in ,

Ncuti Gatwa’lı “Doctor Who” 14. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Doctor Who 14. Sezon çekimleri sona erdi. BBC’nin popüler bilimkurgu macerası, yeni Doktor’u Ncuti Gatwa ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Doctor Who 14. Sezon Çekimleri Tamamlandı
- Reklam -
- Reklam -

Doctor Who 14. Sezon için prodüksiyon süreci noktalandı. Dizinin baş yapımcılığına geri dönen Russell T Davies, yeni sezon çekimlerinin tamamlandığını duyurdu. Ncuti Gatwa’nın 15. Doktor olarak yer alacağı yapımda Zaman Lordu’na yol arkadaşı Ruby Sunday rolüyle Millie Gibson eşlik edecek.

Doctor Who 14. Sezon için çekimler geçen yıl aralık ayında İngiltere’de başlamıştı. 2023’ün sonlarına doğru yayınlanması beklenen sezonun prodüksiyon süreci yaklaşık 6 ay sürdü.

Bu sene 60. yılını kutlayacak olan Doctor Who’da Ncuti Gatwa, David Tennant’ın Doktor olarak geri döneceği ve Catherine Tate’in Donna Noble’ı canlandıracağı 3 bölümlük özel programın ardından yeni Doktor rolünü devralacak. Öte yandan dizinin hayranları bu yıl bir başka yenilikle daha tanışacak. BBC ve Disney arasında yapılan yeni yayın anlaşmasının bir parçası olarak Doctor Who ilk defa uluslararası izleyiciler için Disney+ üzerinden ekranlara gelecek.

- Reklam -

Doctor Who 14. Sezon Çekimler Tamamlandı

Disney anlaşmasıyla birlikte, dizinin bütçesinin de hatırı sayılır derecede artması bekleniyor. Dolayısıyla hayranlar daha büyük setler, daha zengin oyuncu kadrosu ve daha güçlü görsel efektler için şimdiden heyecanlanmış durumda.

Doctor Who 14. Sezon Bekleyişi Sürüyor: Açılış Özel Bölümler ile Yapılacak

Matt Smith’ten Peter Capaldi’ye birçok oyuncunun başrolünü üstlendiği yapımda, son birkaç sezondur ikonik rol Jodie Whittaker tarafından canlandırılıyordu. Whittaker ile birlikte yapımdan ayrılan bir diğer isim ise Chris Chibnall oldu. Chibnall, geçen dönemde dizinin baş yazarı olarak görev almıştı. Şimdi ise yerine dizinin en ikonik bölümlerinde imzası bulunan Russell T Davies geçmiş oldu.

Gatwa’nın yeni Doktor olarak göreve başlamasıyla birlikte ortaya çıkan bir diğer bilgi de aktörün en az 2 sezon boyunca Doktor’a hayat vereceğinin kesinleşmesi oldu. Ancak Gatwa’dan hemen önce, Doktor’un sonik tornavidası özel bölümler için bir kez daha David Tennant’ın ellerinde parlayacak.

- Reklam -

Doctor Who 60. Yıl Özel Bölümleri Fragmanı

Tennant’ın Doktor’a hayat verdiği üç özel bölüm Kasım 2023 tarihinde izleyicilerle buluşacak. Özel bölümlerin ardından yeni sezonun macerasına devam etmesi beklenirken 14. sezonun geri kalanı için şimdilik bir yayın takvimi açıklanmadı.

Bununla birlikte özel bölümler Kasım ayında yayınlanacak The Star Beast, Wild Blue Yonder ve The Giggle başlıklarını taşıyacak. Sezon ise toplamda 8 bölümden oluşacak.

YouTube video

Doctor Who 14. Sezon için siz nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından daha fazla haber için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Simpsons Kosova Savaşı Tahmini

İsabetli Tahminleriyle Nam Salan “The Simpsons”tan Bir Öngörü Daha: Kosova – Sırbistan Savaşı ve “Oppenheimer” Filmi

The Monkey King Fragmanı: Yeni Netflix Animasyon Filmi

Netflix’in Yeni Animasyon Filmi “The Monkey King”den İlk Fragman