in ,

It Chapter 2, IMAX Özel Fragmanıyla Dehşeti Farklı Boyutlara Taşıyor

Kâbuslarınızla dev perdede karşılaşmaya hazır mısınız? Stephen King’in aynı adlı eserinden uyarlanan IT’in devam filmi için IMAX’e özel bir fragman yayınlandı.

IT Chapter 2 IMAX

Geçtiğimiz yıl vizyona giren ve korku dalında rekor gişe hasılatı yapan Stephen King uyarlaması IT, önümüzdeki ay başında ikinci bölümüyle geri dönüyor. Tabii filmin yakaladığı bu başarı sonrası New Line Cinema ve Warner Bros. boş durmuyor, farklı türden tanıtımlarla filmin reklamını yapmaya devam ediyorlar.

İşte bunlardan bir başkası da filmin IMAX’e özel yayınlanan fragmanı oldu.

It Chapter 2 – IMAX Özel Fragmanını Hemen Aşağıdan İzleyebilirsiniz:

Macera ilk bölümde bıraktığımız yerden tam 27 yıl sonra başlıyor. “Losers Club” bir kez daha kasabaya dönüyor ve “O” onları bekliyor.

Oyuncu kadrosuna Jessica Chastain, James McAvoy ve Bill Hader gibi isimleri de ekleyen It: Chapter 2’nun vizyon tarihi ise 6 Eylül 2019.

İlk film dünya dünya çapında 700 milyon dolar gibi bir gişe hasılatı elde etmesinin yanında hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından oldukça sevilmişti.

Dilimize Altın Kitaplar tarafından kazandırılan kitabın arka kapağı ise şöyle:

Stephen King O ItKüçük bir Amerikan kasabası olan Derry’yi diğer kasabalardan farklı kılan şey, kanalizasyon mazgallarının altındaki dehlizlerde yaşayan, kendini kimi zaman kâbuslarda, kimi zaman da gerçek hayatta gösteren bir yaratığın, insanları kendi karanlık dünyasına çeken esrarengiz bir gücün varlığıdır. Bu korkunç yaratıkla uzun yıllar önce savaşıp ardından kasabayı terk eden ve kendilerine yeni bir hayat kurmuş olan yedi çocuk, artık birer yetişkin olmuş ve yaşadıkları dehşet dolu günleri unutmuşlardır. Ancak, anılarının derinliklerine gömülen yaratık yıllar sonra yeniden harekete geçince, onunla bir kez daha hesaplaşmak zorunda kalırlar. Geçmişte kalan kâbuslar, şimdiki zamanda korkunç bir gerçeğe dönüşmüştür artık.

Stephen King’in yazımını dört yılda tamamladığı ölümsüz başyapıtının sansürsüz ve eksiksiz metnini okurken tam da Daily Express’in tarif ettiği gibi, kendinizi O’nun karanlık dünyasında hissedeceksiniz.
Siz yeni filmden neler bekliyorsunuz? Heyecanlı mısınız? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Stephen King Kitaplığı

* IT: Chapter Two İçin Tüyler Ürpertici Fragman

* Pennywise Geri Dönüyor! “It: Chapter 2” İlk Fragmanıyla Bizlerle

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Köpek Kalbi

Mihail Bulgakov’un “Köpek Kalbi”nden Uyarlanan Film Artık Türkçe Altyazılı

Yazarının Kaleminden: Çırak'ın Seçimi

Yazarının Kaleminden: Çırak’ın Seçimi