in ,

S. A. Chakraborty İmzalı “Pirinç Kenti”nin Devamı “Bakır Krallığı” Türkçe Raflarında

Bakır Krallığı Türkçede. S. A. Chakraborty’nin kaleme aldığı ve “Pirinç Kenti” ile başlayan Daevabad Serisi, Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlanıyor.

Bakır Krallığı: Daevabad Serisi #2 - S. A. Chakraborty Kitabı Türkçede
- Reklam -
- Reklam -

Bakır Krallığı Türkçe raflarındaki yerini aldı. S.A. Chakraborty’nin fantazi türündeki Daevabad Serisi, ilk kitabı Pirinç Kenti sonrası maceralarına kaldığı yerden devam ediyor. İkinci kitap da ilkinde olduğu gibi Epsilon Yayınevi etiketini taşıyor.

Tam adı Shannon Chakraborty olan S.A. Chakraborty, 7 Aralık 1985’te doğdu. Şu anda Queens, New York’ta yaşayan Amerikalı yazar, en çok Orta Doğu ve Kuzey Afrika mitolojisi temalarını içeren Daevabad Üçlemesi adlı fantastik roman serisiyle tanınıyor.

Serinin ilk kitabı olan Pirinç Kenti 2017’de yayımlandı ve kısa sürede büyük beğendi toplandı. Crawford, Compton Crook, Locus, British Fantasy, World Fantasy gibi pek çok bilimkurgu ve fantazi ödülüne aday oldu ve Booknest.eu tarafından En İyi İlk Roman ödülüne layık görüldü. 2019’da John W. Campbell Ödülü için finalist olarak aday gösterilmiştir. Daevabad üçlemesinin final kitabı The Empire of Gold (Altın İmparatorluk), Haziran 2020’de çıktı. Daevabad’da geçen hikâyelerin yer aldığı bir koleksiyon olan The River of Silver (Gümüş Nehri) ise 2022’de yayımlandı.

- Reklam -

Daevabad Serisi aynı zamanda tüm zamanların en iyi fantastik kitap serileri arasında da gösteriliyor. Serinin ilk kitabı dilimize Mart 2021’de çevrilmişti. Şimdi de iki yılı aşkın bir aranın ardından devam kitabı okurla buluştu.

Bakır Krallığı: Daevabad Serisi #2 - S. A. Chakraborty

Orijinal adı The Kingdom of Copper olan ve ilk defa Ocak 2019’da yayımlanan eserin arka kapak tanıtım metnine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bakır Krallığı: Daevabad Serisi #2 – S. A. Chakraborty | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

“Bu şehirdeki herkesin intikamla beslenmesinden bıktım. Halklarımızı kurtarmanın tek yolu bize karşı gelebilecek herkesi yok etmekmiş gibi davranmaktan bıkıp usandım; sanki düşmanlarımız güç dengesi değiştiği anda bu yaptıklarımıza aynı şekilde karşılık vermeyeceklermiş gibi.”

Her türden büyünün yapıldığı, cinlerin öldürülebildiği ve bir kadının elini sallayarak şifa bahşettiği efsunlu bir mitler diyarı olan Divyurdu’na tekrar hoş geldiniz. Burası, kötü kralların ve entrikacı prenseslerin ülkesi. Nefesinizi kesecek kadar derin ve büyüleyici tarihi de cabası… Nehri’nin hayatı, entrikalarından biri ters gidip de korkunç ve gizemli bir cini kazara çağırdığı anda sonsuza dek değişir. Kahire’den alınıp Divyurdu’nun göz kamaştırıcı kraliyet sarayına götürüldüğünde hayatta kalmak için hırsızlık yeteneğinin tüm inceliklerine ihtiyacı olacağının da farkındadır.

- Reklam -

Şimdi Divyurdu yıkıcı bir savaşın ardından karanlıkta kalmışken Nehri de kendisine yeni bir yol çizmek zorundadır. Hem de kalbini çalan muhafızın koruması ya da dost bildiği prensin öğütleri olmaksızın. Attığı tek bir yanlış adım, tüm kabilesinin sonunu getirebilir. Sürgüne gönderilen Ali ise peşinde suikastçılarla ata topraklarının acımasız çöllerinde sürüklenirken korkunç bir aile sırrını açığa çıkarma pahasına kendisine bahşedilen korkutucu yeteneklerine güvenmeyi öğrenecektir. Ancak kader, bu iki insanın hayatını bir kez daha kesiştirmeye kararlıdır. Tehlike, ihanet, yanlış kararlar ve öngörülemeyen sonuçlarla bezeli bir yolda yeniden bir araya gelmeleri an meselesidir.

S.A. Chakraborty’nin kaleme aldığı Pirinç Kenti, Bakır Krallığı ile kaldığı yerden devam ederek sizi büyüleyici bir yolculuğa çağırıyor.

“Serinin ikinci kitabı da o büyülü muhteşem dünyası, akıl almaz kurgusu, çarpıcı karakterleri ve birbiriyle çatışan entrikalı planlarıyla hayranlarını yine soluksuz bırakacak.”
-Booklist

Bakır Krallığı: Daevabad Serisi #2 - S. A. Chakraborty

2019 Goodreads Fantastik Kurgu Kategorisi ve 2020 Ignyte Yılın Kitabı Ödülleri’ne aday olan kitabın çevirisini ilk kitapta da olduğu gibi Mehmet Boran Evren üstleniyor. Editörlüğünü Şener Demir’in yaptığı ve toplamda 632 sayfadan oluşan roman, Haziran 2023 itibarıyla hem kitapçılardan hem de dijital kitap satış mağazalarından temin edilebilir.

Serinin ilk kitabını nasıl bulmuştunuz? Devam kitabı olan Bakır Krallığı’ndan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Korgi Korgi dedi ki:
    1. Kitap Altın İmparatorluğu’da 2025te çıkarsa mis gibi olur.
      En azından bir şekilde bastıklarına dua ediyoruz artık. Darısı Pegasus ve İthaki’nin başına.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Alan Arkin Ölüm Haberi

“Little Miss Sunshine” ile Oscar Kazanan Usta Aktör Alan Arkin Yaşamını Yitirdi

National Geographic Dergisi Sona Eriyor

National Geographic Dergisi 135 Yıl Süren Basılı Yayın Macerasını Noktalıyor