in

American Gods 4. Sezon İptal Edildi: Film Olarak Gelebilir

American Gods 4. Sezon iptal edildi. Starz, Neil Gaiman’ın romanından uyarlanan diziyi düşük reytingler ve izleyici sayısı nedeniyle sona erdirdi.

American Gods 4. Sezon İptal Edildi
- Reklam -
- Reklam -

American Gods 4. sezon, bir önceki sezonun düşük reytingleri ve izlenme oranları nedeniyle iptal edildi. 3. sezonu henüz sonlanan dizi, final yapmadan aramızdan ayrılan yapımlar kervanına katıldı.

The Hollywood Reporter’a konuşan Starz yetkilileri, dizinin iptal kararı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“American Gods 4. sezon için geri dönmeyecek. Starz’daki herkes kendini adamış oyuncu kadrosuna, Fremantle’daki ortaklarımız ile yazar ve yönetici yapımcı Neil Gaiman’ın ülkemizin kültürel iklimine hitap eden her zaman geçerli hikayesini hayata geçiren ortaklarımıza minnettar.”

- Reklam -

Starz kanalı her ne kadar iptal gerekçesi ile ilgili resmi açıklamada bir sebep sunmasa da, kanala yakın bir kaynaktan açıklama geldi. American Gods’ın iptal edilmesine neden olan faktörler arasında 3. sezon finalinin “yetersiz” puanlarını ve düşük izleyici sayılarını gösterdi. Dizinin 3. sezon finali, 1. sezon finali ile karşılaştırıldığında izleyici oranının %65 oranında düştüğü gözlemlendi. Starz CEO’su Jeffrey Hirsch, dizinin ilk iki sezon arasında izlenme sayısında% 45 düşüş olmasına rağmen American Gods’ın 2. sezonunun yayınlanmasından bir hafta sonra 3. sezon yenilemesine yeşil ışık yakmıştı.

American Gods 4. Sezon Yerine Film Gelebilir

American Gods 4. Sezon iptal

Dizinin iptal edilmesi her ne kadar kötü bir haber olsa da, hayranlar için iyi haberler de var. Savaşta olan tanrılara ve Shadow Moon’un onların savaşlarına nasıl yardım edip etmeyeceği konusu cevapsız kalmayabilir. Prodüksiyon şirketi Fremantle, hikâyenin açık kalan noktalarını tamamlayacak potansiyel bir film için Starz ile görüşmelere başladı. Ancak kanaldan bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

American Gods 3. sezon, Ocak 2021’de Starz’da ve Amazon Prime Video’da yayınlanmaya başladı. Maceranın üçüncü sezonu, Shadow Moon’un Mr. Wednesday’i ve Eski Tanrılar ile Yeni Tanrılar arasında modern toplumda devam eden savaşı önlemek için Lakeside’a yaptığı hamlelere odaklanıyordu.

- Reklam -

Dizi, yayınlanan üç sezonluk çalışması boyunca dört baş sorumlu değiştirdi. Hikâyenin yaratıcı kararları hakkındaki farklı görüşler, kapsamı için bütçe sorunları ve Fremantle ile Gaiman’ın seçimleri arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle seriyi terk eden sorumlular.

Başrollerinde Ian McShane, Ricky Whittle, Emily Browning, Bruce Langley, Yetide Badaki, Omid Abtahi ve Ashley Reyes’in rol aldığı American Gods 3. sezon, Amazon Prime Video üzerinden ülkemizden izlenebilir.

Peki ya siz dizinin iptali hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for benguwithb benguwithb dedi ki:

  Kalbim çıtttt :pleading_face::pleading_face::pleading_face::broken_heart::broken_heart::broken_heart:🥲

 2. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

  Üzdüler. (Uzun olması için bazı karakterler. )

 3. Avatar for Orhan_Kolibandi Orhan_Kolibandi dedi ki:

  Kabak tadı vermeye başlamıştı. Üç sezonda yap bitir fantastik dizini daha işte, ne uzatıyorsun komedi yapımı gibi sezon üstüne sezon.

 4. Avatar for yavanna yavanna dedi ki:

  Son sezon Netflix dizisi gibi olmuştu iyiden iyiye. Bazı epik sahneler dışında -ki bunlar da cidden birkaç taneydi- bir albenisi yoktu, koskoca 3 sezon çekip sonunu getirememek komik oldu. Böyle muazzam konu böyle heba edilebilirdi. Filmi belki bağlayabilir sonunu, gelir umarım.

 5. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  Kitabı mahvettiler zaten. Uzaktan yakından alakası kalmadı. Mahvetmeselerdi keşke. Özellikle Laura’nın öyküsü o kadar saçma sapandı ki yeminle atlayarak izliyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

Wrath of Man Fragmanı Jason Statham

Jason Statham’lı Wrath of Man Fragmanı Yayınlandı

kaya akarsu ölüm

Oyuncu ve Seslendirme Sanatçısı Kaya Akarsu Hayatını Kaybetti