in ,

IT: Chapter Two İçin Tüyler Ürpertici Fragman

Korkunç palyaço Pennywise geri dönüyor! Eylül ayında gösterime girecek IT: Chapter Two filmiyle ilgili yeni bir fragman ve poster paylaşıldı.

IT

Stephen King’in aynı adlı meşhur korku romanından uyarlanan IT (O) filmi, ikinci bölümüyle geri dönüyor. İlk filmi, korku türü tarihinde en çok gişe hasılatı elde eden yapım için San Diego Comic Con kapsamında yeni bir fragman ve poster paylaşıldı.

Öncelikle filmin yeni fragmanına birlikte göz atalım.

Yeni yayınlanan poster şu şekilde:

IT Chapter 2

Film hesabından paylaşılan tweet de şu şekilde:

Macera ilk bölümde bıraktığımız yerden tam 27 yıl sonra başlayacak. “Losers Club” bir kez daha kasabaya dönecek ve “O” onları bekliyor olacak.

Oyuncu kadrosuna Jessica Chastain, James McAvoy ve Bill Hader gibi isimleri de ekleyen It: Chapter Two’nun vizyon tarihi 6 Eylül 2019 tarihinde beyaz perdede olacak.

Dilimize Altın Kitaplar tarafından kazandırılan kitabın arka kapağı ise şöyle:

Küçük bir Amerikan kasabası olan Derry’yi diğer kasabalardan farklı kılan şey, kanalizasyon mazgallarının altındaki dehlizlerde yaşayan, kendini kimi zaman kâbuslarda, kimi zaman da gerçek hayatta gösteren bir yaratığın, insanları kendi karanlık dünyasına çeken esrarengiz bir gücün varlığıdır. Bu korkunç yaratıkla uzun yıllar önce savaşıp ardından kasabayı terk eden ve kendilerine yeni bir hayat kurmuş olan yedi çocuk, artık birer yetişkin olmuş ve yaşadıkları dehşet dolu günleri unutmuşlardır. Ancak, anılarının derinliklerine gömülen yaratık yıllar sonra yeniden harekete geçince, onunla bir kez daha hesaplaşmak zorunda kalırlar. Geçmişte kalan kâbuslar, şimdiki zamanda korkunç bir gerçeğe dönüşmüştür artık.

Stephen King’in yazımını dört yılda tamamladığı ölümsüz başyapıtının sansürsüz ve eksiksiz metnini okurken tam da Daily Express’in tarif ettiği gibi, kendinizi O’nun karanlık dünyasında hissedeceksiniz.

* * *

Pennywise Geri Dönüyor! “It: Chapter 2” İlk Fragmanıyla Bizlerle

Stephen King Kitaplığı

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for aeglos aeglos dedi ki:

    Filmi kitaba uygun yapmak için inanılmaz çaba harcamışlar, her fragmanda daha da şok oluyorum. Özellikle önceki fragmanda Beverly’nin yaşlı kadınla sahnesi. Kitabı okurken gözümde canlanan sahneleri birebir görüyorum her fragmanda. Umarım çok iyi gişe rakamı yakalarlar.

  2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Aslında ilk fragman daha ürkütücüydü. Önce ilk filmi izleyelim de… :smiley:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Avengers: Endgame vs Avatar

“Avengers: Endgame”in Avatar’a Karşı Gişe Yarışını Kazandığı ve Kaybettiği 10 Ülke

Mr. Robot

Mr. Robot Dizisinin 4. Sezonundan İlk Fragman