in

Peter Pan & Wendy Filminde Jude Law, Captain Hook’u Canlandırabilir

Peter Pan & Wendy filminde Jude Law ismini Captain Hook olarak görebiliriz. Disney, yeni yapımı için hazırlıklarını sürdürüyor.

peter pan wendy jude law disney filmi
- Reklam -
- Reklam -

Disney’in Peter Pan & Wendy için gerçek oyunculu (live action) bir film hazırlıklarına başladığı haberi paylaşılmıştı. Merakla beklenen yapımın oyuncuları hakkında gelişmeler yaşanıyor. Söylentilere göre Peter Pan’in düşmanı Captain Hook (Kaptan Kanca) karakterini canlandıracak olan oyuncu, son olarak Fantastic Beasts serisinde genç Albus Dumbledore rolü ile de karşımıza çıkan Jude Law olacak.

Söylentiler doğruysa ve Jude Law, Disney’le anlaşmaya varırsa oyuncu, Captain Hook’u canlandırmış oyuncular listesinde yerini alacak. Hikâyenin kötü karakterini 1991’de Dustin Hoffman, 2003’te Jason Issacs ve 2015’te  Garrett Hedlund oynamıştı. Ayrıca Disney’in, filmi doğrudan Disney+’ta göstermek yerine önce beyaz perdede izleyiciyle buluşturma planları yaptığı da konuşulanlar arasında. Peter Pan ile Wendy ikilisini canlandıracak oyuncuların da Alexender Molony ve Ever Anderson olarak belirlendiğini de hatırlatalım.

Peter Pan

- Reklam -

Peter Pan hikâyesinin önceki gerçek oyunculu film denemelerinden ilki Steven Spielberg tarafından Hook adıyla çekilmiş ve filmde Robin Williams’ı yetişkin Peter olarak görmüştük. Universal ve Columbia işbirliğinde 2003’te izlediğimiz Peter Pan’de başrol Jason Isaacs’e emanetti. 2015’te gördüğümüz Warner Bros. imzalı Pan yapımının kadrosundaysa Hugh Jackman yer alıyordu. Fakat bu film, gişede hiç de beklenen bir başarı elde edememişti.

Pan & Wendy Filmine Jude Law Takviyesi ile Disney Live Action Filmlerdeki Başarısını Sürdürmek İstiyor

Peter Pan & Wendy filminin yönetmen koltuğunda David Lowery otururken filmin yapımcılığını Jim Whitaker üstleniyor. Senaryo ise yine Disney’in yeniden yapımı olarak gördüğümüz Pete’s Dragon’da birlikte çalışan David Lowery ve Toby Halbrooks’un kaleminden çıkacak. Pete’s Dragon, eleştirmenlerden de seyirciden de olumlu yorumlar almış ve IGN tarafından ödüle layık görülmüştü. Film “harika oyuncu ekibi, inandırıcı bir ejderha ve güzel bir sinematografiye sahip” olarak nitelendirilmişti.

Bu sefer Disney’in elinden göreceğimiz gerçek oyunculu Peter Pan filmi, belirlenen yeni detaylarıyla birlikte geliştirilmeye devam ediyor. DumboAladdin ve The Lion King’in gerçek oyunculu yapımlarıyla etkileyici bir başarı yakalayan şirket, bu film için de işi sıkı tutuyor gibi görünüyor.

- Reklam -

peter pan wendy jude law disney filmi

Peter Pan hikâyesinin efsane kötü karakterini canlandıracak yeni oyuncu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Zamanında Captain Hook olarak gördüğümüz diğer oyunculardan daha iyi bir performans ortaya koyacağını düşünüyor musunuz? Peri tozlarınızı hazırlayın ve düşüncelerinizle birlikte yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’a bırakın.


* Constantine Filmi J.J. Abrams Önderliğinde Gelebilir

Kaynak: Deadline

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Bu adamı Dumbledore ile başlayıp Hook ile devam edip iyice rezil ediyorlar.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Brad Pitt - Bullet Train

Brad Pitt, Bullet Train Filminde Bir Kiralık Katili Canlandıracak

Lejyon: Yitik Suretler Brandon Sanderson

Lejyon: Yitik Suretler – Üçlemenin En İyi Kitabı