in ,

Marvel Çizgi Romanları, Sinematik Evrenin 10 Yıl İlerisinde Kalmayı Hedefliyor

Marvel çizgi romanları, Marvel Sinematik Evreni’nin 10 yıl ilerisinde kalmayı hedefliyor. Şirket, gelecekte yayımlayacağı eserlerle sinema filmlerini “beslemeye” devam edecek.

marvel çizgi romanları sinematik evren
- Reklam -
- Reklam -

Marvel çizgi romanları ile Marvel Sinematik Evreni’nin 10 yıl önünden gidecek.

New York Comic Con paneli bünyesinde okurları ile buluşan Marvel Comics Baş Editörü C.B. Cebulski ve yönetici editör Nick Lowe evreni genişletmeye devam edecekleri projeler hakkında konuştu. İkili Marvel Studios ve Disney tarafından geliştirilen sinema filmlerinden dolayı baskı hissedip hissetmedikleri sorusuna ise oldukça önemli bir cevap verdi:

“Marvel’a her zaman bir beden gözüyle baktık. Çizgi romanlar ise bu bedenin kan pompalayan kalbidir.”

- Reklam -

Daha sorasında çizgi roman devinin ileriye dönük planlarından bahseden C.B. Cebulski sinema ya da televizyonda çıkan eserlerin çizgi romanlarla arasında en az 10 yıl olması gerektiğine dikkat edeceklerini söyledi. Nick Lowe ise bu yaklaşımın basılı eserlerin ekran adaptasyonunu kolaylaştıracağını dile getirdi.

marvel çizgi romanları sinema

Marvel Çizgi Romanları 10 Yıllık Aralığı Koruyacak

San Diego Comic Con etkinliği ile duyurulan ve şimdiden büyük merak uyandırmayı başaran Marvel’ın beşinci ve altıncı fazı ise Cebulski ve Lowe’un açıklamalarına uyum sağlıyor. Blade filminin vizyon tarihinin değişmesiyle ertelenen Avengers: Secret Wars ve evrenin diğer yapımları Thunderbolts, Secret Invasion ve Daredevil: Born Again gibi filmler çizgi roman şirketinin son 15 yıl içerisinde okurlarla buluşturduğu yapımlar arasında.

Dördüncü fazı noktalayacak Black Panther: Wakanda Forever yapımının da 2012 yılında yayınlanan Avengers vs. X-Men eserinden bazı kilit noktaları barındırdığı iddia ediliyor.

- Reklam -

marvel çizgi romanları sinematik evren 10 yil

Beyaz perde tarafında ise stüdyo oldukça hareketli günlerden geçiyor. Yönetmensiz kalan ve yapım aşamasına ara verilen Blade yapımı sonrası birçok film vizyon tarihini ileriye kaydırdı. Deadpool 3, 6 Eylül 2024 olarak belirlenen çıkış tarihi 8 Kasım 2024’e alındı. Fantastic Four ise yeni vizyon tarihi olarak 14 Şubat 2025’i gösteriyor. Şirketin iki yıllık planda açıkladığı son film Avengers: Secret Wars ise 7 Kasım 2025 olarak belirlenen tarihten altı ay sonra sinemalara gelecek.

Öte yandan Disney+ platformu için de yeni çizgi roman uyarlamaları geliştirilmeye devam edecek.

Siz çizgi roman şirketinin bu yaklaşımı hakkında ne düşünüyorsunuz? MCU için kaynak olacak çizgi romanlar hakkında yorumlarınız neler? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Uzaylı Spekülasyonlarına Neden Olan Olay Açıklandı

Uzaylıların Neden Olduğu Öne Sürülen Tuhaf Olayın Bilimsel Açıklaması Yapıldı

stephen king Halloween Ends yorum

Stephen King, Olumsuz Eleştiriler Alan “Halloween Ends” Filmine Destek Çıktı