in , ,

Lucasfilm, “The Mandalorian”ın 4. Sezonunu Film Formatına Taşıyabilir

The Mandalorian 4. sezon film formatında gelebilir. Lucasfilm, Star Wars evrenindeki ilk dizisini sinema perdesine taşımaya hazırlanıyor.

The Mandalorian 4. Sezon Film Formatında Yayınlanabilir
- Reklam -
- Reklam -

The Mandalorian 4. sezon yerine bir film yolda olabilir. Disney’in Star Wars evreninde büyük bir başarıya ulaşan Lucasfilm yapımı, Hollywood’daki senaristler (WGA) ve oyuncu (SAG-AFTRA) grevlerinin etkisiyle, yapımcıları alternatif bir yol düşünmeye yönlendiriyor.

The Mandalorian, 2019 yılında Disney+’ta yayınlanmaya başladığından bu yana milyonlarca izleyiciyi kendine çekmeyi başardı. Ancak 3. sezon, eleştirmenlerden olumsuz tepkiler alarak dizinin en düşük puanlı sezonu oldu. Dizi her ne kadar kötü bir puan almış olsa da yine de iyi bir izleyici sayısına erişti. Dizinin yapımcıları Dave Filoni ve Jon Favreau, 4. sezonun ardından tüm Disney+ dizilerini bir araya getirecek epik bir filmle “Mando-Dünyası”nın zirvesini oluşturmayı planlıyor. Bununla ilgili haberler ilk olarak geçen nisan ayında ortaya çıkmıştı.

Ancak devam eden grevler nedeniyle 4. sezonun çekimleri planlandığı gibi ilerleyemiyor. Şimdi de ortaya çıkan iddialara göre Lucasfilm, The Mandalorian 4. sezonunu bir sinema filmine dönüştürmeyi düşünüyor. Bu adım, tüm dizilerin bağlantılarını hızlı bir şekilde tamamlamalarına olanak sağlayarak “Mando-Dünyası”nın kavuşma filmine daha çabuk geçişi sağlayacağı öngörülüyor.

- Reklam -

The Mandalorian 4. Sezon Film Formatında Yayınlanabilir

Yapımcılar The Mandalorian 4. Sezon için Film Formatı Yerine İlk Seçenek Olarak Hala Diziyi Düşünüyor

Yapımcılar hâlâ 4. sezonu dizi formatında çekmeyi planladıklarını belirtiyor, ancak film seçeneğini de en kötü senaryo için düşünüyorlar. Dizi formatından vazgeçildiği takdirde filmin doğrudan sinemalar yerine Disney+ platformunda yayınlanması da seçenekler arasında. Ancak bu durum izleyicilerin alıştığı 8 saatlik sürenin oldukça kısalacağı bir yapımla karşı karşıya kalacakları anlamına da geliyor.

Disney ve Lucasfilm henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da, bu planlar şirketin hızla değişen TV sektöründe nasıl bir adım atacağı konusunda dikkat çekici bir sinyal olarak görülüyor. Greve rağmen The Mandalorian’ın hayranları 4. sezonun ne şekilde geleceğini merakla bekliyor.

- Reklam -

Lucasfilm, "The Mandalorian"ın 4. Sezonunu Film Formatına Taşıyabilir

The Mandalorian 4. sezon yerine doğrudan bir film formatı sizce de mantıklı mı? Disney+ yerine sinema salonlarına gelmesi halinde gidip izler misiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Inside the Magic

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Angus Cloud - Ölüm Haberi - Euphoria

“Euphoria” Dizisinin Yıldızı Angus Cloud 25 Yaşında Hayatını Kaybetti

2023 World Fantasy Awards Finalistleri

Fantastik Edebiyatın Nabzını Tutan World Fantasy Ödüllerinde 2023 Yılı Adayları Belli Oldu