in ,

Raised by Wolves Öncesini Anlatan Çizgi Roman Ücretsiz Olarak Yayında

Raised by Wolves 1. sezon öncesini konu alan mini çizgi roman serisi, dizi evrenine dair yeni ipuçlarını bir araya getiriyor.

Raised by Wolves Çizgi Roman
- Reklam -

HBO Max’in çok konuşulan yeni bilimkurgu dizisi, evrenini çizgi roman dünyası ile genişletiyor. Raised by Wolves 1. sezon öncesinde yaşananları anlatan mini çizgi roman serisi, dizinin dünyası hakkında yeni bilgiler edinmemizi sağlıyor.

Aaron Guzikowski’nin rüya projesi olarak tanımladığı, hayranı olduğu Ridley Scott’ın sinematik hikâye anlatıcılığıyla yön verdiği Raised by Wolves, bilinkurgu hayranlarının dünyasına hızlıca giriş yaptı.

HBO’nun dijital dizi ve film yayınlama platformu HBO Max’te yayınlanan dizi, 1 Ekim 2020 tarihinde yayınlanacak 10. bölümüyle sezon finali yapacak.

- Reklam -

Yapıma dair HBO cephesinden gelen son haber, dizinin 2. sezon onayını almasına rağmen yeni bölümlere hemen kavuşamayacağımızı gösteriyor. Ancak yine de Raised by Wolves’sız kalmayacağımızın sinyalleri de gelmeye başladı.

HBO ve DC Comics ortaklığıyla yayınlanan çizgi roman serisinde dizide bahsi geçmeyen ayrıntılara yer veriliyor.

Ücretsiz Olarak Yayınlanan Raised by Wolves Çizgi Romanı, Yine Dizinin Yaratıcısının Ellerinden Çıkıyor

Çizgi romanın hikâyesi, dizinin de yaratıcısı olan Aareon Guzikowski’ye ait. İlk fasikülün çizimlerini Meghan Hetrick, renklendirmesini Nick Filardi, balonlamayı Marshall Dillon, editörlüğüyse Liz Erickson üstlenmiş.

8 sayfalık birinci fasikülün kapağı ise şu şekilde:

Raised by Wolves

- Reklam -

Dizi takipçilerinin hatırlayacağı üzere, android ebeveynlerin çocuklarını kuyulardan uzak tutmak için “canavar” hikâyesi uydurduklarına şahit olunmuştu. Bu fasikülde de çocukların yaramazlıklarını azaltmak için Dünya’da bırakılan(!) katliam makineleri Necromancerlar’ı öcü niyetine kullanmaya çalışıyorlar.

Hikâyenin satır aralarındaysa Necromancerlar hakkında küçük ama önemli bilgilere ulaşıyoruz. “Doğanın 5. Gücü” olarak ortaya çıkışları, Dünya’daki yıkımın tetikleyicisi sayılmaları, Mithralıları bile Cennet Gemileri’ne almayacak kadar korkutmuş olmaları, dizideki bazı eksik noktaları kapatıyor.

Yapılan açıklamalara göre, devam fasiküllerinde ilk sezonun öncesine ve 2 sezon arasında yaşananlara dair daha fazla detaya sahip olacağız.

Çizgi romanı Read DC üzerinden ücretsiz olarak okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Ayrıca eser Comixology, Apple Books, Amazon Kindle ve diğer dijital yayın platformlarından ücretsiz erişime açıldı.

Dizinin 1. sezon bölümlerine dair yorumlarınızı ve çizgi roman hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* Studio Ghibli, Klasik Filmlerinden 400 Görseli Ücretsiz Erişime Sundu

Kaynak: io9

Cemalettin Sipahioğlu

1986 İstanbul doğumlu. Bilimkurgu, korku ve fantastiği uzun süre televizyondan takip edebilmiştir. Ailesinden habersiz aldığı ucuz VCD oynatıcıyı saklayıp, onlar yokken kullanarak, bu konularda film açıklarını kapatmaya çalışmıştır. Edebiyata sonradan bulaşması; bilgisizliği; bilgisizlik de, "Raftaydı ve ben onu alıp okumadım zamanında." pişmanlıkları getirmiştir. Lem ile Küvette Bulunan Günce'yle tanışması; okumaya yeni başlayan biri için hem talih, hem de talihsizlik olmuştur. Film, kitap, animasyon, çizgi roman olsun; kendi sınırlı bilgisiyle, eserleri iç dinamikleri içinde değerlendirmeye çalışır.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

spirited away studio ghibli

Studio Ghibli, Klasik Filmlerinden 400 Görseli Ücretsiz Erişime Sundu

cobra kai 3. sezon

Cobra Kai 3. Sezon Miyagi-Do’nun Geçmişine Odaklanacak