in

Dexter: New Blood Finali Yayınlandı: Michael C. Hall Sonuçtan Memnun

Dexter: New Blood final bölümü yayınlandı. Başrol Michael C. Hall, açıklamasından dizinin sonundan memnun kaldığını söyledi.

Dexter: New Blood Finali Michael C. Hall
- Reklam -

Michael C. Hall, final bölümü yayınlanan Dexter: New Blood hakkında konuştu ve sonuçtan memnun olduğunu açıkladı.

İlk olarak Ekim 2006’da başlayan ve bir seri katilin maceralarını anlatan Dexter, toplamda 96 bölüm sürdü ve Eylül 2013’te tartışmalı bir sonla final yaptı. Suçluları avlayan Dexter, yayınlandığı Showtime kanalı için büyük bir hit oldu ve olumlu eleştiriler aldı. 8. sezonu her ne kadar eleştirilse de genel olarak iyi bir yapım olarak akıllarda yer edindi.

Michael C. Hall, sekiz sezonun tamamında baş karakteri oynadı ve bu diziyle birlikte yıldızı daha da parladı. Ekim 2020’de gelen sürpriz haber ile dizinin yeni bir sezon ile devam edeceği duyuruldu. Hall da role geri döneceğini doğruladı.

- Reklam -

Dexter: New Blood adlı 9. sezon, toplamda 10 bölümden oluşuyordu. 7 Kasım 2021’de Showtime’da başlayan yapım orijinal gösterinin olaylarından 10 yıl sonrasını konu alıyordu. Sonunda dizi şok edici bir finalle sona erdi.

LA Times’e verdiği söyleşi sırasında konuşan Hall, sevilen karakterinin finali hakkında açıklamalarda bulundu ve kendi duygu durumundan bahsetti. Daha önce orijinal gösterinin sona ermesinden mutsuz olduğunu kabul ederek, New Blood’un yarım kalmış işleri bitirmesinden duyduğu memnuniyeti açıkladı.

Not: Oyuncunun yaptığı açıklama final bölümünden spoiler (sürpriz bozan) içeriyor.

Michael C. Hall: “Dexter: New Blood Finali Doğru Hissettiriyor”

Dexter: New Blood final

Ünlü oyuncu final hakkındaki görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

- Reklam -

“Sezonun bitiş şekli bana doğru hissettiriyor. Ne kadar üzücü olursa olsun, umarım seyirciler Dexter’ın oğlunun ellerinde bu şekilde ölmesini takdir edeceklerdir.”

Herhangi bir yapımda, özellikle de dizide, ana karakteri öldürmeyi seçmek her zaman bir riskli bir iştir. Karakterler bağ kuran ve onların hayatta kaldıklarını görmek isteyen sadık hayranların öfkesine yol açabilir. Ayrıca bazen zorlanmış ve yersiz hissedilebilir, bu yüzden pek çok dizi bunu yapmaktan kaçınıyor. Bununla birlikte, (anti) kahramanın öldürülmesinin yalnızca mantıklı olmakla kalmayıp, birçok yönden gerekli olduğunu gösteren durumlar ve senaryolar da vardır. Michael C. Hall da görünüşe göre bu gerekliliği işaret ediyor.

Dizinin sorumlu ismi Clyde Phillips, bu finali birkaç yıl önceden planladığını ve Hall’un yeni sezon için imza atmadan önce bu sondan haberdar olduğunu bildiğini söyledi. Şu an için dizinin finaliyle ilgili izleyici yorumlarında hayal kırıklığı oranı yüksek olsa da ileride ne olacağını zaman gösterecek.

Dexter: New Blood final bölümünü izlediniz mi? Sizler de dizinin başrolü gibi sonuçtan memnun kaldınız mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

bob saget ölüm

Bizim Ev Dizisinin Yıldızı, Aktör ve Komedyen Bob Saget Otel Odasında Ölü Bulundu

Zaman Sığınağı - Georgi Gospodinov

Bulgar Yazar Georgi Gospodinov’un Yeni Romanı “Zaman Sığınağı” Türkçede