Yeniden Uyarlanan Hayvan Mezarlığı’nın Çekimlerine Başlandı

Korku denince akla gelen ilk eserlerden biri olan Hayvan Mezarlığı'nın yeniden uyarlanan filminin çekimleri başladı.

Stephen King’in ünlü romanı Hayvan Mezarlığı‘na (Pet Sematary) aşina olmayan yoktur. Yazarın 1983 yılında kaleme aldığı bu eser, yayımlandığı tarihten itibaren korku edebiyatı denince akla gelen ilk kitaplardan olmayı başardı. Dilimize de Altın Kitaplar tarafından kazandırılan roman, Louis Creed ve ailesinin ‘sakin’ bir kasabaya taşındıktan sonra yaşadığı gerilim dolu olayları anlatıyor.

Hatırlayacağınız üzere romanın 1989 yılında Mary Lambert tarafından yönetilen ve her çocuğun kâbuslarına giren ürkütücü bir uyarlaması da mevcut. Bu yapım eleştirmenlerden farklı tepkiler alsa bile korku sinemasında önemli yer ettiği ortada. Peki bu kadar sevilen bir eseri yeniden ekranlarda görmememiz olası mıydı? Tabii ki hayır!

Sizlere de haberini paylaştığımız üzere, Hayvan Mezarlığı’nın geçtiğimiz sene yeniden çekileceği kesinleşmişti. Şimdiyse yönetmen koltuğunda Şeytanın Gözleri (Starry Eyes) ve Holidays gibi korku filmlerinden tanıdığımız ikili Dennis Widmyer ve Kevin Kölsch oturduğu yapımın çekimlerine başlandı. Widmyer, bu haberi Twitter hesabından “birinci gün” yazarak set fotoğrafıyla birlikte paylaştı.

Filmin kadrosunda Amy Seimetz, Jason Clarke, John Lithgow gibi önemli isimler bulunuyor. Bakalım King uyarlamalarından geçilemeyen ekranlarda kendine nasıl bir yer edinecek? Umarız hayranları tatmin eder ve dehşetle izleyeceğimiz bir film olur.

Siz ne düşünüyorsunuz?

 • 49
  Shares
GÖZ ATIN  Stephen King'in Yazar Adaylarına Önerdiği 42 Kitap

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Yeniden Uyarlanan Hayvan Mezarlığı’nın Çekimlerine Başlandı için 6 yorum

 1. Hikâyenin -öncül ve sonuç olmak üzere iki kısma ayrılan- kırılma anı, kitabın da 89 tarihli filmin de içimi en ürperten tarafıydı. Hikâye de zaten, jumpscare falan bulaşılmadan, hem yürekleri ürpertecek hem de hafızalara kazındıracak potansiyele sahip. O kitaptan kötü kötü film çıkartırsalar, bu ancak kendi kabahatleri olur.

  Tamam, tamam. Biraz sert davrandım. Ortada fena sayılmayan bir uyarlaması varken, yeni uyarlamada çıtayı düşürmek, hiçte hayırlarına olmaz işte. Düşünün, sizden önceki film 6’lık, sizin filminizse 4’lük olsun; yerden yere vurulmanız kaçınılmaz.

  Örnek, Dragon Ball uyarlamaları. 1991 tarihli Xin Qi Long Zhu ile 2009 tarihli Dragonball Evolution. İlk uyarlama prodüksiyon açısından çok geride olsa da, Amerikan versiyonundan daha çok beğenilmiştir.


 2. Nemo dedi ki:

  Haberi yazarken bile tüylerim diken diken oldu. Çocukken nice kabuslara vesile olan fena bir filmdi ya…


 3. frht45 dedi ki:

  Bende bugün kitabını okumaya başladım :smiley::smiley:


Yeniden Uyarlanan Hayvan Mezarlığı’nın Çekimlerine Başlandı

Korku denince akla gelen ilk eserlerden biri olan Hayvan Mezarlığı’nın yeniden uyarlanan filminin çekimleri başladı.

 • 49
  Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Sinema
HBO’dan Robin Williams Belgeseli Geliyor

2014 yılında aramızda ayrılan usta aktör Robin Williams'ın hayatına dair değerli bir belgesel geliyor!

Kapat