin’in çalışmalarında yeni bir bilimkurgu projesi var.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Tomlin, başrolünde Chloe Grace Moretz’in yer aldığı yeni Miramax bilimkurgu gerilim filmi Mother/Android ile ilk yönetmenlik denemesini yapacak. Proje, Tomlin’in Reeves ile ikinci işbirliği olacak. Yine Matt Reeves’a ait olan 6th & Idaho yapımcı firması altında hazırlanacak.

Mother/Android Senaryosu için Mattson Tomlin Ailesinden İlham Aldı

Mattson Tomlin
Mattson Tomlin

Projenin başındaki isim olan Tomlin, hikâyenin genel olarak Romanya Devrimi sırasında çocuklarını güvende tutmak için savaşan öz ailesine dayandığını söylüyor.

“Mother/Android, beni bu dünyaya getirmek için yapılan fedakarlıklardan ilham alan son derece kişisel bir hikâye. En karanlık zamanlarda insanlığın gücüne hitap eden bu macerayı anlatmak için Miramax ve arkadaşım Matt Reeves ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyorum.”

Filmin başrolünde yer alacak olan Chloe Grace Moretz, Kick-Ass ve Neighbors 2 yapımlarındaki rolleriyle tanınıyor. Tomlin’in çekeceği filmde de erkek arkadaşı Sam ile yapay zekâyla savaş halindeki ülkelerinden kaçmak için yolculuğa çıkan ve genç bir kadın olan Georgia karakterine hayat verecek. Çift, android ayaklanmasının ortasında ilk çocuklarının doğumundan günler kala tarafsız bölgeye ulaşmak için çetin bir mücadeleye girişiyorlar.

Yeni yapımın ne zaman çekimlere başlayacağı veya vizyona giriş tarihi ise henüz belli değil.

Mother/Android’in konusunu sizler nasıl buldunuz? Sizce ortaya iyi bir iş çıkacak mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Batman Tekrar Ertelendi: Robert Pattinson Covid-19 Pozitif!

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for alper alper dedi ki:

    İlk görsel 5. Dalga filminden galiba.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

elon musk mars

Elon Musk Uyardı: “Mars’ın Kolonileştirilmesi Sırasında Ölüm Riski Yüksek”

the godfather 4

The Godfather 3 Yeni Kurgu ve Yeni Final ile Tekrar Sinemalara Geliyor