in

Tom King Yeni Bir Batman Serisi Yazıyor

Batman çizgi romanlarındaki baş senaristlik görevine erkenden son verilen Tom King, “Batman and Catwoman” adlı yeni bir mini-seri yazıyor.

batman catwoman ust
- Reklam -
- Reklam -

Bildiğiniz gibi, Batman: Rebirth serisinin başyazarı Tom King geçen hafta beklenmedik bir şekilde görevinden alınmıştı. Daha önce belirtilenin aksine, ünlü senaristin anlaşması sona ermeden 15 sayı önce Batman’i bırakması kafalarda soru işaretleri doğurmuştu. Başlattığı hikâyenin sonu gelmeyecek miydi? Yerine kim geçecekti? Peki, bir süre önce heyecanla açıkladığı sürpriz proje ne olacaktı? Kafalarda deli sorular…

Neyse ki DC Comics’in tüm bunlara cevabı çok gecikmedi. Çizgi roman devinin yaptığı açıklamaya göre Tom King, “Batman and Catwoman” adlı yeni bir mini-serinin başına getirildi. Bu sayede senaristin Rebirth’te başlattığı romantik hikâyeyi sonlandırması planlanıyor. Ayrıca yapmayı çok istediği o büyük değişikliği de gerçekleştirebilecek.

Tom King yayınladığı basın bildirisinde şu sözlere yer verdi:

“Batman and Catwoman, Morrison ve Quietly’nin Batman and Robin‘de yaptığı şeyi başarmak için bir fırsat: yıllardır devam eden bir hikâyeyi sonlandıran ve Batman’in kim olduğunu, neler yapabileceğini gösteren tutkulu, engelsiz, güzel ve heyecanlı yeni bir seri. Bu çizgi roman en iyi Batman hikâyelerinin yaptığı şeyler hakkında olacak. En büyük kahramanımızın korkuyu cesarete, acıyı umuda, travmayı aşka çevirmesi hakkında… Hep bu hikâyeyi anlatmak istemiştim ve şimdi bunu çizgi roman dünyasının en iyi çizerlerinden biri olduğunu düşündüğüm, kardeşim Clay Mann ile birlikte yapacağım.”
DC burada bir taşla iki kuş vurdu desek yalan olmaz. Tek bir hamleyle hem King’e istediği şeyi yapma fırsatı sunmuş oldular hem de söz konusu “çok ses getirecek değişikliği” dilerlerse ana zaman çizgisinin dışında sayma imkânı elde ettiler. Bu aynı zamanda satışları giderek düşen Batman’e taze kan sağlarken King’in ayrılışına üzülen okurların gönlünü de alacakları manasına geliyor.

- Reklam -

Batman and Catwoman‘ın çok büyük bir olasılıkla iki karakterin evliliğini konu alması bekleniyor. King’in bahsettiği büyük değişikliğin bununla kalmayacağı da beklenenler arasında.

- Reklam -

batman catwoman

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

2 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Ben orada Clay Mann’ imi gördüm çizer olarak ? :scream:
  O adam efsanedir yahu, çizimler muazzam olacak o zaman. Merakla ve heyecanla bekliyorum diyicem de buraya Allah bilir kaç yıl sonra gelir. Daha Rebirth Başlangıç yeni geldi. Doomsday Clock zaten hak getire. Ölmeden görebileceğimi sanmıyorum.

 2. Avatar for DogaCan DogaCan dedi ki:

  Tom King’in 100 sayılık hikayesi burada mı bitecek yoksa artık parçalandığı için farklı olacak bilmiyorum. Çünkü yurt dışına göre kendi fikri değilmiş. Tamam Tom King’in Batman’i bazılarını şaşırtmış olabilir. Düğün sayısı delirtmiş olabilir. Ama yazarın yazacağı hikayeyi tamamlamasına izin vermek gerekirdi.
  Şahsen Batman-Catwoman ilişkisinin hayranı hiç olamadım. Ama güzel bir seri olmasını isterim tabi. Clay Mann zaten Tom King ile harika işler çıkarıyor o yüzden çizim konusunda da sıkıntı yok.
  Benim asıl takıldığım bu seri ve Batman serisi nasıl olacak? Çünkü Brian Michael Bendis’in seriyi devralacağını söylentileri de dolaşıyor. Birkaç aya belli olacak.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

sentromer ust

Yerli Bilimkurguda Yeni Bir Adım: Sentromer

Kozmik üçleme

Philip K. Dick Külliyatı “Kozmik Kuklalar” İle Genişliyor